Back to list

Results

Asparoukh's Sword
BUL Plovdiv
February 9, 2019 - February 10, 2019

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
2 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
3 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
5 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
6 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
7 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
8 N ZHAO Raymond 2001 M USA
9 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
10 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
12 N WALKER Christopher 2001 M USA
13 N DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
14 N LINDER James 2002 M USA
15 N SARON Mitchell 2000 M USA
16 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
18 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
19 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
20 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
22 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
23 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
24 N SKEETE Kamar 2001 M USA
25 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
26 N NERI Matteo 1999 M ITA
27 N CONTRERAS Alessandro 2000 M USA
28 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
29 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
30 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
31 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
32 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
33 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
34 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
35 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
36 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
37 A GALLO Michele 2001 M ITA
38 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
39 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
40 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
41 N REA Mattia 2001 M ITA
42 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
43 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
44 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
45 N MORAN Yago 2003 M ESP
46 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
47 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
48 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
49 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
50 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
51 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 N CASTELLANI Edoardo 2000 M ITA
53 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
54 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
55 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
56 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
57 N NADILE Henry 2002 M USA
58 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
59 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
60 N PATINO Emir 2001 M VEN
61 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
62 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
63 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
64 N DE POUMEYROL Oscar 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
65 N PROSSE Mael 2001 M BEL Catena (BEL)
66 N MONSALVA Roberto 2001 M CHI
67 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
68 N TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
69 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
70 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
71 N AYDINOZU Alperen 2001 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
72 N HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
73 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
75 N PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
76 N MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
77 N JIMENEZ David 2001 M CHI
78 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL de Klauwaerts (BEL)
79 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
80 N STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
81 N 1st round MORONE Marco Elio 2000 M ITA
82 N 1st round ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
83 N 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
84 N 1st round ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
85 N 1st round MARTIN-TOLEDANO Alonso 1999 M ESP CE-M (ESP)
86 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
87 N 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
88 N 1st round MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
89 N 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
90 N 1st round CHUCHUKOV Vasil 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
91 N 1st round STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
92 N 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
93 N 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
94 N 1st round DOWSE Kieran 1999 M GBR
95 N 1st round SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
96 N 1st round MARTIN FRUTOS Adrian 2001 M ESP CEL-M (ESP)
97 N 1st round ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
98 N 1st round SHTERKOV Atanas 2001 M BUL
F 1st round 1999 M AUT FC Wels (AUT)
A 1st round 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
2 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 N DROZD Dariya 2001 F RUS
3 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
5 N JOHNSON Edith 2000 F USA
6 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
7 N JENKINS Ryan 2001 F USA
8 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
9 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
10 N VANKOVA Anna 2000 F RUS
11 N JOHNSON Honor 2003 F USA
12 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
13 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
14 N BATHORY Kata 2002 F HUN Vasas (HUN)
15 N CECERE Greta 2000 F ITA
16 N BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC (HUN)
17 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC (HUN)
17 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
19 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
20 N MILLER Sky 2002 F USA
21 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
22 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 N TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
24 N BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
25 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
25 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
27 N KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
28 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
29 N MOYA Keona 2002 F USA
30 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
31 N ANDALORO Diletta 2001 F ITA
32 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
33 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
33 N PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
35 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
36 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
37 N KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
38 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
39 N BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
40 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
41 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
42 N ELKINA Anastasya 2000 F RUS
43 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
44 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
44 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
46 N STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
47 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
48 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
49 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC (HUN)
50 N KIM Zoe 2004 F USA
51 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
52 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
53 N ARRU Isabella 2001 F ITA
54 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
55 N PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
56 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC (HUN)
57 N HIRSCH Sydney 2001 F USA
58 N VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
59 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
60 N BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
61 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
62 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
63 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
64 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
65 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
66 N CHEMKHI Khadija 2000 F TUN
67 N NIKOLOVA Mihaela 2005 F BUL Korsar (BUL)
68 N JENKINS Morgan 2001 F USA
69 N DAGHFOUS Yasmine 2000 F TUN
70 N BONANNI Flavia 2000 F ITA
71 N MOOLCHANDANEY Simran 2001 F CHI
71 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
73 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
74 N NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
74 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
76 N 1st round ROZAS Javiera 2000 F CHI
77 N 1st round KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
77 N 1st round ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
79 N 1st round KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
80 N 1st round CRETU Diana 2000 F ROU CSM Brasov (ROU)
81 N 1st round AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
82 N 1st round KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
83 N 1st round STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
84 N 1st round SMIRNOVA Yelizaveta 1999 F KAZ
85 N 1st round KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
86 N 1st round ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)
87 N 1st round MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
88 N 1st round ZHIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL
89 N 1st round ALEXANDRESCU Theodora 2000 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
89 N 1st round FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
91 N 1st round NAKHIPBEK Zhadyra 2001 F KAZ
92 N 1st round MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
93 N 1st round CHING Sapphira Sheung 2003 F HKG
94 N 1st round PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
95 N 1st round CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
96 N 1st round PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
97 N 1st round BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
98 N 1st round STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
99 N 1st round IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
100 N 1st round SPICHEVA Sofiya 2001 F KAZ
101 N 1st round MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
101 N 1st round NEIKOVA Emma 2005 F BUL
103 N 1st round ROCA Javiera 2001 F CHI
F 1st round 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
F 1st round 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)