Back to list

Results: 54. Schüler- und Jugendturnier 2018

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NIEMEYER Amalia 2009 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HENSCHEL Ella 2008 F GER FK Hannover (GER)
2 N GÜNDEL Aurelia 2008 F GER FV Bremen 1860 (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÄR Angelique 2007 F GER VFL Wolfsburg (GER)
2 N LEISTER Jade Marie 2007 F GER VFL Wolfsburg (GER)

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER Walddörfer SV (GER)
2 N LEISTER Claas Broder 2009 M GER MTV Gifhorn (GER)
3 N VON RAHDEN Leo 2009 M GER FV Bremen 1860 (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SANDFORT Jonah 2008 M GER Walddörfer SV (GER)
2 N BELLMANN Constantin 2008 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N MARKS Florian 2008 M GER FC Rothenbaum (GER)
4 N NIEMANN Mattis Arne 2008 M GER FV Bremen 1860 (GER)
5 N SCHEFFNER Milan 2008 M GER FC Rothenbaum (GER)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WOHLGEMUTH Jan 2007 M GER FC Moers (GER)
2 N EWALD William 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
3 N CONRADS Mika 2007 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
4 N GUTHÖHRLEIN Christoph 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
5 N RANCK Christoffer 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
6 N PLEPI Patricius 2007 M GER MTV Soltau (GER)
7 N SCHUBERT Laurenz 2007 M GER SV Alfeld (GER)
8 N WEBER Noah 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
9 N KOCH Matthes Hagen 2007 M GER MTV Braunschweig (GER)
10 N BRAMMER Thorge Julius 2007 M GER HFC Bremen (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOOSCHELDERS Charlotte 2006 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
2 N BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER FV Bremen 1860 (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL
2 N WICHMANN Elisabeth 2005 F GER FV Bremen 1860 (GER)
3 N LANGE Mia 2005 F GER SV Alfeld (GER)
3 N JOHN Laura 2005 F GER Eintracht Hildesheim (GER)
5 N ACALSKI Maja 2005 F GER MTV Braunschweig (GER)
6 N ARBOGAST Mia 2005 F GER MTV Braunschweig (GER)
7 N KRAUSE Frida 2005 F GER FC Rothenbaum (GER)
8 N BOSCH Katharina 2005 F GER Eintracht Hildesheim (GER)
9 N SCHMELZER Cora 2005 F GER Eintracht Hildesheim (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N AMRHEIN Leo 2006 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N FISCHER Bruno 2006 M GER FV Bremen 1860 (GER)
3 N SCHMITZ Benjamin 2006 M GER MTV Braunschweig (GER)
5 N BEUERMANN Noah 2006 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
6 N MEIER-ECKHOFF Campino 2006 M GER TK Hannover (GER)
7 N HELLING Julius 2006 M GER FV Bremen 1860 (GER)
8 N ESPELAGE Casper 2006 M GER VFL Pinneberg (GER)
9 N CHIAM Andrew 2006 M SIN Fechtteam Hamburger Hochschulen (GER)
10 N SKIBA Finn 2006 M GER VFW Oberalster (GER)
11 N KLOTSCHE Rico 2006 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
12 N KNEBEL Carl 2006 M GER Walddörfer SV (GER)
13 N LÜTKE VOLKSBECK Yohann 2006 M GER VFW Oberalster (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STUDENT Mika 2005 M GER FC im VfL Bochum (GER)
2 N BISCHOF Finn 2005 M GER FV Bremen 1860 (GER)
3 N WEIMANN Dorian 2005 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N MOGILIN Matvey 2005 M GER FV Bremen 1860 (GER)
5 N WHITE Maximilian 2005 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
6 N KOLBE Niclas 2005 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
7 N BRAZA Eric 2005 M GER FC Bremen-Nord (GER)
8 N SALZ Paul Alexander 2005 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
9 N BORGHOFF Raphael 2005 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
10 N GRÖBITZ Konstantin 2005 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
11 N WOLFRAM Leonard 2005 M GER SV Alfeld (GER)