Back to list

Results

Viking Cup
ISL Reykjavik
April 28, 2018 - April 29, 2018

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BROWNE Alexis 1999 F USA
2 CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
3 PONICH Marissa 1987 F CAN
3 ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
5 PAREDES TORRES Katherine F. 1998 F VEN
6 PENTEK Brigitta 1991 F HUN BVSC (HUN)
7 MARTIN-PORTUGUES Lucia 1990 F ESP
8 HARRILL Gillian 2000 F USA
9 THURGOOD Madison 1998 F CAN
10 BRIND'AMOUR Pamela 1993 F CAN
11 HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
12 MUNOZ Yolanda 1995 F CHI
13 WILSON Sienna 2000 F USA
14 DAYKIN Kate 1996 F GBR
15 CONTRERAS Patricia 1986 F VEN
16 GUARINO Michelle 1988 F COL University of Aberdeen FC (GBR)
17 HAMPSON Sarah-Jane 1996 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
18 DAVIS Alexandra 1997 F GBR
19 NGUYEN Thi Hai Yen 1984 F AUS
20 FAIRHEAD Helen 1980 F GBR
21 CREUSOT Julia 1999 F CAN
22 MIRANDA Nicole 1988 F CHI
22 LEE Naomi 1982 F GBR
24 1st round ROZAS Javiera 2000 F CHI
25 1st round EINCHCOMB Danielle 1991 F GBR Dundee University FC (GBR)
26 1st round RAZGUTE Giedre 1988 F LTU
27 1st round BRANDT Inga 1981 F GER TSG Bergedorf (GER)
28 1st round STEFNISDOTTIR Freyja Sif 1999 F ISL FC Reykjavik (ISL)

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
2 GELINAS Marc 1996 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
3 POLOSSIFAKIS Joseph 1990 M CAN
3 ROHRLACK Charles 1987 M USA
5 SINGH Karan Singh 1999 M IND
6 CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
7 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
8 DICK Jadryn 1995 M AUS
9 MACKAY Cameron 1996 M CAN
10 CHIARA Angelo 2000 M CAN
11 KOLASA Thomas 1990 M USA
12 ZUMENTS Evgeniy 1986 M LAT
13 MONSALVA Roberto 2001 M CHI
14 SHEK Antony 1995 M GBR
15 WELLER Teddy 1990 M ISV
16 AGUSTSSON Gunnar Egill 1992 M ISL StLFC Graz (AUT)
17 BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
18 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
19 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
20 PITURA Philip 1996 M CAN
21 POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
22 WINIGER Lothar 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
23 JACOB Michael 1992 M IRL
24 GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
25 KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
26 KENNEDY Falan 1997 M CAN
26 MCFADDEN Shae 2002 M CAN
28 ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
28 KOHLMANN Noah 2000 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
30 HOWES Nicholas 1998 M GBR
31 KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
32 NOTZON David 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
33 VACCARI Braden 2001 M USA
34 DE WITT Magnus 1988 M GER FC Reykjavik (ISL)
35 1st round DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
36 1st round LEVY-BENCHETON Cedric 1983 M FRA
37 1st round HEIDDAL Hilmar 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
37 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
39 1st round GHOSH Julian 1962 M GBR
40 1st round BONFELD Konstantin 1978 M ISR
41 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
41 1st round AGUSTSSON Kjartan Oli 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
43 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)