Back to list

Results

Torneio Nacional
BRA Sao Paulo
February 19, 2016 - February 19, 2016

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROCHEL Tais 1983 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 CECCHINI Gabriela 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 PISTOIA Mariana 1998 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 TOLDO Ana 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 CAMOZZATO Nicole 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 DE CASTRO HERKLOTZ Maria Julia 1975 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 MANSUR Fernanda 1990 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 FALCI Deise 1980 F BRA CAP Paulistano (BRA)
10 PRYNC Ana 1981 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 HAUSCHILD Mariana 2001 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
13 OLIVEIRA Vania 1965 F BRA CMPR Parana (BRA)
15 VELLEGO Bianca 1993 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
16 ANZOLIN Carolina 1989 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
17 VIANNA Rachel 1989 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
19 MESSINA Giulia 1993 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 SOUZA Joao 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
6 ZANETTE Daniel 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 SOUZA Pierre 1990 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 SANDRI Andrei 1995 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 MELARAGNO Rafael 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 GASTAL Eduardo 1996 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 MACHADO Jerônimo 1986 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 SANCHOTENE Bernardo 1998 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
16 RODON Roberto 1986 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
17 LOBO Felipe 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
18 PIRES Matheus 1995 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
19 FORMAN Joao 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
20 FERREIRA Nathan 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 MONTEIRO Gustavo 1996 M BRA Avulso (BRA)
22 MATOS Hendrel 1992 M BRA Avulso (BRA)
23 MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
24 CURY Andre 1990 M BRA CAP Paulistano (BRA)
25 ALBANO Luan 1993 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
26 VASCONCELOS Italo 1992 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
27 PEIXOTO Diego 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
28 PUGLIESI Renan 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
29 RAMEH Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
30 TAVORA Lucas 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
30 CARDOSO Vinicius 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
32 BERGAMI Felipe 2000 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
33 RAMOS Xavier 2000 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
34 QUEIROZ Jose 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
35 ABREU Leonardo 1994 M BRA Avulso (BRA)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 COSTA Rayssa 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE (HUN)
3 NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA GCC Graciosa (BRA)
4 DANTAS Bianca 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
5 FERREIRA Naira 1996 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 MENEZES Clarisse 1979 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
7 BRECHERET Ana 1974 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 GUILHON Cleia 1989 F BRA
10 TELLO Marina 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
11 GROTA Emanuela 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 MILLER Katherine 1994 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
13 GRISE Mayssa 1981 F BRA CMPR Parana (BRA)
14 ALVES Tabea 1989 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
15 EVANGELISTI Carla 1989 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 DI COLA Giovanna 1999 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 GALVAO Cecilia 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
18 ABREU Isabela 1995 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
20 SILVA Marcela 1994 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 TAMINATO Leticia 1990 F BRA CMPR Parana (BRA)
22 CAMARGO Fernanda 1997 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
22 HOLDORF Bianca 1986 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
24 GALLO Denilze 1958 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
25 ANDREAZI Janaina 1974 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
25 ABIB Fernanda 1995 F BRA CMPR Parana (BRA)
27 TEIXEIRA Fabiana 1972 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
28 SANTANNA Camila 1997 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
29 POLO Carolina 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)
30 OLIVEIRA Vania 1965 F BRA CMPR Parana (BRA)
31 PAES Barbara 1999 F BRA CMPR Parana (BRA)
32 HERMANN Luiza 1997 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
33 TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
34 RODRIGUES Maria Rita 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
35 LIMA Rachel 1989 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
36 DI CUNTO Patricia 1964 F BRA CAP Paulistano (BRA)
36 NEVES Miriam 1967 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
38 BEDIN Jessica 1989 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
38 CORREA Isadora 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)
40 CÂMARA Luisa 1997 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 MELARAGNO Guilherme 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
5 LUNARDI Fabiano 1984 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
6 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 SCHWUCHOW Bernardo 1987 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 MILLER Malcolm 1998 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
9 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 RODRIGUES Luiz 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
12 LAZZARINI Roberto 1961 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 PEREIRA Joao 1985 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
14 GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 LUCIO Mauricio 1976 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 SOUZA Luciano 1973 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 SCHWANTES Ivan 1975 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
18 FERNANDES Lucas 1995 M BRA AFA Força Aérea (BRA)
20 NUNES Gustavo 1981 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
21 JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
22 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
23 VARGAS Ricardo 1985 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
24 LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
24 MICHALSKI Michael 1983 M BRA CMPR Parana (BRA)
26 ANGULO Camilo Andres 1987 M COL SSJE Sao Jorge (BRA)
27 MOURA Pablo 1995 M BRA AFA Força Aérea (BRA)
28 REALE Andre 1998 M BRA BTC Barroca (BRA)
29 AJNSZTAJN Alec 1996 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
30 CARMONA Elton 1980 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
31 DIALLO Mouhammad 1992 M BRA AFA Força Aérea (BRA)
32 DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
33 GUARNERA Giacomo 1962 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
34 PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
35 ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
36 MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
37 AVELLAR Fabiano 1973 M BRA BTC Barroca (BRA)
38 FELTRAN Leonardo 1998 M BRA CMPR Parana (BRA)
39 TAIER Aron 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
41 MOLFETTI Thiago 1980 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
42 ACCUNZO Fabio 1974 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
43 GUIMARAES Erick 1994 M BRA AFA Força Aérea (BRA)
44 MOSER Eduardo 1999 M BRA
46 PEKELMAN Cezar 1999 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
48 SOUZA Vitor 1995 M BRA AFA Força Aérea (BRA)
49 MARTINS LIMA Eduardo 1985 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
50 MANTOVANI Matheus 1994 M BRA Avulso (BRA)
51 WOLFART Eduardo 1999 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
52 GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
53 DIAS Arthur 2000 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
54 YAMAMOTO Marcos 1980 M BRA CMPR Parana (BRA)
55 RAMEH Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
57 SERRANEGRA Adano 1986 M BRA APE Paulista (BRA)
58 ORO Lucae 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
61 CAVELAN Hughes 1967 M FRA CAP Paulistano (BRA)
62 COSTA Eduardo 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
63 MOREIRA Carlos 1969 M BRA BTC Barroca (BRA)
67 SOUZA Joao 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
68 FORMAN Joao 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
69 RAMEH Gabriel 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
70 NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
71 PISATURO Andre 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
72 PEREIRA Nivaldo 1966 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
73 BERGAMI Felipe 2000 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
73 CIPOLATTI Mathias 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
75 RAMOS Pedro 2002 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
76 PEREIRA Francisco 1964 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BAEZA CENTURION Marta 1992 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 LAKERBAI Karina 1988 F BRA APE Paulista (BRA)
3 TROIS Karina 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
4 GASPARIN Giulia 1991 F BRA CMPR Parana (BRA)
5 SICILIANO Isadora 1998 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 AMORIM Julia 1998 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 ZIMMER Camila 1996 F BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
8 LEE Luiza 2000 F BRA APE Paulista (BRA)
9 GROSCHE Stephanie 1992 F BRA APE Paulista (BRA)
10 DA CRUZ FISCHER Amanda 1997 F BRA APE Paulista (BRA)
11 RAPAKI Bruna 1999 F BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
12 SALVATORE Veridiana 1995 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 COLOGNESI Joara 1986 F BRA APE Paulista (BRA)
14 RIBEIRO Daiane 1996 F BRA APE Paulista (BRA)
15 ANZOLIN Carolina 1989 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
17 KUHNE Marjorie 1991 F BRA APE Paulista (BRA)

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ZEYTOUNLIAN William 1988 M BRA APE Paulista (BRA)
2 WHITAKER Arthur 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 GUZENSKI Tywilliam 1989 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
5 PEZZI Enrico 1994 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
6 DONDEO Gabriel 1988 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
7 RAPACH Lucas 1994 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
8 D AVILA Pedro 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 LOMBARDI Rafael 1998 M BRA APE Paulista (BRA)
10 TEIXEIRA Paulo 1969 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 JUAN Paulo 1989 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
14 BALDIN Rodrigo 1982 M BRA APE Paulista (BRA)
15 GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
16 LUIZ EDUARDO Oliveira 1996 M BRA
17 MENDONCA Wanderley 1963 M BRA Avulso (BRA)
18 VASCONCELOS Italo 1992 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
19 SIMOES Leonardo 1982 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
21 NOBRE Augusto 1990 M BRA APE Paulista (BRA)
22 FRANCES Felipe 1984 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
23 MARTINS Gabriel 1996 M BRA
24 SANTOS Lucio 1991 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
25 WOLSCHICK Matheus 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
26 BARBIERI Lucas 1992 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
27 BRUNETTI Ricardo 2002 M BRA APE Paulista (BRA)
28 EMMANOEL Victor 1994 M BRA Avulso (BRA)
29 JESUS Paulo 1987 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
30 BRECHERET Pedro 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
31 1st round LIMA Daniel 1900 M BRA Avulso (BRA)
32 DE BARROS Alan 1976 M BRA APE Paulista (BRA)
33 SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
34 FERMIANO Eric 1996 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
35 GARRIGOS Murilo 2001 M BRA CAP Paulistano (BRA)
36 SFAIR Yan 2001 M BRA CMPR Parana (BRA)