Back to list

Results

Trofeo INALPI
ITA Torino
February 8, 2019 - February 10, 2019

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VOLPI Alice 1992 F ITA
2 N DI FRANCISCA Elisa 1982 F ITA
3 N IVANOVA Anastasia 1990 F RUS
3 N PALUMBO Francesca 1994 F ITA
5 N DERIGLAZOVA Inna 1990 F RUS
6 N EBERT Leonie 1999 F GER Future Fencing Werbach (GER)
7 N MANCINI Camilla 1994 F ITA
8 N KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
9 N KIEFER Lee 1994 F USA
10 N BOUBAKRI Ines 1988 F TUN BOURG LA REINE (FRA)
11 N ERRIGO Arianna 1988 F ITA
12 N PRESCOD Nzingha 1992 F USA
13 N ROSS Nicole 1989 F USA
14 N KIKUCHI Komaki 1997 F JPN
15 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
16 N CHAE Song Oh 1989 F KOR
17 N HARVEY Eleanor 1995 F CAN
18 N JEON Hee Sook 1984 F KOR
19 N AZUMA Sera 1999 F JPN
20 N BLAZE Anita 1991 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
21 N SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N GOLDIE Alanna 1994 F CAN
23 N PIRIEVA Leyla 1993 F RUS
24 N CINI Chiara 1990 F ITA
25 N PUSTILNIK Nicole 2002 F USA
26 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
27 N KREISS Fanny 1989 F HUN UTE (HUN)
28 N MIENVILLE Julie 1994 F FRA BOURG VALEN (FRA)
28 N ZAGIDULLINA Adelina 1993 F RUS
30 N FU Yiting 1996 F CHN
31 N OH Hye Mi 1985 F KOR
32 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
33 N THIBUS Ysaora 1991 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
34 N TRIPAPINA Svetlana 1994 F RUS
35 N NAM Hyunhee 1981 F KOR
36 N MIYAWAKI Karin 1997 F JPN AS Padova (ITA)
37 N DUBROVICH Jacqueline 1994 F USA
38 N LU Margaret 1994 F USA
39 N CIPRESSA Erica 1996 F ITA Scherma Mogliano (ITA)
39 N TSUJI Sumire 1999 F JPN
41 N YUSOVA Victoria 1998 F RUS
42 N MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE (HUN)
43 N RANVIER Pauline 1994 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
44 N BUTRUILLE Solene 1997 F FRA NICE OGC (FRA)
45 N HUO Xingxin 1996 F CHN Nanjing (CHN)
46 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
47 N LUPKOVICS Dora 1993 F HUN BHSE (HUN)
48 N AZUMA Rio 1998 F JPN
49 N SHI Yanan 1996 F CHN
50 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
51 N KIM Hyeji 1995 F KOR
52 N SHI Yue 1999 F CHN
53 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
54 N BIANCHIN Elisabetta 1997 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
55 N CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
56 N BEHR Leandra 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 N BATINI Martina 1989 F ITA
58 N MARTINES HAUREGI Oksana 1995 F RUS
59 N KOKAI Csilla 1998 F HUN MTK (HUN)
60 N DEVORE Delphine 2001 F USA
61 N BROT Coralie 1995 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
62 N LYCZBINSKA Hanna 1990 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
63 N LYCZBINSKA Marta 1990 F POL
64 N ZEISS Madison 1994 F USA
65 N PASZTOR Flora 1998 F HUN Torekves (HUN)
66 N CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
67 N ABDRAKHMANOVA Adelya 1997 F RUS
68 N SAUER Anne 1991 F GER Future Fencing Werbach (GER)
69 N KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
70 N CHEN Qingyuan 1997 F CHN
71 N ZAMBO-GOLYA Fruzsina 1994 F HUN UTE (HUN)
72 N VARDARO Elisa 1988 F ITA
73 N GONG Yu 1996 F CHN
74 N SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
75 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
75 N SENYUTA Alexandra 1991 F UKR Lviv (UKR)
77 N KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE (HUN)
78 N SAMSONOVA Kristina 1995 F RUS CSKA Moscow (RUS)
79 N DE COSTANZO Valentina 1989 F ITA
80 N DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
81 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
82 N ALBOROVA Yana 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
83 N KANO Minami 1996 F JPN
84 N KIM Dohee 1992 F KOR
85 N WU Peilin 1996 F CHN
86 N LACHMAN Katarzyna 1996 F POL AZS AWF Poznan (POL)
87 N BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
87 N MICHEL Nataly 1990 F MEX
89 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
90 N VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta 1987 F COL TEAM FLEURET (FRA)
91 N POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
92 N NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
93 N HONG Hyo Jin 1994 F KOR
93 N TAN Helen 2002 F USA
95 N BLUM Oceane 1996 F FRA CABRIES OC (FRA)
96 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
97 N HONG Seo In 1988 F KOR
98 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
99 N JUBENOT Chloe 1995 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
100 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
101 N LEE Sejoo 1995 F KOR
102 N WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
103 N MESTERI Viktoria 1996 F HUN UTE (HUN)
104 N BEARDMORE Katherine 1997 F GBR
105 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
106 N ERBA Carolina 1985 F ITA
107 N COMERFORD Shannon 1988 F CAN
108 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
109 N WANG Yuting 2001 F CHN Nanjing (CHN)
110 N BRAUN Julia 1997 F GER OFC Bonn (GER)
111 N TERNI Maria Ludmila 1988 F ARG
112 N LIU Yan Wai 1989 F HKG
113 N ABE Hiromi 1989 F JPN
114 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
115 N RYAN Kelleigh 1987 F CAN
116 N BOLDOR Ana 1997 F ROU CSU Timisoara (ROU)
117 N KURACHI Miho 1993 F JPN
118 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
119 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
120 N CASTANIE Rozene 1997 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
121 N KIRSCHEN Kim 1996 F GER SC Berlin (GER)
122 N CHRZANOWSKA Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
123 N MONACO Beatrice 1992 F ITA
124 N CENKER Freya 1994 F AUT FU Mödling (AUT)
125 N 1st round BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
126 N 1st round CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
127 N 1st round BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
128 N 1st round BORELLA Claudia 1997 F ITA
129 N 1st round CHART Yvonne 1996 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
129 N 1st round CLARKE Freya 1999 F AUS
131 N 1st round KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
132 N 1st round DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
133 N 1st round LEE Hee Jin 1999 F KOR
134 N 1st round SMITH Katie 1996 F GBR Edinburgh FC (GBR)
135 N 1st round OJEDA Barbara 1993 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
136 N 1st round SILVA Micaela Sofia 1997 F ARG ANGERS SCO (FRA)
137 N 1st round FU Yingying 2001 F CHN
138 N 1st round DESCHNER Stefani 1999 F USA
139 N 1st round DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
140 N 1st round DVORKIN Mary 1996 F ISR
141 N 1st round YANAOKA Haruka 1995 F JPN
142 N 1st round WEISS Kim 1991 F AUT AFC Salzburg (AUT)
143 N 1st round KRäNKL Maria 1996 F AUT FU Mödling (AUT)
144 N 1st round HULL Violet 2000 F AUS
145 N 1st round MATYSIAK Katarzyna 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
146 N 1st round JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
147 N 1st round MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
148 N 1st round MCDERMOTT Chiara 1994 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
149 N 1st round SUDDERICK Zoe 1996 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
150 N 1st round AHUMADA Barbara 1996 F CHI
151 N 1st round FLORES Alejandra 1991 F CHI
152 N 1st round BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
153 N 1st round GOLEBIOWSKA Natalia 1994 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
154 N 1st round UMETSU Haruka 1998 F JPN
155 N 1st round FITZGERALD Imogen 1998 F AUS
156 N 1st round JEONG Ji Seong 1991 F KOR
157 N 1st round OROSHAZI Csilla 1975 F HUN Budakalasz (HUN)
158 N 1st round KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FG Stockerau (AUT)
159 N 1st round RENTIER Eline 1996 F NED SC Amsterdam (NED)
159 N 1st round KO Christelle Joy 2002 F HKG
161 N 1st round KIM Mina 1987 F KOR
161 N 1st round KWOK Rachel 1989 F GBR Academy (GBR)
163 N 1st round WARRENDER Emily 1986 F GBR
164 N 1st round DUXBURY Victoria 1995 F IRL Sullivan Upper (GBR)
165 N 1st round ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
166 N 1st round CALLE Antonia 2001 F CHI
167 N 1st round BARRATT Georgina 1995 F AUS
168 N 1st round KARMAOUI Manal 1985 F MAR
168 N 1st round SENKUL Dilay 2002 F TUR
F 1st round 1998 F IRL

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N IMBODEN Race 1993 M USA
2 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
3 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
5 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
6 N SAFIN Timur 1992 M RUS
7 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
8 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
9 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
10 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
11 N ITKIN Nick 1999 M USA
12 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
13 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
14 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
15 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
16 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
17 N KRUSE Richard 1983 M GBR
18 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
19 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
20 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
21 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
22 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
22 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
24 N XU Hongbin 2002 M CHN
25 N KIM Hyogon 1990 M KOR
25 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
27 N KIM Dongsu 1992 M KOR
28 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
29 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
30 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
31 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
32 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
33 N HEO Jun 1988 M KOR
34 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
36 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
37 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
37 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
39 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
40 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
41 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
42 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
43 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
44 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
45 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
45 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
47 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
48 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
49 N RIGIN Dmitry 1985 M RUS
50 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
51 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
52 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
53 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
54 N JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
55 N TRANI Francesco 1991 M ITA
56 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
57 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
58 N KWON Youngho 1985 M KOR
58 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
60 N ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
61 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
62 N MATHIEU Adam 1994 M USA
63 N OISHI Riki 1994 M JPN
64 N LI Chen 1992 M CHN
65 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
66 N MINUTO Martino 1988 M TUR TUR (TUR)
67 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
68 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
69 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
70 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
71 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
72 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
72 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
74 N KIM Minkyu 1990 M KOR
75 N SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
76 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
77 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
78 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
79 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
79 N SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
82 N ITO Takuma 1998 M JPN
83 N DE GREEF Stef 1998 M BEL
84 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
85 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
86 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
87 N AWAJI Suguru 1989 M JPN
88 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
89 N BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
90 N CHOI Hyunsoo 1996 M KOR
91 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
92 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
93 N PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
94 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
95 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
96 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
97 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
98 N CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
99 N DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
100 N PADUA Carlos M. 1998 M PUR
101 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
102 N CAO Bo 2000 M CHN
103 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
104 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
105 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
106 N SON Young Ki 1985 M KOR
107 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
108 N ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
109 N MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
110 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
111 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
112 N MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR TUR (TUR)
113 N LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
114 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
115 N GASSNER Ethan 2001 M USA
116 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
117 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
118 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
119 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
120 N MOORE Robert 1993 M POR
120 N ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
122 N HATOEL Maor 1985 M ISR
122 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
124 N PAROLI Alessandro 1989 M ITA
125 N TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
126 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Maison de l Escrime (BEL)
127 N MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
127 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
129 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
130 N SHIN Philip 1996 M USA
130 N FUNARO Andrea 1998 M ITA
132 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
133 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
133 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
135 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
135 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
137 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
138 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
139 N SHEN Weiping 2000 M CHN
140 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
141 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
142 N ALVEAR Felipe 1985 M CHI
143 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
144 N MACI Alessandro 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
145 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
146 N QIANG Lumin 2001 M CHN
147 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
148 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
148 N BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
150 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
151 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
152 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
152 N METOUI Mohamed Aziz 1998 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
154 N ARIZAGA Raul 1989 M MEX
155 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
156 N BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
157 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
158 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
159 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
160 N 1st round ABE Yoshiki 1996 M JPN
161 N 1st round CHEN Yining 2002 M CHN
162 N 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
163 N 1st round CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
163 N 1st round FITZGERALD Edward 1997 M AUS
165 N 1st round CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
166 N 1st round GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
167 N 1st round CRNJAK Tom 1998 M BEL
168 N 1st round MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
168 N 1st round PACHON Santiago 1990 M COL
170 N 1st round ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
171 N 1st round OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
172 N 1st round PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
173 N 1st round CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
174 N 1st round NAGANO Yudai 1998 M JPN
175 N 1st round ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
175 N 1st round BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
177 N 1st round SCONZO Daniel 1995 M COL
178 N 1st round MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
179 N 1st round PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
180 N 1st round RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
180 N 1st round SYKES Lachlan 1985 M IRL
182 N 1st round ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
183 N 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
184 N 1st round BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
185 N 1st round RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
185 N 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
185 N 1st round KANESHIGE Brian 1993 M USA
188 N 1st round DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
188 N 1st round VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
190 N 1st round GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
191 N 1st round POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
192 N 1st round ALARCON Juvenal 1997 M CHI
193 N 1st round VELASCO Daniel 1994 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
194 N 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
194 N 1st round SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
196 N 1st round JELEZOV Alexandru 1984 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
196 N 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT
198 N 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
199 N 1st round COLL Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
200 N 1st round WU Di 2002 M CHN
201 N 1st round BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
202 N 1st round KAISER Hans 1993 M USA
202 N 1st round UGULAVA Archil 1993 M GEO FC Tbilisi (GEO)
204 N 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
205 N 1st round RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
206 N 1st round HOOSHI Dylan 2005 M USA
206 N 1st round CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
208 N 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
208 N 1st round VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN (MDA)
210 N 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
210 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
210 N 1st round RESTIFO PECORELLA Marco 1998 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
213 N 1st round ALSHATTI Yaqoub Y. H. Kh. M. 1992 M KUW
214 N 1st round HULL James 1998 M AUS
215 N 1st round EL RHRAIR Hamid 1972 M MAR
215 N 1st round RISCO Martin 1997 M PER
217 N 1st round HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
217 N 1st round HUYBRECHT Gijs 1995 M BEL SC Parcival (BEL)
219 N 1st round MIAWOTOE Komlan Efanam 1990 M TOG