Back to list

Results

Niederösterreichische Meisterschaft
AUT Mödling
December 6, 2014 - December 7, 2014

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEISS Kim 1991 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
2 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
3 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
5 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
6 N CENKER Freya 1994 F AUT FUM Mödling (AUT)
7 N CELLEROVA Michala 1994 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
8 N KRÄNKL Maria 1996 F AUT FUM Mödling (AUT)
9 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
10 N TURCAN Anastasia 1994 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
11 N WALZHOFER Nicole 1993 F AUT StLFC Graz (AUT)
12 N LI Ming Lea 1998 F CRO MK VMD (CRO)
13 N HAUPT Anne 1995 F GER PSV Weimar (GER)
14 N TRIPPOLT Ann- Kathrin 1997 F AUT FUM Mödling (AUT)
15 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
16 N MARGETICH Iris 1999 F AUT FUM Mödling (AUT)
17 N HAYBÄCK Elisabeth 1993 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
17 N SUTTON Lisa 1974 F AUT UFC Wien (AUT)
19 N ORBAN Fanny 1991 F AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
20 N PETERNELL Carina 1995 F AUT FCW Wels (AUT)
21 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
2 N NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
3 N HINTERSEER Moritz 1984 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N SZABADOS Kristof 1990 M HUN
5 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
6 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
7 N BAKO Tamas 1995 M HUN Szeged (HUN)
8 N PETRISIC Natko 1993 M CRO MK Rapir (CRO)
9 N FELNER Markus 1994 M AUT FUW Wien (AUT)
10 N DOENZ Jonathan 1991 M SUI CEM Morges (SUI)
11 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
12 N STÜHLER Sven 1991 M AUT StLFC Graz (AUT)
13 N LACZKOVICS Daniel 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
14 N SZABADOS Gabor 1985 M HUN Epitok SC (HUN)
15 N WANG Dominik 1981 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
16 N RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
17 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
18 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
19 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
20 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
21 N LANGER Mario 1995 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
22 N SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
23 N DINKOVIC Eric 1996 M CRO MK ZSM (CRO)
24 N STALDER Leonard 1993 M SUI CEM Morges (SUI)
25 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
26 N DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
27 N BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
28 N LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
29 N INSPERGER Samuel 1996 M HUN MTK (HUN)
30 N POSTOVAN Constantin 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
31 N MINDRESCU Vladislav 1995 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
32 N AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FUM Mödling (AUT)
33 N MUNDIGLER Dominik 1995 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
34 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
35 N VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN (MDA)
36 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
37 N GALAN Jan 1995 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
38 N KOVACEVIC Miljan 1990 M SRB MK Omladinac (SRB)
39 N VALICSEK Peter 1994 M HUN MTK (HUN)
40 N BARTLING Renaldo 1959 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
41 N SAPI Ferenc 1983 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
42 N PETROVIC Vladimir 1988 M SRB MK Omladinac (SRB)
43 N ENDLER Tobias 1995 M AUT StLFC Graz (AUT)
44 N LIU Guang-Yuan 1990 M AUT Wiener FK (AUT)
45 N DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
46 N OBERHUBER Philipp 1996 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
47 N SCHREINER Raphael 1994 M AUT StLFC Graz (AUT)
48 N DLAPA Christoph 1992 M AUT StLFC Graz (AUT)
49 N STEHLI Lucas 1984 M SUI FSZ Zürich (SUI)
50 N PAVLOVIC Dan 1996 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
51 N FIJAVZ BACOVNIK Lovro 1995 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
52 N JAGODITSCH Klaus 1972 M AUT UFC Wien (AUT)
53 N DOUSSE Christian 1960 M SUI CAL Lausanne (SUI)
54 N HAGEN Timon 1987 M NED SC Amsterdam (NED)
55 N LEITNER Tobias 1989 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
55 N STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
57 N GUCEK Anze 1985 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
58 N JOURDAIN Joris 1969 M FRA StLFC Graz (AUT)
59 N MRAVLJAK Jure 1996 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
59 N BUGARIN Dimitrije 1997 M SRB MK Omladinac (SRB)
61 N TRSTENJAK Tim 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
61 N GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
63 N BRUNNER Konstantin 1968 M AUT UFC Wien (AUT)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
2 N POSOVSZKY Timea 1994 F HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N ODORICO Greta 1997 F ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
3 N KÖNIGSWIESER Judith 1970 F AUT FUL Linz (AUT)
5 N NITSCHE Giovanna 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
6 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
7 N STELZER Victoria 1987 F AUT StLFC Graz (AUT)
8 N STROHMEYER Hildegard 1966 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
9 N LOWACK Helena 1982 F GER SGS Erlangen (GER)
10 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
11 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
12 N MESZAROS Nora 1994 F HUN VASAS Budapest (HUN)
13 N KNOBLICH Ulrike 1975 F AUT ASC Wien (AUT)
14 N WINKLER Konstanze 1996 F AUT FK Balmung (AUT)
15 N GOLLESCH-GARLI Karin 1979 F AUT FUL Linz (AUT)
16 N MONTECUCCO Rachele 1996 F ITA
17 N MERTH Sigrid 1991 F AUT StLFC Graz (AUT)
18 N WOHLGEMUTH-ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
19 N WOLKERSDORFER Gloria 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
20 N KUBR Eva 1991 F AUT FUW Wien (AUT)
21 N VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
22 N LETENAYOVA Kristina 1984 F SVK Akademia sermu (SVK)
23 N PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
24 N KAPELLER Carina 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
25 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
26 N PUCHACHER Laura 1994 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
27 N HENDRICKS-SEBESY Judith 1945 F HUN
28 N LEININGEN WESTERBURG Marie 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
29 N SCHRAMM Susanne 1966 F AUT
30 N VEGHELYI Patricia 1976 F AUT StLFC Graz (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RANIERI Roberto 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
2 N LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
3 N MELOCCHI Tomaso 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
3 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
5 N HARTMANN Florian 1993 M AUT FUL Linz (AUT)
6 N SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
7 N KNOLL Anton 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
8 N NORIS Amedeo 1992 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
9 N GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
10 N SAPONJA Peter 1990 M SLO
11 N PRISTERA Mattia 1994 M ITA CS LEGNANO (ITA)
12 N HAYEK Günther 1969 M AUT WAT Wieden (AUT)
13 N VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
14 N STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
15 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
16 N DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
17 N PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
18 N TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
19 N WEGNER-VIOUGUIN Gennadi 1974 M GER Dynamo Wien (AUT)
20 N KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
21 N SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
22 N HAY Christopher 1992 M GBR Wellington Swords (GBR)
23 N KOMAN Robert 1993 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
24 N LEHNER Beat 1988 M AUT FUW Wien (AUT)
25 N PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
26 N PIRVULEASA Ovidiu 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
27 N VILLA Andrea 1993 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
28 N PIERETTI Matteo 1996 M ITA
29 N SCHALLER Martin 1970 M AUT TI Innsbruck (AUT)
30 N BLIEMEGGER Klaus 1956 M AUT WAT Wieden (AUT)
31 N POLJAK Ante 1976 M CRO MK Split (CRO)
32 N SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
33 N KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FUL Linz (AUT)
34 N PALADINA Michele 1997 M ITA
35 N EDWARDS Thomas 1993 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
36 N BELLUCCI Manuel 1994 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
37 N VERAS-REGENT Timotej 1996 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
38 N SCHOBER Maximilian 1994 M AUT FUL Linz (AUT)
39 N GROTTESI Lorenzo 1997 M ITA CS Foligno (ITA)
40 N KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
41 N MILNER Maxton 1992 M GBR
42 N WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
43 N ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
44 N DEDIEU Bertrand 1997 M FRA
45 N KIRNBAUER Bernhard 1990 M AUT TI Innsbruck (AUT)
46 N WENUSCH Michael 1962 M AUT WAT Wieden (AUT)
47 N GIANNICO Andrea 1997 M ITA CS Foligno (ITA)
48 N GIAQUINTO Jorgeantonio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
48 N KRAUS Peter 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
50 N SZASZ Peter 1983 M AUT Wiener FK (AUT)
51 N GUSTENAU Gustav 1997 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
52 N VENZA William 1995 M ITA TACS (ITA)
53 N MATASSA Francesco 1994 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
54 N VINKOVIC Goran 1997 M CRO CAFC Mladost (CRO)
55 N HUBER Thomas 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
55 N KUMISA Matej 1996 M CRO CAFC Mladost (CRO)
57 N HAIDER Günther 1967 M AUT WAT Wieden (AUT)
58 N KOGLER Mathias 1990 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
59 N KRAUS Daniel 1994 M SVK Akademia sermu (SVK)
60 N ZIELINSKI-LICK Jürgen 1962 M AUT Kapfenberger SV (AUT)
61 N SAMHABER Michael 1984 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
62 N STEGER Lukas 1996 M AUT HSV St. Johann (AUT)
63 N SANZ Robin 1993 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
64 N LINSBERGER Michael 1991 M AUT SU Wien 9 (AUT)
65 N KOSPACH Christoph 1977 M AUT ASC Wien (AUT)
66 N FRANKOVIC Leon 1991 M SLO
67 N KÜHNEL Sven 1987 M GER ASC Wien (AUT)
68 N EGGENREICH Stefan 1984 M AUT HSV St. Johann (AUT)
69 N RETTENSTEINER Johannes 1957 M AUT PSV Wien (AUT)
70 N KENDA Johannes 1994 M AUT FK Balmung (AUT)