Back to list

History

Nov 11, 2023 - Elbland Cup
Foil Women's U15 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 A STUMPF Maria 2011 F GER Dresdener FC
0 A HOUAMED Amelie 2011 F GER Dresdener FC
1 N GRUND Florentine 2009 F GER Dresdener FC
2 N GROSCHE Martha 2009 F GER Fechtclub Radebeul
3 N GERICKE Elisabeth 2010 F GER (ekays Fencing Projects), FSC Cottbus
3 N FRITSCHE Rica FRITSCHE Rica 2009 F GER KSV Weißwasser
5 N SCHACHE Lucy 2010 F GER TV Markkleeberg
6 N VON KOSLOWSKI Jella 2010 F GER Dresdener FC
7 N SCHUSTER Theresa 2010 F GER Dresdener FC
8 N MUDROCHOVÁ Gabriela 2009 F CZE USK Praha
9 N KWAST Valentina 2011 F GER FSC Cottbus
10 N AL HASHIM Daliah AL HASHIM Daliah 2009 F GER Fechtcentrum Halle
11 N KRETZSCHMAR Klara Luise KRETZSCHMAR Klara Luise 2011 F GER TV Markkleeberg
12 N HOPPE Lilly Emma 2010 F GER FG Merseburger Raben
13 N SAUER Thea Amelie 2010 F GER Fechtclub Radebeul
14 N CONRAD Alessia 2010 F GER FSC Cottbus, (ekays Fencing Projects)
15 N VOIGT Karla 2009 F GER FG Merseburger Raben
16 N PANKOVA Tereza 2011 F CZE USK Praha
17 N JOOST Jette 2010 F GER FC Schkeuditz
18 N SIMM Hannah 2009 F GER Dresdener FC
19 N SERBIEVA Saiana 2010 F RUS Dresdener FC
20 N SCHÄFER Sienna Emilia 2009 F GER FZ Erfurt EnGarde
21 N CONRAD Elena 2012 F GER FSC Cottbus, (ekays Fencing Projects)
22 N HERRMANN Amalia HERRMANN Amalia 2012 F GER KSV Weißwasser
23 N NĚMESKOVÁ Anna 2010 F CZE USK Praha
24 N ŠMEJKALOVÁ Barbora 2009 F CZE
25 N KOCMÁNKOVÁ Amélie 2011 F CZE USK Praha
26 N SKINDER Kotryna 2010 F GER PSV Weimar
27 N DÜRRWALD Lena 2010 F GER USC Magdeburg
28 N KAISER Lotte KAISER Lotte 2010 F GER KSV Weißwasser
29 N MEIER Elisa 2010 F GER USC Magdeburg
30 N NICKOL Martha 2010 F GER Dresdener FC
31 N NIPOLLI Isabella 2009 F GER SV Angern
32 N FABIANKE Lara 2010 F GER Fechtcentrum Halle
33 N HENDLOVA Klara 2010 F CZE Serm Liberec
34 N KRETZSCHMAR Pia Sarah KRETZSCHMAR Pia Sarah 2011 F GER TV Markkleeberg
35 N SCHÖN Jolina SCHÖN Jolina 2011 F GER FG Merseburger Raben
36 N FISCHER Elena FISCHER Elena 2010 F GER Fechtcentrum Halle
37 N ANGERSTEIN Leni ANGERSTEIN Leni 2011 F GER FG Merseburger Raben
38 N LUGE Julia 2009 F GER Chemnitzer PSV
39 N BÖRNER Alma Marie 2010 F GER Fechtclub Radebeul
40 N HOSTETTLER Josephine Magdalena 2010 F GER Fechtclub Radebeul
41 N BACHMANN Lilli 2010 F GER SFV Oschatz

Nov 12, 2022 - Elbland Cup
Foil Women's U15 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N GRUND Florentine 2009 F GER Dresdener FC
2 N SCHAEFEROVA Justyna 2008 F CZE
3 N FRITSCHE Rica FRITSCHE Rica 2009 F GER KSV Weißwasser
3 N BACH Marie 2008 F GER Fechtclub Radebeul
5 N GROSCHE Martha 2009 F GER Fechtclub Radebeul
6 N SAUER Thea Amelie 2010 F GER Fechtclub Radebeul
7 N SCHUSTER Theresa 2010 F GER Dresdener FC
8 N GERICKE Elisabeth 2010 F GER (ekays Fencing Projects), FSC Cottbus
9 N MUDROCHOVÁ Gabriela 2009 F CZE USK Praha
10 N SCHACHE Lucy 2010 F GER TV Markkleeberg
11 N SCHNEIDER Marlene 2008 F GER Fechtclub Radebeul
12 N SERBIEVA Saiana 2010 F RUS Dresdener FC
13 N NOWARA Nora Leandra 2008 F GER FSC Cottbus
14 N KWAST Valentina 2011 F GER FSC Cottbus
15 N REBE Emilia 2009 F GER SC Berlin
16 N SÜSSEROVÁ Adéla 2009 F CZE
17 N NICKOL Martha 2010 F GER Dresdener FC
18 N JOOST Jette 2010 F GER FC Schkeuditz
19 N VON KOSLOWSKI Jella 2010 F GER Dresdener FC
20 N KELLER Lenja 2008 F GER Chemnitzer PSV

Nov 13, 2021 - Elbland Cup
Foil Women's U15 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 14, 2020 - Elbland Cup
Foil Women's U15 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 9, 2019 - Elbland Cup
Foil Women's U15 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N GAMKE Ella 2006 F GER FC Tauberbischofsheim
2 N PERL Marie 2005 F GER
3 N ARNOLD Stella 2006 F GER
3 N HERWIG Finja 2007 F GER VFL Marburg FA
5 N KÖSLING Anik 2008 F GER FC Tauberbischofsheim
6 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz
7 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul
8 N OBERLÄNDER Kiara 2005 F GER FC Schkeuditz
9 N ROSENSTENGEL Merle ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser
10 N HERWIG Merle 2008 F GER VFL Marburg FA
11 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin
12 N SCHARF Hanna 2006 F GER
13 N SCHLAUTMANN Josefine 2005 F GER
14 N SCHNEIDER Ronja 2006 F GER
15 N KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC
16 N OPP Ronja 2005 F GER SC Berlin
17 N KRÖPELIN Fenja 2008 F GER VFL Marburg FA

Nov 3, 2018 - Elbland Cup
Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N GAMKE Ella 2006 F GER FC Tauberbischofsheim
2 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz
3 N HOFFMANN Lina 2006 F GER PSV Weimar
3 N ROSENSTENGEL Merle ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser
5 N PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin
6 N LÜBEN Clara-Marlene 2006 F GER SC Berlin
7 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin
8 N SCHLAUTMANN Josefine 2005 F GER
9 N SCHARF Hanna 2006 F GER
10 N OPP Ronja 2005 F GER SC Berlin
11 N PERL Marie 2005 F GER
12 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul
13 N VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER FC Oelsnitz
14 N NENDEL Josephine 2006 F GER FC Schkeuditz
15 N OBERLÄNDER Kiara 2005 F GER FC Schkeuditz
16 N VALZ Helena 2005 F GER FC Schkeuditz
17 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin
18 N ARNOLD Stella 2006 F GER
19 N KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC
20 N SCHNEIDER Ronja 2006 F GER

Nov 4, 2017 - Elbland Cup
Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk
2 ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
3 WINIECKA Matylda 2005 F POL MKS Kusy Szczecin
3 WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan
5 MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno
6 WEMME Lina Elisabeth 2004 F GER Fechtclub Radebeul
7 THIERBACH Isabell 2004 F GER
8 LEISTER Leia Johanna LEISTER Leia Johanna 2004 F GER
9 ROSENSTENGEL Emma ROSENSTENGEL Emma 2004 F GER KSV Weißwasser
10 GAMKE Alma 2004 F GER TV Markkleeberg
11 PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin
12 LOHS Lilian 2004 F GER Chemnitzer PSV
13 RIEGER Leonie 2005 F GER
14 KURLUS Carina Kim 2005 F GER
15 PIHL Nora 2005 F GER FC Berlin Südwest
16 HILDEBRANDT Anna Ottilie 2004 F GER Chemnitzer PSV
17 OBERLÄNDER Kiara 2005 F GER FC Schkeuditz
18 LÄUTER Amelie 2005 F GER
19 SCHLAUTMANN Josefine 2005 F GER

Nov 5, 2016 - Elbland Cup
Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER (ekays Fencing Projects), FSC Cottbus
2 GODAU Frauke 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck
3 SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul
3 DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin
5 GRÖBLEHNER Marie 2003 F GER
6 SIBILLA Hannah 2003 F GER Dresdener FC
7 WEMME Lina Elisabeth 2004 F GER Fechtclub Radebeul
8 ZIEPEL Clarissa 2003 F GER Dresdener FC
9 THIERBACH Isabell 2004 F GER
10 FROMMOLT Emily 2004 F GER
11 LEISTER Leia Johanna LEISTER Leia Johanna 2004 F GER
12 PAPUZYNSKA Roksana 2003 F POL MKS Kusy Szczecin
13 TURBO Sonia 2004 F POL MKS Kusy Szczecin
14 NAKLICKA Julia 2003 F POL MKS Kusy Szczecin
15 KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow
16 MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno
17 FIEDLER Jasmin 2004 F GER Fechtcentrum Halle
18 GOLEMBSKA Katarzyna 2003 F POL Polonia Leszno
19 LIPPOLD Emma 2003 F GER FC Schkeuditz
20 BÖTTGER Sonja BÖTTGER Sonja 2003 F GER
21 ROSENSTENGEL Emma ROSENSTENGEL Emma 2004 F GER KSV Weißwasser
22 BABAJANYAN Helen BABAJANYAN Helen 2003 F GER
23 PRALAT Klaudia 2003 F POL Polonia Leszno
24 EIF Katja EIF Katja 2004 F GER FSV Görlitz
25 WOLF Alina-Sophie 2003 F GER
26 ZANDER Anthea ZANDER Anthea 2004 F GER
27 ALBRECHT Zoe ALBRECHT Zoe 2003 F GER
28 FOLDA Magdalena 2004 F GER
29 STARKOWSKA Anna 2003 F POL Polonia Leszno
30 CARIUS Alena CARIUS Alena 2003 F GER VFL Wolfsburg
31 KÜNANZ Arabelle 2003 F GER
32 LOHS Lilian 2004 F GER Chemnitzer PSV
33 KARSTENSEN Anouk 2003 F GER
34 JAKIMIAK Iga 2003 F POL Wroclawianie
35 WEINERT Helene 2004 F GER Fechtclub Radebeul
36 BUCHE Eva 2004 F GER
37 NOTHHAAS Jasmin 2003 F GER