Back to list

History

Jan 14, 2023 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Mar 5, 2022 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Sep 14, 2019 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
2 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
3 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
3 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
5 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
6 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
7 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
8 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
9 N SEIFFERT Georgi SEIFFERT Georgi 2008 M GER SC Berlin
10 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
11 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
12 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
13 N FENNER Georg FENNER Georg 2008 M GER Berliner FC
14 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
15 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
16 N RÄTHEL Werner RÄTHEL Werner 2008 M GER FC Greifswald
17 N SCHENK Tilman SCHENK Tilman 2007 M GER Berliner FC
18 N BATE Jamie Ronald BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin
19 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
20 N WALTHER Witas 2007 M GER
21 N VOIGT Leonhard VOIGT Leonhard 2007 M GER OSC Potsdam
22 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg
23 N FISCHER Ferdinand FISCHER Ferdinand 2008 M GER OSC Potsdam
24 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER
25 N KILINC Harun 2008 M GER FC Rüsselsheim
26 N POHLACK Konrad Alexander 2008 M GER Fechtclub Radebeul
27 N LANGNER Ben LANGNER Ben 2007 M GER FSC Cottbus
28 N HOPPE Duncan 2007 M GER
29 N BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern

Oct 6, 2018 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
2 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
3 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
3 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
5 N JANCZAK Aleksander 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
6 N DOROSZKIEWICZ Maksymilian 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
7 N LESNIEWSKI Maksymilian 2007 M POL UKS Atena Gdansk
8 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
9 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers
10 N CYGNAR Filip 2008 M POL UKS Atena Gdansk
11 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
12 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
13 N WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk
14 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
15 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
16 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
17 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
18 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers
19 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København
20 N BLOßFELD Silas BLOßFELD Silas 2007 M GER
21 N HARCZTARK Nikolas HARCZTARK Nikolas 2008 M GER
22 N RACHAU Samuel 2008 M GER TB Hamburg-Eilbeck
23 N FENNER Georg FENNER Georg 2008 M GER Berliner FC
24 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
25 N FISCHER Ferdinand FISCHER Ferdinand 2008 M GER OSC Potsdam
26 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
27 N SCHMIDT Theodor SCHMIDT Theodor 2007 M GER PFC Potsdam
28 N WUTTICH Béla WUTTICH Béla 2008 M GER
29 N KUHLE Johannes KUHLE Johannes 2007 M GER
30 N SENDZIK Tammo SENDZIK Tammo 2008 M GER
31 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
32 N BATE Jamie Ronald BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin
33 N SCHROEDER Arno 2007 M GER OSC Berlin
34 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER
35 N ZÜHLSDORF Tim-Tom ZÜHLSDORF Tim-Tom 2008 M GER

Oct 14, 2017 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam
2 BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
3 DLUGOKECKI Ludomir 2007 M POL MKS Kusy Szczecin
3 MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf
5 WALLA Aaron 2006 M GER
6 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
7 WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin
8 NEUß Arvid Elias NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle
9 SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
10 PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
11 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
12 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
13 LUFT Samuel LUFT Samuel 2006 M GER
14 KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin
15 PAKULA Michal 2006 M POL UKS Atena Gdansk
16 RENNWANZ Niklas 2006 M GER
17 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
18 NICZYPORUK Samuel 2006 M GER
19 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
20 MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
21 WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
22 EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz
23 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
24 STARKOWSKI Filip 2006 M POL Polonia Leszno
25 ERFURT Silas 2006 M GER
26 KAWALL Robin 2006 M GER
27 KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
28 SLIZ Franciszek 2007 M POL Polonia Leszno
29 SCHMIDT Theodor SCHMIDT Theodor 2007 M GER PFC Potsdam
30 NIMMERGUT Max 2007 M GER
31 WILD Theo WILD Theo 2006 M GER
32 FAITZ Theodor FAITZ Theodor 2007 M GER TG Dörnigheim
33 KRAVTSOV Peter KRAVTSOV Peter 2007 M UKR
34 PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
35 BRÜGGEMANN Tristan BRÜGGEMANN Tristan 2006 M GER
36 KUHLE Johannes KUHLE Johannes 2007 M GER
37 PFEIFFELMANN Marc-Frederic PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 M GER FSC Cottbus
38 ISENBERG Jonas 2007 M GER
39 NOWICKI Jan 2007 M POL Polonia Leszno

Oct 15, 2016 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
2 WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
3 LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
3 HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim
5 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
6 KANCI Maksymilian 2005 M POL Polonia Leszno
7 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
8 WESTERHOFF Linus 2005 M GER
9 MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
10 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
11 MACKOWIAK Maksymilian 2005 M POL IKS Leszno
12 JEDROSZKOWIAK Igor 2005 M POL Polonia Leszno
12 PAFFENHOLZ Niklas 2005 M GER
14 ANDRZEJEWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno
15 STARKOWSKI Filip 2006 M POL Polonia Leszno
16 WINKHOF Filip 2005 M POL IKS Leszno
17 WILD Theo WILD Theo 2006 M GER
18 GROSSE OSTERHUES Mendel 2005 M GER
18 RAINER Finn 2005 M GER
20 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
21 RENNWANZ Niklas 2006 M GER
22 LUFT Samuel LUFT Samuel 2006 M GER
23 KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin
24 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
25 PÄPER Niklas PÄPER Niklas 2005 M GER
26 ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 M GER
27 BRÜGGEMANN Tristan BRÜGGEMANN Tristan 2006 M GER
28 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
29 KAHL Laurin KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC
30 NEUß Arvid Elias NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle
31 GUTZEIT Carl-Georg GUTZEIT Carl-Georg 2005 M GER
32 JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Dresdener FC

Oct 17, 2015 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 VOIGT Lennart 2004 M GER
2 FRICBERGS Marcis 2005 M LAT BJSS Ridzene
3 FISCHER Friedemann 2004 M GER OSC Potsdam
3 STOLTE Quinn 2004 M GER
5 GAFE Alekss 2005 M LAT Asmens
6 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
7 MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest
8 DRESE Linus 2004 M GER OSC Potsdam
9 GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
10 SCHNEIDER Richard SCHNEIDER Richard 2004 M GER SV Medizin Bautzen
11 LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk
12 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
13 BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
14 KLAVINS Daniels 2004 M LAT BJSS Ridzene
15 OTTO Louis OTTO Louis 2004 M GER
16 SUHRHOFF Malte 2004 M GER
17 PETERSONS Ricards 2005 M LAT BJSS Ridzene
18 BUCHHOLTZ Carl BUCHHOLTZ Carl 2004 M GER
19 STOLIGVO Ilja 2005 M LAT Asmens
20 STÄDTKE Leo-Paul 2004 M GER
21 SHAHIN Roman SHAHIN Roman 2004 M GER
22 SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen
23 BRANDT Florian BRANDT Florian 2004 M GER
24 WESTERHOFF Linus 2005 M GER
25 REICHENSDÖRFER Lorenz REICHENSDÖRFER Lorenz 2004 M GER
26 PÄPER Niklas PÄPER Niklas 2005 M GER
27 VEBERS Francis 2005 M LAT BJSS Ridzene
28 KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
29 BALCKE Nicolas BALCKE Nicolas 2005 M GER

Oct 18, 2014 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CHMIELEWSKI Ryszard 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
2 DAPKUNS Rudolfs 2003 M LAT BJSS Ridzene
3 SIBAJEVS Aleksejs 2003 M LAT Florete
3 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
5 FISCHER Friedemann 2004 M GER OSC Potsdam
6 DRESE Linus 2004 M GER OSC Potsdam
7 MEUTZNER Daniel 2003 M GER
8 RUKAVISNIKOVS Nikolas 2004 M LAT Florete
9 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
10 NERLING Hannes 2003 M GER
11 NIZIO Bartlomiej 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
12 MÜCKE Elias 2003 M GER
13 LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk
14 DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster
15 MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC
16 PERING Julius PERING Julius 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau
17 BRABANSKI Karol 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
18 HELFERS Daniels 2003 M LAT Florete
19 HECKER Nelson 2003 M GER
20 BRÜGGEMANN Vincent BRÜGGEMANN Vincent 2003 M GER
21 BAAR Laurin 2004 M GER
22 SUHRHOFF Malte 2004 M GER
23 JEENEL Marc-Colin JEENEL Marc-Colin 2004 M GER
24 WALTER Yorick WALTER Yorick 2004 M GER
25 SEELING Tobias 2003 M GER
26 STOLTE Quinn 2004 M GER
27 GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
28 FRÖHLICH Ole FRÖHLICH Ole 2003 M GER
29 NETZ Adrian 2004 M GER
30 PÖHL Justin 2004 M GER
31 KRAHNKE Fabian 2003 M GER
32 WYGAND Dorian 2003 M GER
33 HÄSLER Felix HÄSLER Felix 2004 M GER USC Viadrina Frankfurt
34 MEESMANN Felix 2003 M GER
35 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
36 MAURIS Sebastians 2004 M LAT Florete

Oct 19, 2013 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Oct 20, 2012 - Sanssouci-Pokal
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan
2 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
3 SZYMANSKI Hubert 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
3 WOLTER Enrico 2001 M GER
5 VATTER Luca 2001 M GER FG Schwerin
6 BARTELS Julius 2002 M GER
7 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER
8 BLÜTHGEN Maximilian 2001 M GER
9 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
10 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER
11 BRYKSIN Erik BRYKSIN Erik 2001 M GER
12 EMILIANOWICZ Jakub 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
13 MEYER Yu Han MEYER Yu Han 2001 M GER
14 WENKLER Eduard 2001 M GER
15 BERESTEK Jeremi 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
16 FRIESE Casimir FRIESE Casimir 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau
17 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin
18 BALSTER Finn BALSTER Finn 2001 M GER
19 RIMKUS Erik Daniel RIMKUS Erik Daniel 2001 M GER
20 SUHRHOFF Hendrik 2001 M GER
21 STERNBERG Jacob STERNBERG Jacob 2002 M GER TB Hamburg-Eilbeck
22 NOACK Tom 2001 M GER
23 FRÄNKLE David FRÄNKLE David 2001 M GER
24 BANKAU Sebastian 2001 M GER
25 BOGER Elizar 2002 M GER
26 GÜNTHER Oscar GÜNTHER Oscar 2001 M GER
27 DURNAS Michal 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
28 ROSENBAUM Yannick ROSENBAUM Yannick 2001 M GER
29 BARTELS Simon BARTELS Simon 2001 M GER
30 HECHT Jan-Jakob 2001 M GER
31 LUBINSKI Aaron 2001 M GER
32 KUNATH Hannes 2002 M GER
33 SOGRETZKI Daniel 2001 M GER
34 MARZOCH Filip 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
35 ATLAS Tom 2001 M GER
36 HERMES Moritz 2002 M GER
37 ORZECHOWSKI Blazej 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
38 KRAUSE Richard 2002 M GER
39 KRAWTSCHUK Alexander 2001 M GER
39 UTTING Moritz UTTING Moritz 2002 M GER
41 GUTSCH Timo 2002 M GER
42 SCHULTZ Gregor 2002 M GER
43 BLACHOWIAK Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
44 LANGE Lütje 2002 M GER
46 PRZYJEMSKI Tomasz 2002 M POL UKS SP37 Szczecin
47 KEMPERS Julian 2001 M GER
48 NELZA Radoslaw 2001 M POL MKS Kusy Szczecin

Oct 15, 2011 - Youngster Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig
2 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
3 NAGEL Stefan NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
3 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
5 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER
6 HÖNKE Kevin HÖNKE Kevin 2000 M GER
7 OFFERMANN Carsten OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck
8 HENKEL Max Malte 2000 M GER
9 BLÜTHGEN Maximilian 2001 M GER
10 DOERKS Felix DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
11 KUHNERT Ben KUHNERT Ben 2000 M GER
12 MEYER Yu Han MEYER Yu Han 2001 M GER
13 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
14 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER
15 WOLTER Enrico 2001 M GER
16 JANZ Jonas JANZ Jonas 2000 M GER
17 VATTER Luca 2001 M GER FG Schwerin
18 SICKERT Maximilian SICKERT Maximilian 2000 M GER
19 KRETSCHMAR Franz KRETSCHMAR Franz 2000 M GER
20 ZUBER Philip ZUBER Philip 2001 M GER
21 KROPIDLOWSKI Philipp 2000 M GER FC Greifswald
22 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin
23 KEMPERS Julian 2001 M GER
24 KUSKE Tim 2000 M GER
25 WINKLER Jonas WINKLER Jonas 2001 M GER Spremberger SV FA
26 MARTENS Alexander MARTENS Alexander 2001 M GER
27 SCHMIDT Fabio 2000 M GER

Oct 9, 2010 - Youngster Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 WERNER Lennart 2000 M GER
2 NAGEL Stefan NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
3 NEUHOFF Peter NEUHOFF Peter 1999 M GER
3 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam
5 DOERKS Felix DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
6 LUSANSKY Sebastian LUSANSKY Sebastian 1999 M GER
7 MANKA Krystian 1999 M POL
8 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
9 METZNER Nicholas METZNER Nicholas 1999 M GER FG Merseburger Raben
10 JANZ Jonas JANZ Jonas 2000 M GER
11 SPRAFKE Theodor SPRAFKE Theodor 1999 M GER
12 BUCHHEISTER Jan BUCHHEISTER Jan 1999 M GER
13 OFFERMANN Carsten OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck
14 RAINER Merlin RAINER Merlin 2000 M GER
15 HENKEL Max Malte 2000 M GER
16 GAWDZINSKI Kacper 2000 M POL UKS Rondo Szczecin
17 KLAGES Piet 2000 M GER
18 ILJUTCZYK Konstanty 1999 M POL MKS Kusy Szczecin
19 SICKERT Maximilian SICKERT Maximilian 2000 M GER
20 PFLÜGER Victor Martin PFLÜGER Victor Martin 1999 M GER
21 LANGE Jonas LANGE Jonas 1999 M GER
22 MANN Luca 1999 M GER
23 OLEKSY Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
24 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
25 NEUMANN Matteo NEUMANN Matteo 2000 M GER
26 KRUSZKO Artur 1999 M POL MKS Kusy Szczecin
27 HÖNKE Kevin HÖNKE Kevin 2000 M GER
28 UHRIG Paul 1999 M GER
29 HÜHR Dennis 2000 M GER