Back to list

Results

Weltcup
USA Phoenix
January 23, 2016 - January 24, 2016

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 METRYKA Karol 1997 M USA
2 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
3 SOLOMON Daniel 2000 M USA
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
5 AMER Mohamed 1997 M EGY
6 CAI Erwin 1999 M USA
7 RICCARDI Federico 1997 M ITA
8 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
9 WILLIAMS Grant 1996 M USA
10 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
11 DADAEV Alexey 1996 M RUS
12 JOHNSON Zachary 1999 M USA
13 KWONG Samuel 1998 M USA
14 OH Jason 1999 M USA
15 GREEN Adam 1998 M USA
16 SLAWINSKI Thomas 1997 M USA
17 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
18 NATANZON Benjamin 1997 M USA
19 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
20 OYAMA Keishi 1998 M JPN
21 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
22 GUY Philippe 1998 M USA
23 COHEN Josef 1998 M USA
24 SEMIN Ilya 1996 M RUS
25 SUN Andrew 1999 M USA
26 TOMASELLI Ciro 1996 M ITA
27 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
28 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
29 WANG Royce 1997 M TPE
30 ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
31 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
32 ESCOBOSA Andre 1999 M MEX
33 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
34 CENTANNI Salvatore 1999 M USA
35 DE CAIRE Duncan 1997 M USA
36 ILYIN Ivan 1997 M RUS
37 MULLENNIX Ethan 2000 M USA
38 CARRILLO RAMIREZ Moises 1998 M MEX
39 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
40 NERI Matteo 1999 M ITA
41 BAK Mikolaj 1997 M USA
42 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
43 RECINTO Jose Emmanuel Rosendo 1996 M PHI
44 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
45 WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
46 CHIN Edward 1996 M USA
47 MILLS Connor 1997 M USA
47 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
49 WALKER Christopher 2001 M USA
50 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
51 PEI Eric 1999 M USA
52 ASCH Jacob 1997 M USA
53 AOKI Takamasa 1999 M JPN
54 AGAMY Yassin 1998 M EGY
55 HARE John 1998 M USA
56 LU Aaron 2000 M USA
57 1st round SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
58 1st round SARON Mitchell 2000 M USA
59 1st round SAUNDERS Awen 1997 M GBR
60 1st round FARFAN-BAYERL Inti 1998 M USA
61 1st round MACKAY Cameron 1996 M CAN
62 1st round BAUMANN Jakob 1998 M USA
63 1st round SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
64 1st round MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
65 1st round GOODE Matthew 1997 M USA
66 1st round FANG VALBUENA Mario Daniel 1998 M COL
67 1st round NARANJO Daniel 2000 M ESA
68 1st round JOHNSON Andrew 2002 M USA
69 1st round LINDER James 2002 M USA
70 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)

Sabre Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 NERI Matteo 1999 M ITA
1 RICCARDI Federico 1997 M ITA
1 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
1 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
2 RUSSIA       RUS
2 DADAEV Alexey 1996 M RUS
2 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
2 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
2 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
3 USA       USA
3 SUN Andrew 1999 M USA
3 GUY Philippe 1998 M USA
3 JOHNSON Zachary 1999 M USA
3 SLAWINSKI Thomas 1997 M USA
4 EGYPT       EGY
4 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
4 AMER Mohamed 1997 M EGY
4 AGAMY Yassin 1998 M EGY
4 WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
5 JAPAN       JPN
5 AOKI Takamasa 1999 M JPN
5 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
5 OYAMA Keishi 1998 M JPN
5 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
6 COLOMBIA       COL
6 FANG VALBUENA Mario Daniel 1998 M COL
6 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
6 MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
7 MEXICO       MEX
7 ESCOBOSA Andre 1999 M MEX
7 CARRILLO RAMIREZ Moises 1998 M MEX
7 ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX