Foil Women's U10 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KÖHLER Anja | 1991 | F | GER | FSC Cottbus (GER) | |||
2 | GEISLER Bianca | 1991 | F | GER | FC Leipzig (GER) | |||
3 | MACHETANZ Kathrin | 1991 | F | GER | ||||
4 | VETTERLEIN Isabell | 1991 | F | GER |
Foil Women's U11 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ROMANUS Stephanie | 1990 | F | GER | FC Leipzig (GER) | |||
2 | KOUIDIS Maria | 1990 | F | GER | FC Berlin Südwest (GER) | |||
3 | REIMER Julia | 1990 | F | GER | ||||
4 | BEIER Juliane | 1990 | F | GER |
Foil Women's U12 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ESKANDANI Roya | 1989 | F | GER | TSV Berlin-Wittenau (GER) | |||
2 | KITTELMANN Anne | 1989 | F | GER | FSV Görlitz (GER) | |||
3 | KLIEWER Katja | 1989 | F | GER | PSV Weimar (GER) | |||
4 | GENTZEL Christiane | 1989 | F | GER | FSC Nordhausen (GER) |
Foil Women's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ERBER Bianka | 1988 | F | GER | Fechtcentrum Halle (GER) | |||
2 | KRETSCHMER Anne-Sophie | 1988 | F | GER | ||||
3 | WAGNER Julia | 1988 | F | GER | SC Berlin (GER) | |||
3 | ELTZ Anna | 1988 | F | GER | FC Berlin Südwest (GER) |
Foil Women's U14 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RECKNAGEL Carina | 1987 | F | GER | ||||
2 | ENDERS Katharina | 1987 | F | GER | TUS Osterburg Weida (GER) | |||
3 | PFAU Jennifer | 1987 | F | GER | Fechtcentrum Halle (GER) | |||
3 | BLUMENSTEIN Souline | 1987 | F | GER | PSV Weimar (GER) |
Foil Men's U10 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PRECHT Michel | 1991 | M | GER | TUS Osterburg Weida (GER) | |||
2 | TIETZEL Maximilian | 1991 | M | GER | ||||
3 | WAGNER Anton | 1900 | M | GER | FZ Erfurt EnGarde (GER) | |||
4 | HELM Jan | 1991 | M | GER | TSV Berlin-Wittenau (GER) | |||
4 | HARTMANN Markus | 1992 | M | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) |
Foil Men's U11 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BERGMANN Daniel | 1990 | M | GER | ||||
2 | BERNERT Ramon | 1990 | M | GER | FC Leipzig (GER) | |||
3 | KOUIDIS Nikolaos | 1990 | M | GER | FC Berlin Südwest (GER) | |||
3 | JUNGINGER Fabian | 1990 | M | GER | FSC Berlin (GER) |
Foil Men's U12 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FLAMME Marcel | 1989 | M | GER | ||||
2 | PÖSCHL Nils | 1989 | M | GER | FSC Jena (GER) | |||
3 | REIMER Lukas | 1989 | M | GER | Dresdener FC (GER) | |||
3 | SCHNEIDER Simon | 1989 | M | GER |
Foil Men's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KISCHA Christian | 1988 | M | GER | FSC Berlin (GER) | |||
2 | ESCHRICH Phil | 1988 | M | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | |||
3 | HOPF Hendrik | 1988 | M | GER | TUS Osterburg Weida (GER) | |||
3 | REICHERT Florian | 1988 | M | GER | SC Berlin (GER) |
Foil Men's U14 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ESPENHAHN Tilo | 1987 | M | GER | Fechtcentrum Halle (GER) | |||
2 | STANEK Thomas | 1987 | M | GER | FSC Jena (GER) | |||
3 | KUMMER Maximilian | 1987 | M | GER | Fechtcentrum Halle (GER) | |||
3 | GIERISCH Sven | 1987 | M | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) |