Back to list

Results

Sabre Cancun
MEX Cancun
December 15, 2017 - December 17, 2017

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KHARLAN Olga 1990 F UKR
2 ERRIGO Arianna 1988 F ITA
3 EGORIAN Yana 1993 F RUS
3 BERDER Cecilia 1989 F FRA ORLEANS CE (FRA)
5 MARTON Anna 1995 F HUN MTK (HUN)
6 GREGORIO Rossella 1990 F ITA
7 KIM Jiyeon 1988 F KOR
8 WOZNIAK Dagmara 1988 F USA
9 PASCU Bianca 1988 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
10 EMURA Misaki 1998 F JPN
11 YANG Hengyu 1996 F CHN
12 QUEROLI Caroline 1998 F FRA PARIS RCF (FRA)
13 LEE Rajin 1990 F KOR
14 TAKASHIMA Risa 1999 F JPN
15 PASTRAN Milagros 1991 F VEN
16 BOUDIAF Saoussen 1993 F ALG ROUBAIX CE (FRA)
17 APITHY-BRUNET Manon 1996 F FRA ORLEANS CE (FRA)
18 VECCHI Irene 1989 F ITA
19 LEMBACH Charlotte 1988 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
20 GULOTTA Loreta 1987 F ITA
21 LIMBACH Anna 1989 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 PETRAGLIA Martina 1992 F ITA
23 CHOI Sooyeon 1990 F KOR
24 MORMILE Chiara 1995 F ITA
25 SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
26 LOKHANOVA Sofia 1997 F RUS
27 SHAO Yaqi 1996 F CHN
28 NIKITINA Olga 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
29 CIARAGLIA Sofia 1995 F ITA
30 ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
31 PUDA Marta 1991 F POL
32 SHELTON Aleksandra 1982 F USA AZS AWF Warszawa (POL)
33 CRISCIO Martina 1994 F ITA
34 FUKUSHIMA Shihomi 1995 F JPN
35 KOZACZUK Malgorzata 1988 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
36 JOHNSON Edith 2000 F USA
37 SHEVELEVA Svetlana 1997 F RUS
38 CZYZEWSKI Veronica 2000 F USA
39 PARK Daeun 1993 F KOR
40 FONDI Camilla 1994 F ITA SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
41 TAILLANDIER Charleine 1991 F FRA
41 YOON Jisu 1993 F KOR
43 BAKASTOVA Yuliia 1996 F UKR KIEW (UKR)
44 GALIAKBAROVA Dina 1991 F RUS
45 THOMPSON Kamali 1991 F USA
45 PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
47 AKSAMIT Monica 1990 F USA
48 KIM Ha-Eun 1994 F KOR
49 FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
50 BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
51 WATOR Angelika 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
52 BASHTA Anna 1996 F AZE CSKA Moscow (RUS)
53 CHOI Shinhui 1991 F KOR
54 BAZHENOVA Anastasia 1996 F RUS
55 BATTISTON Michela 1997 F ITA
56 NAVARRIA Caterina 1992 F ITA
57 NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
58 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen (GER)
59 JIA Xiaoye 1996 F CHN
60 CHAMBERLAIN Maia 1998 F USA
61 KOMASHCHUK Alina 1993 F UKR Netishyn (UKR)
62 GARGANO Rebecca 1996 F ITA
63 HWANG Seona 1989 F KOR
64 STONE Anne-Elizabeth 1990 F USA
65 YUN Soyeon 1998 F KOR
66 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
67 MARTIN-PORTUGUES Lucia 1990 F ESP
68 RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
69 GIMALAC Margaux 1997 F FRA ORLEANS CE (FRA)
70 WAKITA Jumi 1999 F JPN
71 QIAN Jiarui 1992 F CHN
72 PEREZ MAURICE Maria Belen 1985 F ARG
73 AOKI Chika 1990 F JPN
74 KIM Jiyoung 1994 F KOR
75 CIESLAR Karolina 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
75 VERANES MUSTELIER Leidis Maris 1997 F CUB
77 ITZKOWITZ Aliya 1994 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
78 OBVINTSEVA Yana 1995 F UZB
79 TAMURA Norika 1991 F JPN
79 LASZLO Luca 1994 F HUN UTE Budapest (HUN)
81 GOULET QUIALA Yaritza 1989 F CUB
82 FELIX LARA Rossy 1989 F DOM
83 MA Yingjia 1998 F CHN
83 TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
85 BOTELLO Natalia 2002 F MEX
86 REGUIGNE Laura 1992 F FRA ORLEANS CE (FRA)
87 ANGLADE Alexis 2001 F USA
87 FU Ying 1998 F CHN
89 LAMARRE Rachel 1998 F CAN
90 VONGSAVADY Malina 1997 F FRA MEYLAN SE (FRA)
91 INFANTE Vanessa 1996 F MEX
92 ESCAMILLA Kin 1997 F MEX
93 NAVARRO Araceli 1989 F ESP CE-M (ESP)
94 1st round RUSSO Francesca 1995 F USA
94 1st round ROBERT REINOSO Darling 1992 F CUB
96 1st round VALDEZ ANDRADE Abigail 2000 F MEX
97 1st round KALETA Karolina 1996 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
97 1st round CONTRERAS Patricia 1986 F VEN
99 1st round GUO Yiqi 1997 F CHN
100 1st round JENKINS Ryan 2001 F USA
101 1st round TOLEDO Julieta 1997 F MEX
102 1st round GONZALEZ GARATE Ursula 1991 F MEX
103 1st round MUKAE Ayaka 1998 F JPN
104 1st round MILLER Tiffany Dell'Aquila 1986 F TPE
105 1st round THURGOOD Madison 1998 F CAN
106 1st round GARCIA Florencia 1996 F ARG CAP Paulistano (BRA)
107 1st round GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent (BEL)
108 1st round CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
109 1st round LECOQ Marie 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
110 1st round VALENTIN Heyddys 1991 F DOM
111 1st round URANO Kana 1992 F JPN
112 1st round KIMURA Marino 1993 F JPN
113 1st round ZHUANG Chenyi 2000 F CHN
114 1st round BRIND'AMOUR Pamela 1993 F CAN
115 1st round VILLA Dara 2001 F MEX
116 1st round LIU Hongyan 1996 F CHN
117 1st round PONICH Marissa 1987 F CAN
118 1st round GUINTCHITSKAIA Marina 2000 F CAN
118 1st round MEDINA VELASCO Brenda Paola 1998 F MEX
120 1st round MARES Victoria 2001 F MEX
120 1st round KUSHIHASHI Mayu 1990 F JPN
122 1st round GONZALEZ Diana 2000 F MEX
122 1st round VALENCIA BRITO Anilu 1996 F MEX
124 1st round ORTIZ Arleth 2002 F MEX
125 1st round CHI Frida 1997 F MEX

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 OH Sanguk 1996 M KOR
2 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 GU Bongil 1989 M KOR
5 CURATOLI Luca 1994 M ITA
6 KIM Junghwan 1983 M KOR
7 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
8 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
9 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
10 SAMELE Luigi 1987 M ITA
11 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
12 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
13 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
14 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
16 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
19 BERRE' Enrico 1992 M ITA
20 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
21 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
23 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
24 MONTANO Aldo 1978 M ITA
25 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
26 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
27 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
28 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
29 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
30 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
31 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
32 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
33 HOMER Daryl 1990 M USA
34 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
35 FERJANI Fares 1997 M TUN
36 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
37 NATANZON Benjamin 1997 M USA
38 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
39 REPETTI Giovanni 1988 M ITA
40 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
41 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
42 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
43 AYALA Julian 1992 M MEX
44 METRYKA Karol 1997 M USA
45 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
45 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
47 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
48 YU Gyutae 1992 M KOR
49 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
50 KIM Junho 1994 M KOR
50 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 HONEYBONE James 1991 M GBR
53 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
54 SPEAR Jeff 1988 M USA
55 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
55 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
57 LU Yang 1997 M CHN
58 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
59 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
60 WILLIAMS Grant 1996 M USA
61 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
62 YAN Yinghui 1998 M CHN
63 LOSS Geoffrey 1994 M USA
64 HWANG Byungyul 1983 M KOR
65 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
66 WANG Shi 1997 M CHN
67 STREETS Kaito 1994 M JPN
68 SOUDERS Peter 1990 M USA
69 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
70 DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
71 HA Hansol 1993 M KOR
72 LIANG Jianhao 1996 M CHN
73 ELSISSY Ziad 1994 M EGY
74 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
75 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
76 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
77 LIU Xingyu 1992 M CHN
77 WANG Guangzhao 1996 M CHN
79 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
80 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
81 SONG Jonghun 1993 M KOR
82 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
83 XU Yingming 1992 M CHN
84 SHAINBERG Jonah 1996 M USA
85 DAI Rui 2000 M CHN
86 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
87 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
88 BARLOY Edouard 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
89 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
90 HUANG Lulu 1996 M CHN
91 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
92 1st round ZHANG Shuai 1996 M CHN
93 1st round LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
94 1st round WESTERN REYES Rafael 1990 M PUR
95 1st round WATANABE Yuto 1998 M JPN
96 1st round ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
97 1st round PROCHNIAK Evan 1991 M USA
98 1st round IMAI Yasutomo 1991 M JPN
99 1st round MORI Shoichi 1994 M JPN
100 1st round LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
101 1st round BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
102 1st round GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
103 1st round AGUILAR SALAZAR Emiliano Eli 1999 M MEX
104 1st round HUANG Xianfei 1996 M CHN
105 1st round HARIMA Ryuta 1993 M JPN
106 1st round SPEAR Will 1993 M USA
107 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
108 1st round FRIAS Saul 2002 M MEX
109 1st round VALDEZ Angel Omar 1997 M MEX
110 1st round HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
110 1st round COVARRUBIAS Antonio 1998 M MEX
112 1st round MORALES Josue 1997 M MEX
113 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
114 1st round CASTILLO Manuel 1997 M GUA
115 1st round VILLASENOR Aaron 1991 M MEX
116 1st round ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
117 1st round SOLIS Fernando 2000 M MEX
117 1st round HERNANDEZ Alan 2000 M MEX
119 1st round PERAZA Mauricio 2000 M MEX
120 1st round VASIC Milos 1974 M SRB