Back to list

History

Nov 12, 2022 - Elbland Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER Fechtclub Marburg
2 N TRIEBSWETTER Levi 2010 M GER SC Berlin
3 N NOVAK Krystof 2010 M CZE
3 N BEITZ Benni 2010 M GER Dresdener FC
5 N WUNDERLICH Theo 2010 M GER Dresdener FC
6 N HANITSCH Finn-Pepe 2010 M GER Fechtclub Radebeul
7 N FELGNER Aatos 2010 M GER Fechtclub Radebeul
8 N NEMEC Lucas 2010 M GER SC Berlin
9 N RICHTER Jannes 2011 M GER Fechtclub Radebeul
10 N SCHNEIDER Ole 2011 M GER FC Rothenbaum
11 N GU John GU John 2011 M GER SC Berlin
12 N WAPPLER Gustav 2011 M GER Fechtclub Radebeul
13 N ŠTĚPÁNEK Matěj 2010 M CZE
14 N SACOK Timur 2010 M CZE
15 N SVOBODA Jaromir 2011 M CZE
16 N DEHNERT Lorenzo 2011 M GER Fechtclub Radebeul
17 N SCHLEICHER Toni 2011 M GER Dresdener FC
18 N SCHNEIDER Alfred 2010 M GER Fechtclub Radebeul
19 N ARLOTH Martin ARLOTH Martin 2010 M GER FSC Cottbus
20 N KUSCHKE Moritz 2011 M GER Fechtclub Radebeul
21 A GEORGIEV Daniel 2011 M GER Chemnitzer PSV
22 N SIEWERT Til SIEWERT Til 2011 M GER FC Oelsnitz
22 N TEOFILOV Konstantin 2011 M GER Fechtclub Radebeul
24 N SCHÖNE Hans 2011 M GER Fechtclub Radebeul

Nov 13, 2021 - Elbland Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 14, 2020 - Elbland Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 9, 2019 - Elbland Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
2 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
3 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
3 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
5 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
6 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
7 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
8 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
9 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
10 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
11 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC
12 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
13 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC
14 N RENTZSCH Erik 2007 M GER
15 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
16 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz
17 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
18 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC
19 N SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg
20 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC
21 N BEYER Tim 2008 M GER FC Schkeuditz
22 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
23 N HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz
24 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
25 N KAREL Vojtech 2007 M CZE Serm Liberec
26 N WALTHER Witas 2007 M GER
27 N POHLACK Konrad Alexander 2008 M GER Fechtclub Radebeul
28 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER
29 N HÖWLER Nico Paskal 2008 M GER
30 N DIETZE Conrad 2007 M GER Fechtclub Radebeul
31 N HOPPE Duncan 2007 M GER
32 N MÜLLER Peter 2007 M GER
33 N GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul
34 N DUSEK Jakub 2007 M CZE Serm Liberec
35 N KLEIN Karl 2008 M GER Fechtclub Radebeul
36 N NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul
37 N MARBACH Julius Matthäus 2008 M GER TV Markkleeberg
38 N WENDLAND Carl 2008 M GER Fechtclub Radebeul
39 N SEYPT Nico 2008 M GER
40 N LOHFINK Theodor 2008 M GER

Nov 3, 2018 - Elbland Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
2 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
3 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
3 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
5 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
6 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
7 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
8 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
9 N KARNAGEL Leopold KARNAGEL Leopold 2007 M GER FC Leipzig
10 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
11 N BEYER Tim 2008 M GER FC Schkeuditz
12 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
13 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København
14 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
15 N HÜBNER Nils 2008 M GER FC Oelsnitz
16 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC
17 N SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg
18 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
19 N SCHÖBEL Alban 2008 M GER Dresdener FC
20 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
21 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
22 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC
23 N BATE Jamie Ronald BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin
24 N KAREL Vojtech 2007 M CZE Serm Liberec
25 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
26 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC
27 N VON SONNTAG Julius Fridolin VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig
28 N MÜLLER Peter 2007 M GER
29 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
30 N RENTZSCH Erik 2007 M GER
31 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER
32 N ZHUKOVSKIY Miguel Savva 2007 M GER Dresdener FC
33 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
34 N REHWALD Armin REHWALD Armin 2007 M GER FC Leipzig
35 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz
36 N SCHOLTZ Christian Sandro SCHOLTZ Christian Sandro 2007 M GER FC Leipzig

Nov 4, 2017 - Elbland Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
2 PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
3 TOMYSLAK Lukasz 2006 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
3 BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
5 SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam
6 MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf
7 JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice
8 DLUGOKECKI Ludomir 2007 M POL MKS Kusy Szczecin
9 STRELOW Alexander STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC
10 SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
11 DIETZE Conrad 2007 M GER Fechtclub Radebeul
12 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
13 WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
14 LUDWIG Daniel 2006 M GER VFL Marburg FA
15 RITVAY Hugo RITVAY Hugo 2006 M GER
16 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
17 BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg
18 NICZYPORUK Samuel 2006 M GER
19 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
20 SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul
21 ALBRECHT Anton ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig
22 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
23 MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul
24 KREIGENFELD Jakob 2006 M GER
25 PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
26 KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin
27 KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
28 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
29 SCHRÖDER Leon Robert 2006 M GER FC Schkeuditz
30 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
31 EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz
32 MÜLLER Peter 2007 M GER
33 KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz
34 FRESE Aaron 2006 M GER
35 MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
36 RENTZSCH Erik 2007 M GER
37 RENNWANZ Niklas 2006 M GER

Nov 5, 2016 - Elbland Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
2 STEIN Yannik 2005 M GER FC Oelsnitz
3 MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest
3 NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
5 KRUSZONA Bartosz 2005 M POL Wroclawianie
6 WINKHOF Filip 2005 M POL IKS Leszno
7 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
8 STARKOWSKI Filip 2006 M POL Polonia Leszno
9 WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
10 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
11 ANDRZEJEWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno
12 TALKE Robert TALKE Robert 2005 M GER SV Medizin Bautzen
13 MACKOWIAK Maksymilian 2005 M POL IKS Leszno
14 SPREMBERG Paul SPREMBERG Paul 2006 M GER FC Leipzig
15 EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg
16 TETTENBORN Alexander TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz
17 RADAJEWSKI Marcin 2005 M POL IKS Leszno
18 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
19 BRETSCHNER Liam 2005 M GER Dresdener FC
20 KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
21 WACHA Martin 2006 M GER FSV Görlitz
22 KAHL Laurin KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC
23 SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul
24 LUFT Samuel LUFT Samuel 2006 M GER
25 JEDROSZKOWIAK Igor 2005 M POL Polonia Leszno
26 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
27 KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin
28 GRÄTZ Carsten 2005 M GER
29 GELLRICH Florian 2005 M GER
30 RENNWANZ Niklas 2006 M GER
31 ALBRECHT Anton ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig
32 KREIGENFELD Jakob 2006 M GER
33 JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Dresdener FC
34 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
35 LIEBSCHER Julius 2005 M GER
36 RETZBACH Till 2006 M GER
37 BRADE Thorben BRADE Thorben 2005 M GER SV Medizin Bautzen
38 ROBACKI Borys 2005 M POL MKS Kusy Szczecin
39 PIETSCHMANN Josef PIETSCHMANN Josef 2006 M GER FSV Görlitz
40 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
41 EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz
42 ULBICHT Marius 2006 M GER