Back to list

Results

44. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 15, 2018 - December 15, 2018

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
2 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
3 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
5 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
6 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
7 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
8 N CAI Erwin 1999 M USA
9 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
10 N WALKER Christopher 2001 M USA
11 N GALLO Michele 2001 M ITA
12 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
13 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL de Klauwaerts (BEL)
14 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
15 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
16 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
17 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
18 N NERI Matteo 1999 M ITA
19 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
20 N BIVINS III George 2001 M USA
21 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
23 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
24 N CAUCHON Francois 2000 M CAN
25 N FIELDS Malcolm 1999 M USA
26 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
27 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
28 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
30 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
31 N LINDER James 2002 M USA
32 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
33 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
34 N REA Mattia 2001 M ITA
35 N SARON Mitchell 2000 M USA
36 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
37 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
38 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
42 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
43 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
43 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
45 N VOLODIN Makar 2001 M RUS
46 N POIZAT Alexandre 2000 M BEL Sabre noir (BEL)
47 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
47 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
49 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
50 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
51 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
52 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
53 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
53 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
55 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
56 N DINU Nicholas 2002 M CAN
57 N WEI Andrew 2001 M CAN
58 N WAKATSUKI Koya 1999 M JPN
59 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
60 N SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
61 N OYA Santa 2000 M JPN
62 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
63 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
64 N KOKUBO Haruto 2000 M JPN
65 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
66 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
68 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
69 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
70 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
71 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
72 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
73 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
74 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
76 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
77 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
78 N CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
79 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
80 N CHIARA Angelo 2000 M CAN
81 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
82 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
83 N LEUNG Mark 2001 M USA
84 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
86 N MALGIN Ilia 1999 M RUS
87 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
87 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
89 N ASANO Hiroki 1999 M JPN
89 N SMITH Jared 2000 M USA
91 N MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
92 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
93 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
94 N ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 N CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
96 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
97 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
98 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
99 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
100 N SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
101 N PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
102 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
103 N STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
104 N KALUZA Pierre-Frederic 2001 M CAN
105 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
106 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
107 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
108 N YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
109 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
110 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
111 N MORICZ Hunter 1999 M CAN
112 N PROSSE Mael 2001 M BEL Catena (BEL)
112 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
114 N VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
114 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
114 N BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
114 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
118 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
119 N BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
120 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
121 N AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
122 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
123 N XU Ryan 2001 M CAN
124 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
125 N 1st round CHO Justin 2001 M USA
126 N 1st round GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
127 N 1st round NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
128 N 1st round SKEETE Kamar 2001 M USA
129 N 1st round CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
130 N 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
131 N 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
132 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
133 N 1st round SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
133 N 1st round KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
133 N 1st round MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
136 N 1st round ALONSO Gonzalo 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
137 N 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
138 N 1st round MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
139 N 1st round NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
140 N 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
141 N 1st round MCBRIDE Jackson 2001 M USA
142 N 1st round OSHESTOV Roman 1999 M RUS
143 N 1st round TSUBO Hayato 2003 M JPN
144 N 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
144 N 1st round HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
146 N 1st round LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
146 N 1st round KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
148 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
148 N 1st round HMISSI Amenallah 2002 M TUN
150 N 1st round METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
150 N 1st round MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
152 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL de Klauwaerts (BEL)
152 N 1st round BOORNE Samuel 2001 M GBR
154 N 1st round OLMSTEAD Aaron 1999 M CAN
154 N 1st round PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
156 N 1st round ROZVAZHAYEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
157 N 1st round IDRISSBOUANANI Zachariah 2002 M MAR
158 N 1st round VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival (BEL)
159 N 1st round VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
2 N MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
3 N ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
3 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
5 N DROZD Dariya 2001 F RUS
6 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
7 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
8 N ELKINA Anastasya 2000 F RUS
9 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 N ANGLADE Alexis 2001 F USA
11 N DALLA VECCHIA Beatrice 1999 F ITA
12 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
13 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
14 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
15 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
16 N PYSARENKO Olena 2000 F UKR KIEW (UKR)
17 N TANIYAMA Suzuka 1999 F JPN
18 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
18 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
20 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
21 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
22 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
23 N PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
24 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
25 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
26 N JENKINS Morgan 2001 F USA
27 N JOHNSON Edith 2000 F USA
28 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
29 N VANKOVA Anna 2000 F RUS
30 N JENKINS Ryan 2001 F USA
31 N ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
32 N AMEDA Yuka 2000 F JPN
33 N PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 N KURODA Honoka 2001 F JPN
35 N TSUKINO Kyoko 2000 F JPN
36 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
37 N KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
38 N SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
39 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
40 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
41 N LINDER Kara 2000 F USA
42 N HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
43 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
44 N HARRILL Gillian 2000 F USA
45 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
46 N SUZANNE Coline 1999 F FRA GEMENOS (FRA)
47 N MILLER Sky 2002 F USA
48 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
49 N THEODORE Maria Angela 2000 F USA
50 N FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
51 N CECERE Greta 2000 F ITA
52 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
53 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
54 N SHEALY Jia 2001 F USA
55 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
56 N HIRSCH Sydney 2001 F USA
57 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
58 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
59 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
60 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
61 N CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
62 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
63 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
64 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
65 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
66 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
67 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
68 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
69 N NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
70 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
71 N WAKITA Jumi 1999 F JPN
72 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
73 N WHITE Amber 2000 F USA
74 N LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
75 N STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
76 N FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 N LIU Bai Xun You 2001 F CAN
78 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
79 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
79 N THOMSON Catriona 2001 F GBR
81 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
82 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
83 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 N MARTINEZ FARGO Celia 2001 F ESP EHB-B (ESP)
85 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
85 N TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
87 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
88 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
88 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
90 N PALLOT Rachel 1999 F FRA
91 N ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
92 N BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
92 N LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
94 N STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
95 N BETTI Vittoria 2000 F ITA
96 N MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
97 N O'REILLY Hannah 2001 F GBR
98 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
99 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
100 N WU Jia Qi 2001 F CAN
101 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
102 N HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
103 N LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
103 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
105 N MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
106 N BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
106 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
108 N AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
108 N HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
110 N 1st round KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
111 N 1st round LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
112 N 1st round KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
113 N 1st round KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
114 N 1st round MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
115 N 1st round LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
116 N 1st round ANCLADES Maylis 2001 F FRA
117 N 1st round UEMURA Sakika 1999 F JPN
118 N 1st round EFIMOVA Ioanna 1999 F BUL Svechnikov (BUL)
118 N 1st round MIZUGUCHI Tomoe 2000 F JPN
118 N 1st round PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
121 N 1st round VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
122 N 1st round TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
123 N 1st round CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
123 N 1st round PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
123 N 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
126 N 1st round BONANNI Flavia 2000 F ITA
127 N 1st round TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
128 N 1st round KOSAKI Shiori 1999 F JPN
129 N 1st round SCISCIOLO Federica Maria 2001 F ITA
130 N 1st round WU Zhiyu 2001 F CAN
131 N 1st round ZHANG Judy 2002 F CAN
132 N 1st round SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
133 N 1st round SOMFELEAN Clara 1999 F ROU
134 N 1st round CLEMENT Alex 2001 F GBR
135 N 1st round FALKSON Esther 2001 F CAN
136 N 1st round CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
137 N 1st round DUBOVA Anna 2000 F UKR Nikolaev (UKR)
138 N 1st round CREUSOT Julia 1999 F CAN
139 N 1st round POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
139 N 1st round CHING Sapphira Sheung 2003 F HKG
141 N 1st round ALI Yassmin 2004 F EGY
141 N 1st round PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
141 N 1st round SANCHEZ MARCOS Alejandra 1999 F ESP CEL-M (ESP)
144 N 1st round KHAN Zahra 2000 F GBR North London SC (GBR)
144 N 1st round WALERIANCZYK Weronika 2001 F POL KKSz Konin (POL)
146 N 1st round CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
147 N 1st round GUTSCHI Eva-Maria 2000 F AUT FC Villach (AUT)