Back to list

Results

SAF Pokalen / Rehbinderska priset
SWE Stockholm
January 13, 2018 - January 14, 2018

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
2 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
3 NOLLNER Dylan 1992 M USA
3 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
7 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
10 AVAERT Arnaud 1980 M BEL CE Damocles (BEL)
11 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
16 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
19 LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
20 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
22 LINDQVIST Joakim 1989 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 LI Ching Ho 1999 M HKG
25 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
26 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 DECHAMPS Quentin 1989 M BEL
30 OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
31 PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
32 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
33 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
34 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
35 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
36 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
37 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
38 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
39 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
42 CHILANA Udaypaul 1999 M USA
43 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 FAGERBERG Nils 1991 M SWE AFiL Lund (SWE)
43 JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
46 TAYLOR James 1982 M GBR
47 FORSLÖW Greger 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
48 SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
49 SUVOROV Yuly 1986 M USA
50 BILLING Anton 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
51 KURZ JORDAN Max 1998 M URU
52 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
53 KAMAL Hussain 1991 M KUW
54 BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
55 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
56 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
57 ARKHIPOV Alexey 1970 M RUS
58 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
58 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
60 RIAHI Farhad 1972 M GBR SEB Basel (SUI)
61 ARONOWITSCH Niklas 1962 M SWE SAF Solna (SWE)
62 CHANG Ping-Chun 1996 M TPE
63 HUSSON Geoffroy 1993 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
64 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
65 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
66 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
66 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
68 FILIPPOUSIS Ioannis 1998 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
69 ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
70 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
71 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
72 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 HAZES Luuk 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
74 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
75 KULKA Dawid 1979 M IRL Brian Boru FC (IRL)
76 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
77 MAYNARD Calum 1993 M GBR
78 FLOUDAS Achilleas 1987 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
79 1st round ATYAT Mohammad 1995 M JOR
80 1st round CIAVALDINI Armand 1999 M FRA PARIS POLO (FRA)
81 1st round BECCAU Andreas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
82 1st round HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
83 1st round KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
84 1st round GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
85 1st round TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
86 1st round LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
87 1st round NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
88 1st round ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
89 1st round KOUTSOUFLAKIS Stamatis 1972 M GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
90 1st round ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
91 1st round JOHNSSON Pierre 1963 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
92 1st round SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
93 1st round SANDGREN Per 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
94 1st round SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
95 1st round SCHROTTI Axel 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
96 1st round PATKOS Stefan 1979 M SWE DIF Stockholm (SWE)
97 1st round WIMAN Carl-Johan 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
98 1st round FALKENBERGH Karl-Gustav 1968 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
99 1st round WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
100 1st round HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
101 1st round LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
101 1st round BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
103 1st round ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
104 1st round NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
105 1st round CHILANA Savitoz 2001 M USA
106 1st round DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
107 1st round LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES (GRE)
2 NESBITT Hannah 1996 F GBR
3 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni (SRB)
5 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
7 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
9 COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
10 ISCHER Amandine 1994 F SUI SEVM Vevey (SUI)
11 LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989 F GBR Wingerworth FC (GBR)
12 SAUDO Sophie 1979 F FRA
13 LAWSON Danielle 1998 F GBR
14 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 MODIN Katarina 1975 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
17 COMPARINI Giordana 1987 F ITA
18 SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 LASMOLLES Stephanie 1980 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
20 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE LFK Linköping (SWE)
21 GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
22 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
23 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
24 ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
25 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
26 CONNER Rachel 1989 F IRL
27 GRECO Maria Teresa 1985 F ITA
28 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
29 HENSON Julie 1987 F GBR Norfolk FC (GBR)
30 MUSTONEN Selma 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
31 RAHARDJA Rania Herlina 1993 F SGP Z Fencing (SGP)
32 CHARMANIDOU Panagiota 1984 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
33 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
34 HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR SEB Basel (SUI)
34 HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR SEB Basel (SUI)
35 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
36 HULL Nicola 1971 F GBR
37 STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
38 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
39 SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
40 VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP
41 ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
42 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
43 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
44 ALKLOUB Lin 1998 F JOR
45 LANCEY Stella 1988 F GBR
46 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
47 ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
48 LUPERI Ilaria 1993 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
49 1st round CHUNG Lin 1990 F TPE
50 1st round TERHO Maija 1997 F FIN Kalpaveljet (FIN)
51 1st round CHATZISARANTOU Nikoletta 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
52 1st round SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
53 1st round SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg (RSA)
54 1st round EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)
55 1st round STEENLAND Nina 1964 F NOR Njård Fekting (NOR)
55 1st round JOHNSON Lucy 1994 F IRL
57 1st round PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
58 1st round MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)
58 1st round WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
60 1st round HINDSGAUL Camille Boelt 1992 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
61 1st round ASSAF Petra 1997 F JOR
62 1st round BENALI Amel 1988 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
63 1st round ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
64 1st round FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
65 1st round THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
66 1st round DESCAMPS Maud 1989 F BEL