Back to list

Results

World Cup
POL Warszawa
December 8, 2018 - December 9, 2018

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
2 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
3 N DALLA VECCHIA Beatrice 1999 F ITA
3 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
6 N JENKINS Ryan 2001 F USA
7 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
8 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
9 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 N BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC (HUN)
11 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
12 N MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
13 N ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
14 N PYSARENKO Olena 2000 F UKR KIEW (UKR)
15 N SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
16 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
17 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
18 N DROZD Dariya 2001 F RUS
19 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
20 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
20 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC (HUN)
22 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
23 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
24 N VANKOVA Anna 2000 F RUS
25 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
26 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
27 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
27 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
29 N BURKE Nora 2000 F USA
30 N THEODORE Maria Angela 2000 F USA
31 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
32 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
33 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
34 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
35 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
36 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
37 N NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
38 N CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
39 N KARELOVA Svetlana 2001 F RUS
40 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
41 N CECERE Greta 2000 F ITA
42 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
42 N KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
44 N BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
45 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
46 N HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
47 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
48 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
48 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
50 N AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
51 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
52 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
53 N PALLOT Rachel 1999 F FRA
54 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
55 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
56 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
57 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
58 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
59 N SUZANNE Coline 1999 F FRA GEMENOS (FRA)
60 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
61 N JENKINS Morgan 2001 F USA
62 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
63 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
64 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
65 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
66 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
67 N TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
67 N BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
69 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
70 N HIRSCH Sydney 2001 F USA
71 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
72 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
73 N SANCHEZ MARCOS Alejandra 1999 F ESP CEL-M (ESP)
74 N HARRILL Gillian 2000 F USA
75 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
76 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
77 N ELKINA Anastasya 2000 F RUS
78 N LANTOS Eszter 2000 F HUN BVSC (HUN)
79 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
80 N LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
81 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
82 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC (HUN)
82 N ANDALORO Diletta 2001 F ITA
84 N PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
85 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC (HUN)
86 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
87 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
88 N SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE (HUN)
89 N JOHNSON Honor 2003 F USA
90 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
91 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
92 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
93 N LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
94 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
95 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
96 N O'REILLY Hannah 2001 F GBR
97 N ANCLADES Maylis 2001 F FRA
98 N BETTI Vittoria 2000 F ITA
99 N TAN Kai Li Christine 2002 F SGP
100 N LASBLEIZ Anna 2001 F FRA DINARD LAMES (FRA)
100 N ISANI Maria Ludovica 2001 F ITA
102 N STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
103 N STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
104 N BATHORY Kata 2002 F HUN Vasas (HUN)
105 N HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
106 N FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
107 N ZHIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL
108 N PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
109 N MARTINEZ FARGO Celia 2001 F ESP EHB-B (ESP)
110 N MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
111 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
111 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
113 N 1st round KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
114 N 1st round RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
115 N 1st round WALERIANCZYK Weronika 2001 F POL KKSz Konin (POL)
116 N 1st round LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
117 N 1st round FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
118 N 1st round AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
119 N 1st round POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
120 N 1st round PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
121 N 1st round MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
122 N 1st round NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
123 N 1st round CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
124 N 1st round TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
125 N 1st round GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
126 N 1st round CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
126 N 1st round KOH Jean 2003 F SGP SSP (SGP)
128 N 1st round GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
129 N 1st round BACHVARAVA Alena 2000 F BLR
130 N 1st round GERMAN Victoria 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
131 N 1st round MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
132 N 1st round BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
133 N 1st round CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
134 N 1st round MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
134 N 1st round SARICAM Melis 2000 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
136 N 1st round AU Megan Cheok Tung 2003 F SGP SSP (SGP)
137 N 1st round MIECZKOWSKA Gabriela 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
137 N 1st round PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
139 N 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
140 N 1st round FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
141 N 1st round DUBOVA Anna 2000 F UKR Nikolaev (UKR)
142 N 1st round CLEMENT Alex 2001 F GBR
143 N 1st round NOWICKA Malgorzata 2002 F POL TMS Sosnowiec (POL)
144 N 1st round SEREDYNSKA Blanka 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
144 N 1st round THOMSON Catriona 2001 F GBR
144 N 1st round KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
147 N 1st round CREUSOT Julia 1999 F CAN
148 N 1st round TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
149 N 1st round ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
150 N 1st round PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
151 N 1st round HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
152 N 1st round TEICHERT Lena 2000 F AUT ASC Wien (AUT)
152 N 1st round KHAN Zahra 2000 F GBR North London SC (GBR)
154 N 1st round TAYLOR Beth 2000 F IRL
155 N 1st round SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
155 N 1st round LASKOWSKA Natalia 2003 F POL
157 N 1st round CORMICAN Ciara 2001 F IRL
158 N 1st round HERMESSE Emma 1999 F BEL Sabre noir (BEL)

Sabre Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
1 N CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
1 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
1 N PALLOT Rachel 1999 F FRA
2 N RUSSIA       RUS
2 N MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
2 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
2 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
2 N DROZD Dariya 2001 F RUS
3 N GERMANY       GER
3 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N ITALY       ITA
4 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
4 N ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
4 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
4 N DALLA VECCHIA Beatrice 1999 F ITA
5 N HUNGARY       HUN
5 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
5 N BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC (HUN)
5 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
5 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
6 N USA       USA
6 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
6 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
6 N JENKINS Ryan 2001 F USA
6 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
7 N ROMANIA       ROU
7 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
7 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
7 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
8 N POLAND       POL
8 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
8 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
8 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
8 N NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
9 N TURKEY       TUR
9 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
9 N SARICAM Melis 2000 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
9 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
9 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
10 N BULGARIA       BUL
10 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
10 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
10 N NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
10 N ZHIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL
11 N UKRAINE       UKR
11 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
11 N PYSARENKO Olena 2000 F UKR KIEW (UKR)
11 N SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
11 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
12 N GREAT BRITAIN       GBR
12 N FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
12 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
12 N POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 N THOMSON Catriona 2001 F GBR
13 N SPAIN       ESP
13 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
13 N PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
13 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
13 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
14 N BELGIUM       BEL
14 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
14 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
14 N AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
15 N BELARUS       BLR
15 N RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
15 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
15 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
15 N KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
2 N NERI Matteo 1999 M ITA
3 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N GALLO Michele 2001 M ITA
5 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
6 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
7 N SKEETE Kamar 2001 M USA
8 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
9 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
10 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
11 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
12 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
14 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
15 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
16 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
17 N SARON Mitchell 2000 M USA
18 N LINDER James 2002 M USA
19 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
20 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
21 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
22 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
23 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
24 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
25 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
26 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
27 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
28 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
29 N OH Jason 1999 M USA
30 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
31 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
32 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
33 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
34 N FACCIOLI Tommaso 1999 M ITA
35 N FIELDS Malcolm 1999 M USA
36 N DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
37 N CAI Erwin 1999 M USA
38 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
39 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
41 N ZHAO Raymond 2001 M USA
42 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
43 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
44 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
45 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
46 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
48 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
49 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
50 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
52 N CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
53 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
54 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
55 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
56 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
57 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
58 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
59 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
60 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
62 N REA Mattia 2001 M ITA
63 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
64 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
65 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
66 N WALKER Christopher 2001 M USA
67 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
68 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
69 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
70 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
71 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
72 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
72 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
74 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
74 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
76 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
77 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
78 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
79 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
80 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
81 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
82 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
83 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
84 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
85 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
86 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
87 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
88 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL de Klauwaerts (BEL)
89 N SEE Jorelle Zhuo Rui 2000 M SGP
90 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
91 N MULLENNIX Ethan 2000 M USA
91 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
93 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
94 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
96 N MALGIN Ilia 1999 M RUS
97 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
98 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
99 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
100 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
101 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
102 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
103 N NG James Xuan-Xin 2002 M SGP
104 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
105 N BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
106 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
107 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
108 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
109 N FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
110 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
111 N JOLLEY William 2000 M GBR
112 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
113 N TARASEVICH Anton 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
114 N GLANC Sebastian 2002 M POL
115 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
116 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
117 N ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
118 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
119 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
120 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
121 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
122 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
122 N GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
124 N 1st round HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
125 N 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
126 N 1st round RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
127 N 1st round NG Jared Jun Heng 2002 M SGP SSP (SGP)
128 N 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
129 N 1st round SEVOSTYANOV Stepan 2001 M KAZ
129 N 1st round SZANTO Zoltan 2002 M HUN Vasas (HUN)
131 N 1st round SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 N 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
132 N 1st round PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
134 N 1st round MARTIN-TOLEDANO Alonso 1999 M ESP CE-M (ESP)
135 N 1st round VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
136 N 1st round KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
137 N 1st round DAN Wei Zuo 2004 M SGP
138 N 1st round DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
139 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL Catena (BEL)
140 N 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
141 N 1st round PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
141 N 1st round AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
143 N 1st round ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
144 N 1st round RAHOZIN Saveli 2000 M BLR
145 N 1st round PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
146 N 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
147 N 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL Sabre noir (BEL)
148 N 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
149 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
150 N 1st round ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
151 N 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
151 N 1st round DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
153 N 1st round KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP SSP (SGP)
154 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL de Klauwaerts (BEL)
155 N 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
156 N 1st round CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
157 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
158 N 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
159 N 1st round IDRISSBOUANANI Zachariah 2002 M MAR
159 N 1st round WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
161 N 1st round PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
162 N 1st round HETMANCHUK Yauheni 1999 M BLR MSIT (BLR)
162 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
162 N 1st round TEE Zong Ren 2002 M SGP SSP (SGP)
162 N 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
166 N 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
166 N 1st round FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
168 N 1st round ROZVAZHAYEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
168 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
F 1st round 1999 M AUT FC Wels (AUT)
F 1st round 2004 M KUW
A 1st round 1999 M POL KKSz Konin (POL)
F 1st round 2003 M KUW QAD (KUW)
F 1st round 2002 M KUW
F 1st round 2003 M KUW SHA (KUW)