Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
January 16, 2016 - January 17, 2016

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
2 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
3 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
5 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
6 RIVET Matthias 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
7 CAUCHON Francois 2000 M CAN
8 MORICZ Hunter 1999 M CAN
9 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
10 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
11 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
12 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
13 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
14 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
15 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
16 CLOGENSON Fabien 1999 M FRA GISORS 3A (FRA)
17 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
18 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
19 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
20 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
21 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
22 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
23 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
24 JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
25 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
26 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
27 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
28 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
29 BOUNABI Akram 1999 M ALG
30 EDWARDS James 2000 M GBR
31 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
32 LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
33 FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
34 LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
35 HUSTACHE Aime 2000 M FRA
36 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
37 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
38 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
39 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
40 SIALTSIS Michail 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
41 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
42 SIDOROV Yaroslav 2000 M RUS
43 ASANO Hiroki 1999 M JPN
44 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
45 MOLINERO Gerard 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
46 SHUSTER Gabe 1999 M CAN
46 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
48 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
49 YAMAMOTO Kohei 1999 M JPN
50 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
51 MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
52 DOURTHE Thomas 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
53 DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
54 NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
55 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
56 WASZAK Krystian 2000 M POL KKSz Konin (POL)
57 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
58 ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
59 PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
60 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
61 XU Honghao 2000 M CHN
62 GULACSI Norbert 1999 M HUN Karpati (HUN)
63 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
63 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
65 RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
66 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
67 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
68 CHAUDRON Enzo 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
69 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
70 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
71 VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
72 SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
73 KAMISLI Gokcem Ozcan 2001 M TUR
74 KONTOEIDIS Panagiotis 2001 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
75 MOGYOROSY Marton 2000 M HUN KVSE Budapest (HUN)
76 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
77 CHIARA Angelo 2000 M CAN
78 KOPTAS Krzysztof 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
79 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
80 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
81 JOLLEY William 2000 M GBR
82 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
83 SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
84 KASHIWAGI Jiri 1999 M JPN
84 PREDARIS Charalampos 2002 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
86 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
87 MATSUNAGA Kengo 1999 M JPN
88 FLOTATS Aaron 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
89 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
90 GHEORGHE Sergiu 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
91 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
92 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
93 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
94 WAKATSUKI Koya 1999 M JPN
95 WOJTASIK Szymon 2000 M POL KKSz Konin (POL)
96 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
97 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
98 BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
99 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
100 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
101 MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
102 KARACSONY Andor 1999 M HUN Debrecen (HUN)
103 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
104 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
105 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
106 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
107 CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
108 SYRIOS Ioannis 2000 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
109 KANEV Atanas 1999 M BUL Trakiya (BUL)
109 ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
111 KOVACS Marcell Bela 2000 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
112 KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
113 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
114 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
115 ZANDECKI Michal 1999 M POL KKSz Konin (POL)
116 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
117 ABAY NEMES Adam 1999 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
117 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
119 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
120 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
121 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
122 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
123 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
124 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
125 AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FCW Wels (AUT)
126 FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
127 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
128 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
129 DOWSE Kieran 1999 M GBR
130 SCHMID Alexander 2000 M AUT FUB Baden (AUT)
131 BRIOT Thomas 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
132 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
133 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
134 GIANNAKOPOULOS Vasileios-Ignatios 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
135 PANKA Zsombor 1999 M HUN Karpati (HUN)
136 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
137 CHIRIAC Teodor 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
138 MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)
139 FIDAN Ata Oguz 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
140 NOMURA Ryo 1999 M JPN
141 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
142 PATTON Andrew Ross 1999 M IRL
143 CUPES Andrei 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
144 GATTI Adriano 2002 M ITA
145 1st round VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
146 1st round RAHOZIN Savely 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
147 1st round DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
148 1st round MAYO Felix 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
149 1st round TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
150 1st round STATHATOS Evangelos 2000 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
151 1st round AOKI Seiya 2000 M JPN
152 1st round UMIT Mehmet Efe 2000 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
153 1st round LEUPRECHT Matthias 1999 M CAN
153 1st round PREFONTAINE Alexandre 1999 M CAN
153 1st round NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
156 1st round REINHARD Kvetoslav 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
156 1st round ALTIPARMAKIS Stavros 2000 M GRE ARKTEIA (GRE)
158 1st round EL BOUJDAINI Amine 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
159 1st round WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
160 1st round BRANDT Julian 2000 M GER TSV Grünwald (GER)
161 1st round WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
162 1st round PANAGIARIS MALEAS Evangelos 2001 M GRE ARKTEIA (GRE)
163 1st round FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
164 1st round VNUKOV Valentyn 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
165 1st round MAKITA Takuro 1999 M JPN
166 1st round KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
167 1st round ARMAGAN Ismethan 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
167 1st round MIZUTA Hirosuke 1999 M JPN
169 1st round BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
170 1st round CHATZOPOULOS Nikolaos 2001 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
170 1st round KAVAK Kagan 2001 M TUR Izmir Ferdi (TUR)
172 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
173 1st round POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
174 1st round LAVVAS Georgios-Aris 2000 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
175 1st round DOGAN Esat Mert 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
176 1st round VONKA Adam 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
177 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
178 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
179 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
2 KERN Bianka 1999 F HUN KVSE Budapest (HUN)
3 BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
3 HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
5 BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
6 KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
7 CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
8 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
9 POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
10 SUZANNE Coline 1999 F FRA GEMENOS (FRA)
11 SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
12 BARBIER Louise 2000 F FRA GUYANCOURT (FRA)
13 LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
14 BOURON Sarah 1999 F FRA
15 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
16 SARICAM Melis 2000 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
17 LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
18 PALLOT Rachel 1999 F FRA
19 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
20 KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
21 MARTON Dora 2000 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
22 YAVNIK Oleksandra 2000 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
23 LANTOS Eszter 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
24 DEBLECKER Nelly 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
25 CIOBANU Ana Maria 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 PYSARENKO Olena 2000 F UKR KIEW (UKR)
27 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
28 GEAMANA Ana Maria 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 FRENNA Carolyn 2002 F ITA
30 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
31 BALOGH Zita 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
32 MADE Reka 2001 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
33 LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
34 LACROIX Mathilde 2000 F FRA THONON EC (FRA)
35 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
36 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
37 KALISZKY Lilla 2000 F HUN Karpati (HUN)
38 ATAER Yelin Busra 1999 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
39 COLONNA Margherita 2002 F ITA
40 BALATON Annabelle 2001 F HUN VASAS Budapest (HUN)
41 HARA Tomoko 2000 F JPN
42 LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
43 OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
44 RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
45 CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
45 POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
47 RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
48 OPREA Ileana 1999 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
49 VRABIE Iuliana 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
50 ARALAN Deniz 2000 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
51 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
52 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
53 IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
54 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
55 DIMKOU Eleni 2001 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
56 MA Jiaping 1999 F CAN
57 KALOUTA Kalliopi 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
58 SINDILARIU Adina 1999 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
59 YOSHIDA Manaka 2000 F JPN
60 CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
61 SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
62 HERMESSE Emma 1999 F BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
63 CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
64 MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
65 ACAR Doga 2000 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
66 KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
67 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
68 GKIONI Asimina 1999 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)
69 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
70 CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
71 RETHER Monica 1999 F ROU CSM Brasov (ROU)
72 AMEDA Yuka 2000 F JPN
73 POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
74 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
75 FARKAS Kinga 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
76 JIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
77 FELFOLDI Kata 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
78 BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
79 MALOMSOKI Boglarka 2000 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
80 ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
81 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
82 NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
83 REDEY Zsofia 1999 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
84 ZUCCHELLI Marta 2002 F ITA
85 TANIYAMA Suzuka 1999 F JPN
86 PUN Matina 2000 F CAN
87 NICOLAE Antonia 2000 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
88 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
89 TSAPATSARIS Anika 2000 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
90 DAUZAT Bonnie 1999 F FRA BOURGES ESC (FRA)
91 TAYLOR Beth 2000 F IRL
92 VIDAL Clemence 1999 F GBR
93 KODZHABASHEVA Vaska 1999 F BUL Sparta (BUL)
94 KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE ETHNIKOS G.S. (GRE)
95 DASKOVA Viktorie 1999 F CZE SK Houstka (CZE)
96 COTOLONI Martina 2002 F ITA
97 TIMMINS Georgia 2000 F GBR Millfield School (GBR)
98 BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
99 HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
100 RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
101 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
102 MURAKAMI Maria 2000 F JPN
103 GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
104 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
105 ALEXANDRESCU Theodora 2000 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
106 BIANCO Annacarla 2002 F ITA
107 MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
108 UEMURA Sakika 1999 F JPN
109 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
109 AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
111 LAIKINA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
112 KOWALSKI Katia 2001 F FRA
113 BALTACIOGLU Begum Su 2001 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
114 GRIMSHAW Grace 2000 F GBR
115 WOOD Lily 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
116 KERMOOGLU Ayse Naz 1999 F TUR
117 ICHIGATANI Manami 1999 F JPN
118 RODDA Keely 2001 F GBR
119 PSATHA Niki 1999 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
120 KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
121 1st round BOURDOUKI Maria 2000 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
121 1st round O'REILLY Hannah 2001 F GBR
123 1st round KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
124 1st round PSOFAKI Athina-Eleni 2000 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
125 1st round ROMANCZYK Aleksandra 2001 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)
125 1st round OZORNEK Zeynep 2000 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
127 1st round AKSEL Zeynep Mervenur 1999 F TUR Ozel Ulku Ulusoy SK (TUR)
127 1st round VADZEIKA Tatsiana 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
129 1st round ANASTASOVA Daria 2002 F BUL Svechnikov (BUL)
130 1st round BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
131 1st round DUNN Olivia 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
132 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
132 1st round ARIDOME Rina 1999 F JPN
134 1st round GERMAN Victoria 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
135 1st round ILIEVA Patricia 2000 F BUL Russe (BUL)
136 1st round SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
137 1st round OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
137 1st round EMANUELLI Sara Thi Tuyet 2002 F ITA
139 1st round PANAGIARI MALEA Iliani 2001 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
140 1st round ROHAS-KALINOVA Ina 1999 F BUL Russe (BUL)
141 1st round TETRADI Sofia Dionysia 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
142 1st round MATSUO Mitsuki 1999 F JPN
142 1st round CERNAJOVA Adela 2000 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
142 1st round BANDARENKAVA Darya 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
145 1st round CIDA Alesia 2002 F ROU CSM Brasov (ROU)
146 1st round DOTOLI Mariachiara 2002 F ITA
147 1st round MIKOLAJCZYK Zuzanna 2000 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)
148 1st round CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
148 1st round HORVATH Nikolett 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
148 1st round VITTORIA Elena 2002 F ITA
151 1st round CRETU Diana 2000 F ROU CSM Brasov (ROU)
152 1st round CALIK Tuyan 2002 F TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
152 1st round CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
154 1st round TSANTSARAKI Chrysanthi 2000 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)