Back to list

History

Nov 5, 2022 - 34. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 6, 2021 - 33. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau
2 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen
3 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau
3 N XIAOMAN LI Maria 2007 F NED
5 N KURZAWA Marisa Victoria 2006 F GER TSV Bayer Dormagen
6 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau
7 N KOBER Josephine 2005 F GER FC Würth Künzelsau
8 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
9 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
10 N HUMMEL Milena 2007 F GER FC Würth Künzelsau
11 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg
12 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg
13 N SCHOLL Melina 2006 F GER
14 N KOHL Polina 2007 F GER TSV Bayer Dormagen
15 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
16 N GUBITZ Emilia 2007 F GER FR Nürnberg
17 N VAN LEUGENHAEGE Runa 2006 F BEL SG de Klauwaerts
18 N SCHLAFFER Dorothea 2008 F GER FC Würth Künzelsau
19 N LÜKING Johanna 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
20 N HERBON Cisanne 2008 F GER TSV Bayer Dormagen
21 N THOMÉ Marie 2006 F GER MTV Mainz
22 N MITNACHT Emma 2005 F GER CTG Koblenz
23 N KUS Jana 2007 F GER FC Würth Künzelsau
24 N KÜPPER Livia 2006 F GER TSC Eintr. Dortmund
25 N CHAMPION Elizabeth 2007 F GER TV Ratingen
26 N BIJOK Mathilde 2007 F GER TSC Eintr. Dortmund
27 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg
28 N EMBO Rani 2005 F BEL SC Parcival Leuven
29 N WERTH Johanna 2005 F GER TSV Kenten
30 N BAUER Lina 2007 F GER TSG Eislingen
31 N BUSCHE Amelie 2006 F GER Herner TC
32 N KLAR Marike 2007 F GER TSC Eintr. Dortmund
33 N KLISCHKE Leonie 2007 F GER PSV Rostock
34 N BRÜNJES Katharina 2005 F GER TV Jahn Oelde
35 N WEILAND Mia 2008 F GER TSV Bayer Dormagen
36 N MIX Esther Marie 2008 F GER SG Kaarst
37 N SPRINDT Alina Marie 2008 F GER PSV Rostock
38 N GEORGIEV Kalina 2007 F GER TSG Eislingen
39 N BORMANN Johanna 2008 F GER TSV Kenten
40 N SCHUSTER Finja 2008 F GER TSG Eislingen
41 N PALLENBERG Merle 2007 F GER TV Jahn Oelde
42 N WILLEMS Ella 2005 F BEL SC Parcival Leuven

Oct 31, 2020 - Frank Wiekhorst Cup
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Nov 2, 2019 - 32. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
2 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
3 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen
3 N ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz
5 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau
6 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
7 N SCHOLL Melina 2006 F GER
8 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau
9 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau
10 N KUSIAN Miriam KUSIAN Miriam 2004 F GER
11 N TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen
12 N CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg
13 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau
14 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
15 N HORNAK Alina 2003 F GER
16 N SCHOCH Sophie 2003 F GER MTV Mainz
17 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
18 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau
19 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
20 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen
21 N KURZAWA Marisa Victoria 2006 F GER TSV Bayer Dormagen
22 N KOBER Josephine 2005 F GER FC Würth Künzelsau
23 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen
24 N WERTH Johanna 2005 F GER TSV Kenten
25 N ECKEL Marianne 2003 F GER PSV Rostock
26 N WALDER Greta 2003 F GER
27 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau
28 N VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL Confrerie Gent
29 N HEIDKAMP Jaimie HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford
30 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
31 N MUHAMMAD Rabea 2004 F GER
32 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg
33 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg
34 N BREER Jana 2004 F GER TSC Eintr. Dortmund
35 N WALTER Lilli Rosa 2005 F GER
36 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
37 N TROPMANN Abigail TROPMANN Abigail 2004 F GER MTV Mainz
38 N WINTER Sophie 2006 F GER
39 N BRÜNJES Katharina 2005 F GER TV Jahn Oelde
40 N KORFMANN Alina 2005 F GER MTV Mainz
41 N KÜPPER Livia 2006 F GER TSC Eintr. Dortmund
42 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg
43 N MITNACHT Emma 2005 F GER CTG Koblenz
44 N MEMMLER Jubila 2006 F GER PSV Rostock
45 N CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen
46 N LINK Katharina LINK Katharina 2003 F GER Darmstädter FC
47 N LÜKING Johanna 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
48 N REINHARDT Frederike 2006 F GER CTG Koblenz
49 N FRANKE Emilia 2006 F GER
50 N SZILAGYI Noemi 2006 F GER
51 N PECORONI Laura 2005 F GER TV Jahn Oelde
52 N RATZ Katharina 2006 F GER
52 N REKOWSKI Viktoria 2005 F GER TV Jahn Oelde
54 N GILLES Nora 2005 F GER FSV Mülheim/Ruhr
55 N ZHAO Ellen 2006 F CHN FS Bielefelder TG

Nov 3, 2018 - 31. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA
2 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau
3 N BUCHMANN Vivien BUCHMANN Vivien 2002 F GER FR Nürnberg
3 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
5 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER FS Pforzheim
6 N LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau
7 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau
8 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
9 N KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
10 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
11 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
12 N WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen
13 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau
14 N KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER CTG Koblenz
15 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
16 N CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg
17 N ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz
18 N STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen
19 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen
20 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau
21 N HORNAK Alina 2003 F GER
22 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
23 N SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER
24 N WAHBY Ellinor 2002 F GER TV Alsfeld
25 N SCHNECK Soraya 2005 F GER
26 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen
26 N SCHOLL Melina 2006 F GER
26 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau
29 N BRUNNER Emma 2003 F GER
30 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen
31 N ECKEL Marianne 2003 F GER PSV Rostock
32 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
33 N MEMMLER Johanna 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
34 N BELSNER Melanie 2002 F GER
35 N WERTH Johanna 2005 F GER TSV Kenten
36 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau
37 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg
38 N TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen
39 N KUSIAN Miriam KUSIAN Miriam 2004 F GER
40 N MUHAMMAD Rabea 2004 F GER
41 N SCHOCH Sophie 2003 F GER MTV Mainz
42 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
43 N KOBER Josephine 2005 F GER FC Würth Künzelsau
44 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg
45 N BECKMANN Julia Marie 2005 F GER PSV Rostock
46 N WALZ Evelyn 2004 F GER FC Würth Künzelsau
47 N VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL Confrerie Gent
48 N SCHMIDT Lara 2004 F GER TV Alsfeld
49 N ROOS Melina 2003 F GER
50 N HEIDKAMP Jaimie HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford
51 N SCHOPF Annabelle 2004 F GER FS Pforzheim
52 N CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen
53 N WALTER Lilli Rosa 2005 F GER
54 N KAHN Alina 2002 F GER
55 N BREER Jana 2004 F GER TSC Eintr. Dortmund
56 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
57 N MEMMLER Jubila 2006 F GER PSV Rostock
57 N KÜPPER Livia 2006 F GER TSC Eintr. Dortmund
59 N BRÜNJES Katharina 2005 F GER TV Jahn Oelde
59 N DE CAUDERLIER Romanie 2003 F BEL Confrerie Gent
61 N FRANKE Emilia 2006 F GER

Nov 4, 2017 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen
2 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau
3 MÄSCHKE Clara 2002 F GER FS Pforzheim
3 LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA
5 BUCHMANN Vivien BUCHMANN Vivien 2002 F GER FR Nürnberg
6 HORNAK Alina 2003 F GER
7 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen
8 TUNCER Nadja 2003 F GER FC Würth Künzelsau
9 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
10 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
11 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau
12 ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz
13 CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg
13 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent
15 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen
16 STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau
17 WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau
18 BRUNNER Emma 2003 F GER
19 BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau
20 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen
20 SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen
22 NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
23 KAHN Alina 2002 F GER
24 HILL Océtane 2005 F FRA THIONVILLE
25 BELSNER Melanie 2002 F GER
26 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER CTG Koblenz
27 SENF Carmen 2002 F GER TV Jahn Oelde
28 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen
29 HEUBEL Charlotte 2002 F GER TV Wetzlar
30 SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER
30 TROMPETA Luise 2003 F GER
32 LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen
33 THEISEN Christin 2002 F GER
34 HEIDKAMP Jaimie HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford
35 MEMMLER Johanna 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
36 GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
37 HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen
38 HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
39 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER
40 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen
41 WALDER Greta 2003 F GER
42 HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
43 BÜCHNER Christiane 2004 F GER
44 SCHOCH Sophie 2003 F GER MTV Mainz
45 SCHYMCZYK Zoe 2003 F GER Fechtzentrum Solingen
46 FROMME Leonie 2002 F GER
47 GRAUDINS Victoria 2005 F GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
48 TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen
49 WALZ Evelyn 2004 F GER FC Würth Künzelsau
50 KUSIAN Miriam KUSIAN Miriam 2004 F GER
51 VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL Confrerie Gent
52 WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen
53 ROOS Melina 2003 F GER
54 TIEFTRUNK Marie 2004 F GER
55 BIELZ Katharina 2001 F GER
56 CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen
57 JEDAMZIK Victoria 2004 F GER
58 WERTH Johanna 2005 F GER TSV Kenten
59 BREITKREUTZ Tamara 2003 F GER
60 HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau
61 SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten
62 ECKEL Marianne 2003 F GER PSV Rostock
63 KOBER Josephine 2005 F GER FC Würth Künzelsau
64 SCHOPF Annabelle 2004 F GER FS Pforzheim

Nov 5, 2016 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau
2 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau
3 BECKER Madeleine 2000 F GER KTF Luitpold München
3 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
5 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau
6 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen
7 SINGER Paula 2000 F GER
8 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau
9 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
10 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen
11 CORTEYN Saartje 2000 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens, (SG de Klauwaerts)
12 CORTEYN Jolien 2001 F BEL (SG de Klauwaerts), Les Mousquetaires Cinaciens
13 MÄSCHKE Clara 2002 F GER FS Pforzheim
14 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
15 FÖRSTER Evi 2000 F GER
16 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent
17 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen
17 TROMPETA Clara 2000 F GER
19 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen
20 GIZINSKI Merle 2000 F GER TG Herford
21 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen
22 RÜTGERS Lisa 2000 F GER
23 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER CTG Koblenz
24 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen
25 BOLTE Hannah 2000 F GER
26 THEISEN Christin 2002 F GER
27 LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA
28 PFLAUM Sarah 2000 F GER
29 BELSNER Melanie 2002 F GER
30 HORNAK Alina 2003 F GER
31 SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER
32 SENF Carmen 2002 F GER TV Jahn Oelde
33 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen
34 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen
35 BREITKREUTZ Laura 2000 F GER MTV Giessen
36 TRUNK Mathilda Lioba 2000 F GER TV Wetzlar
37 LAUSCH Lara 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
38 POLENSKE Sofia 2000 F GER
39 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau
40 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER
41 FROMME Leonie 2002 F GER
42 WALDER Greta 2003 F GER
43 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout
44 HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
45 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER
46 SCHOPF Laura 2000 F GER FS Pforzheim
47 DILER Lavinia 2000 F GER
48 MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten
49 ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr
50 SCHYMCZYK Zoe 2003 F GER Fechtzentrum Solingen
51 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent
52 NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen
53 KAHN Alina 2002 F GER
54 TROMPETA Luise 2003 F GER
55 MEMMLER Johanna 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
56 BRUNNER Emma 2003 F GER
57 EHRESMANN Victoria 2000 F GER FC Tauberbischofsheim
58 TUNCER Nadja 2003 F GER FC Würth Künzelsau
59 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen
60 SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten
61 BLAZIC Chiara BLAZIC Chiara 2002 F GER
62 HEIDKAMP Jaimie HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford
63 ALBERS Ida 2002 F GER MTV Mainz
64 HEUBEL Charlotte 2002 F GER TV Wetzlar
65 BEHRENS Nora 2003 F GER Grün-Weiss Eimsbüttel
66 SCHMID Finja 2004 F GER TSG Eislingen
67 ROOS Melina 2003 F GER
67 DIL Emer 2003 F NED s.v. De 3 Musketiers
69 JEDAMZIK Victoria 2004 F GER

Nov 7, 2015 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 HIRN Laura 1999 F GER
2 KUHN Carol-Ann 1999 F GER
3 EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
3 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau
5 BECKER Madeleine 2000 F GER KTF Luitpold München
6 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau
7 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen
8 BORETZKI Nicole BORETZKI Nicole 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
9 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
10 TOMALIK Lena TOMALIK Lena 1999 F GER Fechtzentrum Solingen
11 SINGER Paula 2000 F GER
12 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen
13 MEKA Marietta 1999 F GER
14 RÜTGERS Lisa 2000 F GER
15 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
16 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen
17 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
18 PFLAUM Sarah 2000 F GER
19 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau
20 FRICKE Anna 2000 F GER
21 EIFLER Nele 2000 F GER
22 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau
23 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau
24 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen
25 KNAPP Jana Sophie 2000 F GER
26 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen
27 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau
28 JUNG Caroline JUNG Caroline 2000 F GER
29 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
30 BUCHMANN Vivien BUCHMANN Vivien 2002 F GER FR Nürnberg
31 SENF Carmen 2002 F GER TV Jahn Oelde
32 POLENSKE Sofia 2000 F GER
33 BORETZKI Nadine 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
34 THEISEN Christin 2002 F GER
35 MÄSCHKE Clara 2002 F GER FS Pforzheim
36 CORTEYN Jolien 2001 F BEL (SG de Klauwaerts), Les Mousquetaires Cinaciens
37 PHILIPPI Lea 2000 F GER
38 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen
39 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
40 TROMPETA Clara 2000 F GER
41 RÜGER Jana 2000 F GER TV Alsfeld
42 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld
43 STORK Laura 2000 F GER TV Alsfeld
44 MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten
45 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent
46 KLAMM Amelie 2001 F GER
47 BUDDE Marlene 2001 F GER Herner TC
48 REIMANN Leona 2002 F GER
49 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen
50 DERDE Helene 1999 F BEL Confrerie Gent
51 FÖRSTER Evi 2000 F GER
52 NEUMANN Lea 2002 F GER
53 HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau
54 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen
55 MEMMLER Johanna 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
56 HERMESSE Emma 1999 F BEL Sabre Noir
57 PAPENDICK Sarah 2001 F GER
58 EHRESMANN Victoria 2000 F GER FC Tauberbischofsheim
59 SCHOPF Laura 2000 F GER FS Pforzheim
60 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER
61 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent
62 TRUNK Mathilda Lioba 2000 F GER TV Wetzlar
63 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER
64 GIZINSKI Merle 2000 F GER TG Herford
65 SCHAUM Juliana SCHAUM Juliana 1999 F GER TG Herford
66 WEINAND Alicia 2002 F GER
67 SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER
68 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER CTG Koblenz
69 DILER Lavinia 2000 F GER
69 MARX Noa Elaine 2001 F GER
71 BOLTE Hannah 2000 F GER
72 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen
73 WOLF Lena 2000 F GER
74 SCHYMCZYK Zoe 2003 F GER Fechtzentrum Solingen
75 SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten
76 TROMPETA Luise 2003 F GER
77 HANSEN Sarah 2001 F GER
78 BEHRENS Nora 2003 F GER Grün-Weiss Eimsbüttel
78 VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL Confrerie Gent
80 SINORADZKI Paula 2001 F GER
81 FROMME Leonie 2002 F GER
82 KAHN Alina 2002 F GER
83 THIELE Anna-Norea 2001 F GER
84 SEIBOTH Nina 2003 F GER
85 ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr

Nov 8, 2014 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau
2 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
3 EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
3 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau
5 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau
6 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
7 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
8 EIFLER Nele 2000 F GER
9 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen
10 KUHN Carol-Ann 1999 F GER
11 TROMPETA Clara 2000 F GER
12 KNAPP Jana Sophie 2000 F GER
13 RÜTGERS Lisa 2000 F GER
14 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau
15 DOMAGALA Vivien 1999 F GER
16 MEKA Marietta 1999 F GER
17 HIRN Laura 1999 F GER
18 SINGER Paula 2000 F GER
19 FRICKE Anna 2000 F GER
20 POLENSKE Sofia 2000 F GER
21 BORETZKI Nadine 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
22 LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER Kieler MTV
23 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld
24 KOCH Lara Katharina 1998 F GER
25 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen
26 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen
27 TOMALIK Lena TOMALIK Lena 1999 F GER Fechtzentrum Solingen
28 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen
29 ÖZOGUL Ecem 1998 F TUR
30 KRÖLL Sarah 2000 F GER
31 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen
32 KLAMM Amelie 2001 F GER
33 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent
34 FÖRSTER Evi 2000 F GER
35 PFLAUM Sarah 2000 F GER
36 KLEMM Charlotte-Marie 1998 F GER
37 VAEREMANS Elise 1998 F BEL Confrerie Gent
38 HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau
39 MÄSCHKE Clara 2002 F GER FS Pforzheim
40 CORTEYN Jolien 2001 F BEL (SG de Klauwaerts), Les Mousquetaires Cinaciens
41 BOLDT Charlotte BOLDT Charlotte 1998 F GER TV Uelzen
42 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
43 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen
44 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen
45 DERDE Helene 1999 F BEL Confrerie Gent
46 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen
47 FALB Rosa 2001 F GER
48 SENF Carmen 2002 F GER TV Jahn Oelde
49 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos
50 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER CTG Koblenz
51 BORETZKI Nicole BORETZKI Nicole 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
52 THEISEN Christin 2002 F GER
53 RÜGER Jana 2000 F GER TV Alsfeld
54 PAPENDICK Sarah 2001 F GER
54 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim
56 WOLF Lena 2000 F GER
57 SELIMOGLU Sedef 2002 F GER
58 LANGGUTH Rahel 1999 F GER
59 GIZINSKI Merle 2000 F GER TG Herford
60 SCHAUM Juliana SCHAUM Juliana 1999 F GER TG Herford
61 PHILIPPI Lea 2000 F GER
62 FROMME Leonie 2002 F GER
63 HELLWIG Kay Marie 1999 F GER
64 BOLTE Hannah 2000 F GER
65 EHRESMANN Victoria 2000 F GER FC Tauberbischofsheim
66 REIMANN Leona 2002 F GER
67 MEIER Nina 2001 F GER
68 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen
69 THIELE Anna-Norea 2001 F GER
70 MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten
71 ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr
72 SINORADZKI Paula 2001 F GER
73 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER
74 HINSKE Karla 1999 F GER
75 SCHOPF Laura 2000 F GER FS Pforzheim
76 KAHN Alina 2002 F GER
77 WEINAND Alicia 2002 F GER
78 SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten
79 KRÜLL Alina KRÜLL Alina 1998 F GER

Nov 9, 2013 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
2 VOLKMANN Valentina 1998 F GER
3 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER
3 BARTH Julia BARTH Julia 1997 F GER
5 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
6 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen
7 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau
8 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich
9 FAUSER Lisa 1999 F GER
10 STEIGER Annika 1997 F GER
11 OTTENBACHER Cara OTTENBACHER Cara 1997 F GER
12 HIRN Laura 1999 F GER
13 DOMAGALA Vivien 1999 F GER
14 LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER Kieler MTV
15 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
16 KOSEL Antonia KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund
17 HUMM Regina 1997 F GER
18 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau
19 KASPERS Maren 1997 F GER
20 WAGNER Katharina 1998 F GER
21 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
22 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau
23 CORTEYN Saartje 2000 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens, (SG de Klauwaerts)
24 OBERKIRCH Lina 1998 F GER
25 KOCH Lara Katharina 1998 F GER
26 WILHELM Lena 1997 F GER
27 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER
28 STRÖMER Céline STRÖMER Céline 1997 F GER
29 GUTBRECHT Julia 1997 F GER
30 KÖLLNER Kassandra 1999 F GER
31 PIECHA Marta 1998 F GER
32 TRAN Marie-Claire 1999 F GER
33 TOMALIK Lena TOMALIK Lena 1999 F GER Fechtzentrum Solingen
34 ERTZ Marlene 1997 F GER
35 BORETZKI Nadine 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
36 MEKA Marietta 1999 F GER
37 EIFLER Nele 2000 F GER
38 RÜTGERS Lisa 2000 F GER
39 FÖRSTER Evi 2000 F GER
40 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr
41 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen
42 KUHN Carol-Ann 1999 F GER
43 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau
44 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent
45 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld
46 DOMKE Katharina 2000 F GER TV Jahn Oelde
47 BORETZKI Nicole BORETZKI Nicole 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
48 VON GIERKE Indira 1997 F GER KTF Luitpold München
49 VERBEKE Iria 1998 F BEL
49 POLENSKE Sofia 2000 F GER
51 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg
52 KLAMM Amelie 2001 F GER
53 KLEMM Charlotte-Marie 1998 F GER
54 BOLTE Hannah 2000 F GER
55 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen
56 FALB Rosa 2001 F GER
57 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen
58 LAUSCH Lara 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
59 BEYFUSS Nuria BEYFUSS Nuria 1997 F GER
60 SINGER Paula 2000 F GER
61 SZILAGYI Kinga 1998 F GER
62 PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER
63 LIEBIG Anna 1999 F GER
64 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen
65 BROMISCH Dana 1999 F GER
66 BULFON Antonia 1999 F GER
67 STEPHAN Lara 1997 F GER TSV Bayer Dormagen
68 PHILIPPI Lea 2000 F GER
69 TROMPETA Clara 2000 F GER
70 HELLWIG Kay Marie 1999 F GER
71 LANGGUTH Rahel 1999 F GER
72 HERMESSE Emma 1999 F BEL Sabre Noir
73 PFLAUM Sarah 2000 F GER
74 WIEGANDT Nele WIEGANDT Nele 1997 F GER
75 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen
76 HARTEL Laura 1999 F GER
77 ZYCH Justine 1998 F BEL Sabre Noir
78 BINDER Katja 2000 F GER
79 KRÖLL Sarah 2000 F GER
80 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
81 FRICKE Anna 2000 F GER
82 KNAPP Jana Sophie 2000 F GER
83 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau
84 STEIN Katharina 1999 F GER
85 GÖRKE Franka 1999 F GER
86 MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten
87 ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr
87 DIETSCH Annika DIETSCH Annika 1998 F GER

Nov 10, 2012 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen
2 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen
3 BARTH Julia BARTH Julia 1997 F GER
3 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER
5 EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
6 KRAUS Anja 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund
7 VOLKMANN Valentina 1998 F GER
7 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
9 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich
10 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau
11 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent
12 PAPENDICK Sophie 1996 F GER
13 GÖRG Marie 1996 F GER
14 HIRN Laura 1999 F GER
15 OTTENBACHER Cara OTTENBACHER Cara 1997 F GER
16 HENDRICKX Justine 1996 F BEL Confrerie Gent
17 ERTZ Marlene 1997 F GER
18 KOCH Lara Katharina 1998 F GER
18 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr
20 STEIGER Annika 1997 F GER
21 VAN GEN HASSEND Pia VAN GEN HASSEND Pia 1996 F GER Future Fencing Werbach
22 BISPING Lea BISPING Lea 1996 F GER TV Jahn Oelde
23 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER
24 OBERKIRCH Lina 1998 F GER
25 FAUSER Lisa 1999 F GER
26 ÖZOGUL Ecem 1998 F TUR
27 DÖNNI Madita 1996 F GER
28 KOSEL Antonia KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund
29 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen
30 REDETZKE Annika 1996 F GER
31 KASPERS Maren 1997 F GER
32 MROHS Kira 1996 F GER
33 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau
34 LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER Kieler MTV
35 KUHN Carol-Ann 1999 F GER
36 ENDRES Franziska ENDRES Franziska 1996 F GER
37 HUMM Regina 1997 F GER
38 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg
39 DOMAGALA Vivien 1999 F GER
40 WAGNER Katharina 1998 F GER
41 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
42 WARNECKE Imke WARNECKE Imke 1996 F GER TG Herford
43 HALBAUER Kay Helen 1998 F GER
44 GIELING Lena 1997 F GER
45 PREYER Maite-Jonna 1998 F GER
46 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich
47 WIEGANDT Nele WIEGANDT Nele 1997 F GER
48 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau
49 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau
50 ZYCH Justine 1998 F BEL Sabre Noir
51 BORETZKI Nadine 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
52 GUTBRECHT Julia 1997 F GER
53 TOMALIK Lena TOMALIK Lena 1999 F GER Fechtzentrum Solingen
53 SZILAGYI Kinga 1998 F GER
55 POLENSKE Sofia 2000 F GER
56 STRÖMER Céline STRÖMER Céline 1997 F GER
57 PIECHA Marta 1998 F GER
58 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau
59 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen
60 VANDECRUYS Linde 1996 F BEL Confrerie Gent
61 DEBYSERE Marthe 1999 F BEL
62 LIEBIG Anna 1999 F GER
63 PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER
64 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen
65 MEKA Marietta 1999 F GER
66 HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau
67 LANGGUTH Rahel 1999 F GER
67 KRÖLL Sarah 2000 F GER
69 TAUSCH Rebecca 1996 F GER
69 STERNER Katharina 1999 F GER
71 KÖLLNER Kassandra 1999 F GER
71 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
73 SINDERMANN Clara SINDERMANN Clara 1996 F GER
74 WILHELM Lena 1997 F GER
75 KLEMM Charlotte-Marie 1998 F GER
76 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
77 RIED Carolin RIED Carolin 1996 F GER
78 HELLWIG Kay Marie 1999 F GER
79 TRAN Marie-Claire 1999 F GER
80 KÖRNER Muriel 1996 F GER
81 VAEREMANS Elise 1998 F BEL Confrerie Gent
82 KÖHLER Charlotte 1996 F GER
83 HORN Lea 1999 F GER
83 BINDER Katja 2000 F GER
85 LENEVEU Manon 1998 F BEL Confrerie Gent
86 LAUSCH Lara 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
87 BORETZKI Nicole BORETZKI Nicole 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr
88 HÄUPL Clara-Sophie HÄUPL Clara-Sophie 2000 F GER
89 PLANK Sunhild 1999 F GER
90 GÖRKE Franka 1999 F GER
91 WALTER Michelle 2000 F GER
91 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen
93 INDERDÜHNEN Lidia 1999 F GER
93 WESTPHAL Maria Josephine WESTPHAL Maria Josephine 1998 F GER
95 SCHEEL Naike 2000 F GER
96 ROBECK Denise 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr

Nov 12, 2011 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
A DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen
1 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen
2 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER
3 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
3 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen
5 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen
6 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich
7 PATERNOTTE Josè 1995 F GER
8 VOLKMANN Valentina 1998 F GER
9 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr
10 REDWANZ Rabea 1996 F GER
11 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde
12 GÖRG Marie 1996 F GER
13 ABRAMS Jolien 1995 F BEL SC Parcival Leuven
14 KAINZ Jessica 1995 F GER
15 STEIGER Annika 1997 F GER
16 KRAUS Anja 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund
17 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau
18 PAPENDICK Sophie 1996 F GER
19 BARTH Julia BARTH Julia 1997 F GER
20 HEINS Svenja 1996 F GER
21 PATERNOTTE Laura PATERNOTTE Laura 1997 F GER
22 CLOETENS Charlotte 1995 F BEL
23 KASPERS Maren 1997 F GER
24 HIRN Laura 1999 F GER
25 ÖZOGUL Ecem 1998 F TUR
26 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent
27 HENDRICKX Justine 1996 F BEL Confrerie Gent
28 JANSSEN Jana 1995 F NED s.v. Scaramouche
29 RIEG Sonja 1995 F GER TSG Eislingen
30 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau
31 RÜBEL Johanna 1997 F GER
32 WEIS Sophia 1999 F GER
33 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich
34 OTTENBACHER Cara OTTENBACHER Cara 1997 F GER
35 OBERKIRCH Lina 1998 F GER
36 ALEFS Julia 1995 F GER FSV Mülheim/Ruhr
37 DÖNNI Madita 1996 F GER
38 CLOOS Lisa CLOOS Lisa 1995 F GER TV Alsfeld
39 HUMM Regina 1997 F GER
40 HALBAUER Kay Helen 1998 F GER
41 ENDRES Franziska ENDRES Franziska 1996 F GER
42 KOSEL Antonia KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund
43 ERTZ Marlene 1997 F GER
44 STRÖMER Céline STRÖMER Céline 1997 F GER
45 JANSSEN Rachel 1995 F GER
46 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER
47 MROHS Kira 1996 F GER
48 FISCHER Lina 1995 F GER
49 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg
50 RENN Sandra 1995 F GER
51 GIELING Lena 1997 F GER
52 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen
53 KOCH Lara Katharina 1998 F GER
54 VANDECRUYS Linde 1996 F BEL Confrerie Gent
55 GEHRKE Jessica 1995 F GER
56 KUHN Carol-Ann 1999 F GER
57 DOMAGALA Vivien 1999 F GER
58 FAUSER Lisa 1999 F GER
59 WAGNER Katharina 1998 F GER
60 RIED Carolin RIED Carolin 1996 F GER
61 PREYER Maite-Jonna 1998 F GER
62 MEKA Marietta 1999 F GER
63 SZILAGYI Kinga 1998 F GER
64 TAUSCH Rebecca 1996 F GER
65 SCHMOLZI Monique 1998 F GER
66 TRAN Marie-Claire 1999 F GER
67 GUTBRECHT Julia 1997 F GER
67 KÖLLNER Kassandra 1999 F GER
69 KÖRNER Muriel 1996 F GER
70 SINDERMANN Clara SINDERMANN Clara 1996 F GER
71 VAEREMANS Elise 1998 F BEL Confrerie Gent
72 LIEBIG Anna 1999 F GER
73 SCHMITZ Denise SCHMITZ Denise 1995 F GER
74 STERNER Katharina 1999 F GER
75 PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER
75 KÖHLER Charlotte 1996 F GER
77 LENEVEU Manon 1998 F BEL Confrerie Gent
78 GÜLDENMEISTER Geraldine 1995 F GER
79 GÖRKE Franka 1999 F GER
79 HORN Lea 1999 F GER
81 INDERDÜHNEN Lidia 1999 F GER

Nov 6, 2010 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 OTTENBACHER Lea 1994 F GER
2 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen
3 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen
3 PATERNOTTE Josè 1995 F GER
5 GÖRG Marie 1996 F GER
6 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich
7 HOCK Eva 1995 F GER
8 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde
9 REDWANZ Rabea 1996 F GER
10 PAPENDICK Sophie 1996 F GER
11 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr
12 KRAUS Anja 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund
13 JANSSEN Rachel 1995 F GER
14 BARTH Julia BARTH Julia 1997 F GER
15 OTTENBACHER Cara OTTENBACHER Cara 1997 F GER
16 MICHELS Lea 1996 F GER
17 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau
18 ALEFS Julia 1995 F GER FSV Mülheim/Ruhr
19 POPOLZINA Polina 1995 F GER Maccabi Rostock
20 DEFRANCE Maryann 1994 F BEL Confrerie Gent
21 REDWANZ Rowena 1996 F GER
22 GEHRKE Jessica 1995 F GER
23 KAINZ Jessica 1995 F GER
24 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent
25 VAN GEN HASSEND Pia VAN GEN HASSEND Pia 1996 F GER Future Fencing Werbach
26 ABRAMS Jolien 1995 F BEL SC Parcival Leuven
27 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER
28 JANSSEN Jana 1995 F NED s.v. Scaramouche
29 WATTENBACH Bianca 1994 F GER
30 RENN Sandra 1995 F GER
31 VOLKMANN Valentina 1998 F GER
32 RÜBEL Johanna 1997 F GER
33 BISPING Lea BISPING Lea 1996 F GER TV Jahn Oelde
34 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
35 REDETZKE Annika 1996 F GER
36 TRYGUB Lisa 1996 F GER
37 CLOOS Lisa CLOOS Lisa 1995 F GER TV Alsfeld
38 BISPING Naomi BISPING Naomi 1994 F GER
39 HEIGL Laura HEIGL Laura 1995 F GER
40 ÖZOGUL Ecem 1998 F TUR
41 BIRTEL Calla BIRTEL Calla 1997 F GER
42 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg
43 KASPERS Maren 1997 F GER
44 PATERNOTTE Laura PATERNOTTE Laura 1997 F GER
45 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER
46 KOSEL Antonia KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund
47 HENDRICKX Justine 1996 F BEL Confrerie Gent
48 CLOETENS Charlotte 1995 F BEL
49 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich
50 HUMM Regina 1997 F GER
51 ENDRES Franziska ENDRES Franziska 1996 F GER
52 OBERKIRCH Lina 1998 F GER
53 RIED Carolin RIED Carolin 1996 F GER
54 HEINS Svenja 1996 F GER
55 HALBAUER Kay Helen 1998 F GER
56 RIEG Sonja 1995 F GER TSG Eislingen
57 MROHS Kira 1996 F GER
58 BOHLKE Magdalena BOHLKE Magdalena 1996 F GER
59 KÖRNER Muriel 1996 F GER
60 SINDERMANN Clara SINDERMANN Clara 1996 F GER
61 ROMMELFANGER Berit ROMMELFANGER Berit 1998 F GER
62 ERTZ Marlene 1997 F GER
63 WIEDMANN Jessica 1998 F GER
64 WIEGANDT Nele WIEGANDT Nele 1997 F GER
65 FISCHER Lina 1995 F GER
66 KOCH Lara Katharina 1998 F GER
66 VANDECRUYS Linde 1996 F BEL Confrerie Gent
68 BENDER Carla 1997 F GER
69 TAUSCH Rebecca 1996 F GER
69 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER
71 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen
72 WAGNER Katharina 1998 F GER
73 DIETSCH Annika DIETSCH Annika 1998 F GER

Nov 7, 2009 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen
2 FREUDENBERGER Lisa 1994 F GER
3 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
3 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau
5 LACKS Dorothee 1993 F GER
6 BÜTTNER Jasmin 1993 F GER
7 OTTENBACHER Lea 1994 F GER
8 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER
9 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich
10 KHAMENOK Elvira KHAMENOK Elvira 1994 F GER TV Alsfeld
11 PATERNOTTE Josè 1995 F GER
12 ENACHE-MIJA Bianca 1993 F GER
13 BAUM Jana-Sophie BAUM Jana-Sophie 1993 F GER
14 EISENTRÄGER Laura 1993 F GER TV Alsfeld
15 KRAUS Anja 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund
16 PAPENDICK Sophie 1996 F GER
17 COOREMAN Hanne 1993 F BEL Confrerie Gent
18 GÖRG Marie 1996 F GER
19 WEHLING Pia 1993 F GER
20 MOCK Anna MOCK Anna 1993 F GER
21 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde
22 OTTENBACHER Cara OTTENBACHER Cara 1997 F GER
23 ALEFS Julia 1995 F GER FSV Mülheim/Ruhr
24 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen
25 VAN GEN HASSEND Pia VAN GEN HASSEND Pia 1996 F GER Future Fencing Werbach
26 BISPING Lea BISPING Lea 1996 F GER TV Jahn Oelde
27 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen
28 DÖNNI Madita 1996 F GER
29 POPOLZINA Polina 1995 F GER Maccabi Rostock
30 STEIN Alice 1995 F GER
31 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau
32 JANSSEN Rachel 1995 F GER
33 SCHMIDT Sophia SCHMIDT Sophia 1994 F GER
34 BISPING Naomi BISPING Naomi 1994 F GER
35 PATERNOTTE Laura PATERNOTTE Laura 1997 F GER
36 TRÜSTEDT Julika TRÜSTEDT Julika 1996 F GER
37 GUDRA Jodie 1995 F GER
38 KAINZ Jessica 1995 F GER
39 HEIGL Laura HEIGL Laura 1995 F GER
40 CLOOS Lisa CLOOS Lisa 1995 F GER TV Alsfeld
41 PISKE Tatjana 1993 F GER
42 JANSSEN Jana 1995 F NED s.v. Scaramouche
43 MICHELS Lea 1996 F GER
44 HOCK Eva 1995 F GER
45 BARTH Julia BARTH Julia 1997 F GER
46 ECHTERMEYER Sonia ECHTERMEYER Sonia 1994 F GER TSC Eintr. Dortmund
47 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr
48 WATTENBACH Bianca 1994 F GER
49 NEUHAUS Helena NEUHAUS Helena 1993 F GER
50 VON RÜDEN Sarah VON RÜDEN Sarah 1993 F GER
52 BALDAUF Ricarda BALDAUF Ricarda 1994 F GER TSC Eintr. Dortmund
53 LEEVEN Ariane 1993 F GER
54 NEMIROVSKA Alexandra 1995 F GER
55 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent
56 RENN Sandra 1995 F GER
58 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER
59 BLOCK Anne 1995 F GER
59 BORNKESSEL Nicola BORNKESSEL Nicola 1995 F GER
61 MROHS Kira 1996 F GER
62 REDETZKE Annika 1996 F GER
63 HEINS Svenja 1996 F GER
64 HUMM Regina 1997 F GER
65 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich
66 KASPERS Maren 1997 F GER
66 DEFRANCE Maryann 1994 F BEL Confrerie Gent
68 HERFURTH Esther HERFURTH Esther 1995 F GER
69 KÖRNER Muriel 1996 F GER
70 BIRTEL Calla BIRTEL Calla 1997 F GER
71 FISCHER Lina 1995 F GER
72 GEHRKE Jessica 1995 F GER
73 STEIGER Annika 1997 F GER
74 GIELING Lena 1997 F GER
75 ENDRES Franziska ENDRES Franziska 1996 F GER

Nov 8, 2008 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau
2 KWIDZINSKI Viola 1992 F GER
3 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen
3 SPINDELER Hanna 1992 F GER
5 BLERSCH Alexandra 1993 F GER
6 FREUDENBERGER Lisa 1994 F GER
7 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
8 ENACHE-MIJA Bianca 1993 F GER
9 STEINER Lisa 1992 F GER
9 NOLTE Fee 1992 F GER
11 OTTENBACHER Lea 1994 F GER
12 WEHLING Pia 1993 F GER
13 PRINZ Carina PRINZ Carina 1994 F GER
14 EISENTRÄGER Laura 1993 F GER TV Alsfeld
15 PATERNOTTE Josè 1995 F GER
16 KRAUS Anja 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund
17 VOGEL Anna VOGEL Anna 1993 F GER
18 LACKS Dorothee 1993 F GER
19 SCHMIDT Caroline SCHMIDT Caroline 1993 F GER
20 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde
21 KAINZ Jessica 1995 F GER
22 COOREMAN Hanne 1993 F BEL Confrerie Gent
23 SCHINDLER Carina SCHINDLER Carina 1992 F GER
24 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau
25 DIMA Loredana 1995 F ROU CSA Steaua Bucuresti
26 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich
27 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER
28 SPIETH Frederike 1995 F GER
29 DÖNNI Madita 1996 F GER
30 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent
31 BÜTTNER Jasmin 1993 F GER
32 VON RÜDEN Sarah VON RÜDEN Sarah 1993 F GER
33 RIEG Sonja 1995 F GER TSG Eislingen
34 PAPENDICK Sophie 1996 F GER
35 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen
36 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen
37 POPOLZINA Polina 1995 F GER Maccabi Rostock
38 BLOCK Anne 1995 F GER
39 MROHS Kira 1996 F GER
40 STEIN Alice 1995 F GER
40 BALDAUF Ricarda BALDAUF Ricarda 1994 F GER TSC Eintr. Dortmund
42 REDETZKE Annika 1996 F GER
43 PISKE Tatjana 1993 F GER
44 HEIGL Laura HEIGL Laura 1995 F GER
45 NEUHAUS Helena NEUHAUS Helena 1993 F GER
46 DEFRANCE Maryann 1994 F BEL Confrerie Gent
47 RENN Sandra 1995 F GER
48 JANSSEN Rachel 1995 F GER
48 HEINS Svenja 1996 F GER
50 EWERS Alexandra EWERS Alexandra 1995 F GER
51 ALEFS Julia 1995 F GER FSV Mülheim/Ruhr
52 POPA Lavinia 1996 F ROU CSS Slobozia
53 SCHULLER Judith 1994 F BEL
54 GUDRA Jodie 1995 F GER
55 BISPING Naomi BISPING Naomi 1994 F GER
56 MOCK Anna MOCK Anna 1993 F GER
57 DEMARET Molly 1900 F BEL
58 BOUILLON Svenja BOUILLON Svenja 1994 F GER
59 FUCHS Annika 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
60 AKLENDER Aljona 1991 F GER TSC Eintr. Dortmund
61 FISCHER Lina 1995 F GER
62 HUBA Anabel 1994 F GER
62 LEEVEN Ariane 1993 F GER
64 DICKHUT Wencke DICKHUT Wencke 1996 F GER

Nov 3, 2007 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SCHOLTEN Lea 1991 F GER
2 KLEBER Solvejg 1991 F GER TV Alsfeld
3 WILLIAMS Sophie 1991 F GBR
3 DAVIES Jessica 1991 F GBR
5 ERCETIN Melis 1991 F GER
6 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau
7 KWIDZINSKI Viola 1992 F GER
8 HIRZMANN Loana HIRZMANN Loana 1991 F GER TV Alsfeld
9 BLERSCH Alexandra 1993 F GER
10 BARTH Jennifer 1994 F GER
11 LORENZ Lisa-Marie 1993 F GER
12 OCONNELL Grace 1991 F GBR
13 STEINER Lisa 1992 F GER
14 WEHLING Pia 1993 F GER
15 SPINDELER Hanna 1992 F GER
16 KERR Felicity 1991 F GBR
17 PIETROWSKI Sina 1991 F GER
18 KÖSTINGER Ulrike 1992 F AUT UFC Wien
19 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
20 HUNTER-THOMAS Laura 1992 F GBR Bedford Fencing Club
21 LANTENHAMMER Lena LANTENHAMMER Lena 1992 F GER
22 NOLTE Fee 1992 F GER
23 SAMENDINGER Sarah 1992 F GER
24 OTTENBACHER Lea 1994 F GER
25 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER
26 ENACHE-MIJA Bianca 1993 F GER
27 BORMKE Dana BORMKE Dana 1991 F GER Fechtzentrum Solingen
28 HOPKINS Rebecca 1992 F GBR Laszlo
29 THEIS Martina THEIS Martina 1991 F GER
30 WATSON Alice 1991 F GBR
31 ADAMSON Rebecca 1991 F GBR
32 REES Stephanie 1992 F GBR Bath Sword Club
33 LACKS Dorothee 1993 F GER
35 EISENTRÄGER Laura 1993 F GER TV Alsfeld
36 OLAH Bettina 1900 F HUN
37 STÖCKMANN Sarah STÖCKMANN Sarah 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
38 GLAS Claudia GLAS Claudia 1992 F GER
39 HAWKE Jessica 1992 F GBR
40 RIDGEON Verity 1993 F GBR Scimitar FC
40 RINALDI Selina 1992 F GER
42 NOREJKO Teresa 1995 F GBR Truro Fencing Club
43 TURNER Eloise 1992 F GBR Bath Sword Club
44 MILES-MATLI Anna 1992 F GBR Romiley FC
45 SCHINDLER Johanna 1994 F GER
46 BÜTTNER Jasmin 1993 F GER
47 BOHLKE Denise BOHLKE Denise 1991 F GER
48 FREUDENBERGER Lisa 1994 F GER
49 VOGEL Anna VOGEL Anna 1993 F GER
50 ROBB Francine 1992 F GBR Kiing Henry VIII
51 REINERS Anne-Katrin 1991 F GER
52 PATERNOTTE Josè 1995 F GER
52 MÜLLER Anna-Caroline MÜLLER Anna-Caroline 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
54 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER
55 WILLOWS Sian 1992 F GBR
56 RUDORFER Lena RUDORFER Lena 1994 F GER
57 DAVID Alice 1994 F GBR
58 ANDERSON Holly 1991 F GBR
59 SCHINDLER Carina SCHINDLER Carina 1992 F GER
60 DAVIES Harriet 1994 F GBR
61 DARBELLAY France 1992 F SUI
62 POPOLZINA Polina 1995 F GER Maccabi Rostock
63 VITAL Vivien 1993 F HUN Budavári BSE
64 RUAUX Emily 1995 F GBR Rivington Park FC
65 HENSCHEL Elisa HENSCHEL Elisa 1991 F GER
66 SCHMIDT Sophia SCHMIDT Sophia 1994 F GER
66 DREIER Ann-Kristin DREIER Ann-Kristin 1992 F GER
66 HÖPNER Sabrina-Anabell HÖPNER Sabrina-Anabell 1991 F GER TG Herford
69 PRINZ Carina PRINZ Carina 1994 F GER
70 HOWANIETZ Marie-Therese 1993 F AUT UFC Wien
71 BALLA Caroline BALLA Caroline 1994 F GER
72 HORRIX Emma 1994 F GBR Camden Fencing Club
73 BARBER Verity 1994 F GBR
73 BAUM Jana-Sophie BAUM Jana-Sophie 1993 F GER
75 VAN OSS Madeleine 1992 F GBR
76 EVANS Jasmine 1995 F GBR Taunton Deane Blades
77 NELSON Hannah 1995 F GBR Brentwood School Fencing Club

Nov 1, 2006 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BUJDOSO Alexandra 1990 F GER SG Kaarst
2 MUNZ Eva 1990 F GER FC Würth Künzelsau
3 KUCHCINSKI Paula 1990 F GER
3 SCHOLTEN Lea 1991 F GER
5 OSYCZKA Jacqueline 1990 F GER
6 GARAM Nora 1990 F HUN MTK
7 GARDOS Judit 1992 F HUN Budavári BSE
8 SOTI Anna 1990 F HUN
9 OCONNELL Grace 1991 F GBR
10 ERCETIN Melis 1991 F GER
11 BORMKE Dana BORMKE Dana 1991 F GER Fechtzentrum Solingen
12 NYIRO Bettina 1992 F HUN BHSE BUDAPEST
13 KLEBER Solvejg 1991 F GER TV Alsfeld
14 BISCHOF Sophia 1990 F GER
15 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER
16 GÖRZEN Sandra GÖRZEN Sandra 1990 F GER
17 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
18 BARTH Jennifer 1994 F GER
19 JAROSCHEK Theresa 1990 F GER
20 KERR Felicity 1991 F GBR
21 HARTUNG Anne 1991 F GER
22 STEINER Lisa 1992 F GER
23 BLERSCH Alexandra 1993 F GER
24 DAVIES Jessica 1991 F GBR
25 LLOYD Sarah 1991 F GBR
26 STILLEY Harriet 1990 F GBR
27 PIETROWSKI Sina 1991 F GER
28 ADAMSON Rebecca 1991 F GBR
29 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau
30 SPINDELER Hanna 1992 F GER
31 HUNTER-THOMAS Laura 1992 F GBR Bedford Fencing Club
32 HOLDEN Daisy 1990 F GBR
33 BÜTTNER Jasmin 1993 F GER
34 HOPKINS Rebecca 1992 F GBR Laszlo
35 WATSON Alice 1991 F GBR
36 SAMENDINGER Sarah 1992 F GER
37 KWIDZINSKI Viola 1992 F GER
38 THEIS Martina THEIS Martina 1991 F GER
39 MÜLLER Anna-Caroline MÜLLER Anna-Caroline 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
40 REID Emma 1992 F GBR
41 FOSCHI Fiona 1990 F BEL
42 KLEMMER Isabel 1991 F GER
43 NEUER Katharina NEUER Katharina 1991 F GER
44 ENACHE-MIJA Bianca 1993 F GER
45 HANAFI Muriel Zora HANAFI Muriel Zora 1992 F GER
46 LORENZ Lisa-Marie 1993 F GER
47 NOLTE Fee 1992 F GER
48 WEHLING Pia 1993 F GER
49 WEHMEYER Nadine WEHMEYER Nadine 1990 F GER
50 RINALDI Selina 1992 F GER
51 REES Stephanie 1992 F GBR Bath Sword Club
52 STÖCKMANN Lea STÖCKMANN Lea 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
53 BOHLKE Denise BOHLKE Denise 1991 F GER
54 LEWIS Rachael 1990 F GBR
54 GLAS Claudia GLAS Claudia 1992 F GER
56 AIYENURO Funmilayo 1990 F GBR
57 FONTAINE Michaela 1990 F GER
58 GHUI Rosie 1990 F GBR
59 NEWMAN Holly 1990 F GBR
60 NORBURY Emma 1990 F GBR
61 DOUGLAS Rebecca 1993 F GBR Salle Eton
62 BRADLEY Eucalypta 1993 F GBR Camden Fencing Club
62 TURNER Eloise 1992 F GBR Bath Sword Club
64 LANG Lisa LANG Lisa 1990 F GER
65 STÖCKMANN Sarah STÖCKMANN Sarah 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
66 PRINZ Carina PRINZ Carina 1994 F GER
67 PRADHAN Jzuee 1993 F GBR North London SC
68 HITCHCOX Kirsty 1993 F GBR
69 BORHAU Carina-Isabel BORHAU Carina-Isabel 1990 F GER
69 RIDGEON Verity 1993 F GBR Scimitar FC
71 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER
72 MAIDWELL-SMITH Alice 1994 F GBR Truro Fencing Club

Nov 5, 2005 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KUCHCINSKI Paula 1990 F GER
2 HERMANN Wiebke 1989 F GER
3 LIMBACH Anna 1989 F GER TSV Bayer Dormagen
3 SCHOLTEN Lea 1991 F GER
5 WAGNER Nadine 1989 F GER CTG Koblenz
6 OSYCZKA Jacqueline 1990 F GER
7 BISCHOF Sophia 1990 F GER
8 KERR Felicity 1991 F GBR
9 BUCHHORN Jutta 1989 F GER
10 ERCETIN Melis 1991 F GER
11 MARQUARDT Beritt MARQUARDT Beritt 1989 F GER
12 SOTI Anna 1990 F HUN
13 GÖRZEN Sandra GÖRZEN Sandra 1990 F GER
14 DAVIES Jessica 1991 F GBR
15 MUNZ Eva 1990 F GER FC Würth Künzelsau
16 FASZL Viktoria FASZL Viktoria 1989 F GER
17 BORMKE Dana BORMKE Dana 1991 F GER Fechtzentrum Solingen
18 HARTUNG Anne 1991 F GER
19 CARSON Rebecca 1989 F GBR
20 OCONNELL Grace 1991 F GBR
21 BOCK Frederieke 1989 F GER
22 ROBERTS Kira 1989 F GBR
23 KLEBER Solvejg 1991 F GER TV Alsfeld
24 STILLEY Harriet 1990 F GBR
25 ELLIS Bryony 1991 F GBR
26 HOLDEN Daisy 1990 F GBR
27 SZENTES Boglarka 1900 F HUN
28 STEINSEIFER Sonja STEINSEIFER Sonja 1989 F GER
29 PIETROWSKI Sina 1991 F GER
30 HINZE Stefanie HINZE Stefanie 1989 F GER
31 AIYENURO Funmilayo 1990 F GBR
32 WILLIAMS Sophie 1991 F GBR
33 NEWMAN Holly 1990 F GBR
34 KLEMMER Isabel 1991 F GER
35 STEINER Lisa 1992 F GER
36 HÜBNER Julia 1992 F GER
37 CREECHAN Louise 1989 F GBR
38 GREATOREX Frederica 1900 F GBR
39 HOPKINS Rebecca 1992 F GBR Laszlo
40 WENIGER Lena 1992 F GER
41 FOSCHI Fiona 1990 F BEL
42 HIRZMANN Loana HIRZMANN Loana 1991 F GER TV Alsfeld
43 FONTAINE Michaela 1990 F GER
44 AMEY Florence 1900 F GBR
45 WATSON Alice 1991 F GBR
46 STÖCKMANN Lea STÖCKMANN Lea 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
47 RANDALL Tegan 1900 F GBR
48 WILLOWS Sian 1992 F GBR
49 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER
50 GRUND Jana GRUND Jana 1991 F GER
51 HUNTER-THOMAS Laura 1992 F GBR Bedford Fencing Club
52 LLOYD Sarah 1991 F GBR
53 BORHAU Carina-Isabel BORHAU Carina-Isabel 1990 F GER
53 WEHMEYER Nadine WEHMEYER Nadine 1990 F GER
55 SPINDELER Hanna 1992 F GER
56 LIEVENS Eva 1989 F BEL
57 NORBURY Emma 1990 F GBR
58 HERMKES Carina HERMKES Carina 1991 F GER
59 STÖCKMANN Sarah STÖCKMANN Sarah 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
60 NEUER Katharina NEUER Katharina 1991 F GER
61 SAMENDINGER Sarah 1992 F GER
62 ZWENGER Louisa 1991 F GER
63 GEISLER Mareike GEISLER Mareike 1990 F GER
64 BRADLEY Eucalypta 1993 F GBR Camden Fencing Club
65 ROELOFFS Hanna ROELOFFS Hanna 1990 F GER
66 RICHTER Annika RICHTER Annika 1991 F GER
67 THEIS Martina THEIS Martina 1991 F GER
68 GHUI Rosie 1990 F GBR
69 KOMODROMOS Anna KOMODROMOS Anna 1989 F GER
70 WAGNER Vanessa WAGNER Vanessa 1993 F GER
71 MÜLLER Anna-Caroline MÜLLER Anna-Caroline 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund
71 GEISLER Antje GEISLER Antje 1990 F GER
73 REES Stephanie 1992 F GBR Bath Sword Club
74 ROBB Francine 1992 F GBR Kiing Henry VIII
75 BLERSCH Alexandra 1993 F GER
76 RIDGEON Verity 1993 F GBR Scimitar FC
77 LORENZ Lisa-Marie 1993 F GER
78 BUSSE Riana BUSSE Riana 1991 F GER
78 SEHNEM Sophia SEHNEM Sophia 1993 F GER
80 WAGNER Stefanie 1993 F GER
80 LIMBRECHT Wencke LIMBRECHT Wencke 1990 F GER

Nov 6, 2004 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BLOCK Reija 1988 F GER
2 HERMANN Wiebke 1989 F GER
3 PREßMAR Julia 1988 F GER TSG Eislingen
3 WOSCHEK Janina 1989 F GER
5 BUJDOSO Alexandra 1990 F GER SG Kaarst
6 KLÖHN Gunilla 1988 F GER
7 BOCK Frederieke 1989 F GER
8 TSCHOMAKOVA Margarita 1988 F BUL OFC Bonn
9 MUNZ Eva 1990 F GER FC Würth Künzelsau
10 WAGNER Nadine 1989 F GER CTG Koblenz
11 HENDRA Katie 1988 F GBR
12 STENNER Robynne 1988 F GBR
13 OSYCZKA Jacqueline 1990 F GER
14 GOTTHARDT Mirjam 1988 F GER
15 GEBERT Marline GEBERT Marline 1988 F GER
16 KAHLERT Nadine 1990 F GER
17 KUCHCINSKI Paula 1990 F GER
18 DREYER Maj-Britt 1988 F GER
19 ERCETIN Melis 1991 F GER
20 KERR Felicity 1991 F GBR
21 LUFT Annika 1988 F GER
22 BUCHHORN Jutta 1989 F GER
23 KEMPE Katherine 1988 F GBR
24 CARSON Rebecca 1989 F GBR
25 OCONNELL Grace 1991 F GBR
26 BISCHOF Sophia 1990 F GER
27 PUTZKE Varinia PUTZKE Varinia 1988 F GER
28 HOLDEN Daisy 1990 F GBR
29 CREECHAN Louise 1989 F GBR
30 LIMBACH Anna 1989 F GER TSV Bayer Dormagen
31 NEUER Katharina NEUER Katharina 1991 F GER
32 STEINSEIFER Sonja STEINSEIFER Sonja 1989 F GER
33 GÖRZEN Sandra GÖRZEN Sandra 1990 F GER
34 KLEBER Solvejg 1991 F GER TV Alsfeld
35 DAVIES Jessica 1991 F GBR
36 WATERMANN Jasmin WATERMANN Jasmin 1988 F GER
37 GREATOREX Frederica 1900 F GBR
38 BESCH Sophia BESCH Sophia 1991 F GER
39 WALZ Larissa WALZ Larissa 1988 F GER
39 SOTI Anna 1990 F HUN
41 GARAM Nora 1990 F HUN MTK
42 PUTZKE Sonja PUTZKE Sonja 1989 F GER
43 HINZE Stefanie HINZE Stefanie 1989 F GER
44 GRUND Jana GRUND Jana 1991 F GER
45 ROBERTS Kira 1989 F GBR
46 WILLIAMS Sophie 1991 F GBR
47 BORMKE Dana BORMKE Dana 1991 F GER Fechtzentrum Solingen
48 FASZL Viktoria FASZL Viktoria 1989 F GER
49 NEWMAN Holly 1990 F GBR
50 BORHAU Carina-Isabel BORHAU Carina-Isabel 1990 F GER
51 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER
52 LIMBRECHT Wencke LIMBRECHT Wencke 1990 F GER
53 AMEY Florence 1900 F GBR
54 LLOYD Sarah 1991 F GBR
55 BYRNE Keira BYRNE Keira 1991 F IRL
56 HUNTER Juliet 1900 F GBR
57 STILLEY Harriet 1990 F GBR
58 FONTAINE Michaela 1990 F GER
59 ARNDT Luisa ARNDT Luisa 1989 F GER
60 RATH Corinna 1989 F GER
60 NORBURY Emma 1990 F GBR
62 MERZENICH Carina 1988 F GER
63 HUNTER-THOMAS Laura 1992 F GBR Bedford Fencing Club
64 MARQUARDT Beritt MARQUARDT Beritt 1989 F GER
65 WEHMEYER Nadine WEHMEYER Nadine 1990 F GER
65 TRAUB Angelina 1990 F GER
67 ROBB Francine 1992 F GBR Kiing Henry VIII
68 ADAMSON Rebecca 1991 F GBR
69 CASPARI Michelle CASPARI Michelle 1990 F GER
70 DARANYI Piroska 1900 F HUN
71 MONTI Imke 1989 F GER ETV Hamburg
72 SZENTES Boglarka 1900 F HUN
73 SCHOLTEN Lea 1991 F GER
74 SCHELL Yasemin 1900 F GER
75 GROTJOHANN Sarah GROTJOHANN Sarah 1988 F GER
76 FITZHARRIS Isobell 1900 F GBR
76 ROELOFFS Hanna ROELOFFS Hanna 1990 F GER
78 LORBACH Andrea 1988 F GER
78 RANDALL Tegan 1900 F GBR

Nov 9, 2003 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BIESINGER Tamara 1987 F GER
2 KLÖHN Gunilla 1988 F GER
3 BUJDOSO Alexandra 1990 F GER SG Kaarst
3 JANZ Nicolette 1987 F GER
5 DREYER Maj-Britt 1988 F GER
5 BLOCK Reija 1988 F GER
7 TSCHOMAKOVA Margarita 1988 F BUL OFC Bonn
8 HENDRA Katie 1988 F GBR
9 GEBERT Marline GEBERT Marline 1988 F GER
10 PREßMAR Julia 1988 F GER TSG Eislingen
11 WOSCHEK Janina 1989 F GER
12 GOTTHARDT Mirjam 1988 F GER
13 HERMANN Wiebke 1989 F GER
14 STEINSEIFER Sonja STEINSEIFER Sonja 1989 F GER
15 WAGNER Nadine 1989 F GER CTG Koblenz
16 MUNZ Eva 1990 F GER FC Würth Künzelsau
17 KOROBTCHENKO Eugenia 1989 F GER
18 KARASSZON Agnes 1987 F HUN
19 SEWELL Laureen 1988 F GBR
20 SCHÜLLER Jennifer SCHÜLLER Jennifer 1987 F GER
21 LAUSTER Charmaine 1987 F GER
22 MUNZ Lisa 1987 F GER
23 FORZANO Basilia FORZANO Basilia 1989 F GER
24 BUCHHORN Jutta 1989 F GER
25 KUCHCINSKI Paula 1990 F GER
26 ABDUL Nicole 1987 F GBR
27 LUFT Annika 1988 F GER
28 ASHWORTH Catherine 1987 F GBR
29 KAHLERT Nadine 1990 F GER
30 BOCK Frederieke 1989 F GER
31 PUTZKE Varinia PUTZKE Varinia 1988 F GER
32 FASZL Viktoria FASZL Viktoria 1989 F GER
33 HARDING Clare 1987 F GBR
34 KLEBER Laiska KLEBER Laiska 1988 F GER
35 LORCH Nadine LORCH Nadine 1989 F GER
36 ROSS Clara 1987 F GBR
37 KERR Felicity 1991 F GBR
38 HINZE Stefanie HINZE Stefanie 1989 F GER
38 VAN DER ELST Arwen 1900 F GBR
40 MEGADJA Stefanie 1991 F HUN
41 OSYCZKA Jacqueline 1990 F GER
42 WALZ Larissa WALZ Larissa 1988 F GER
43 GREATOREX Frederica 1900 F GBR
44 KALNOKI-KISS Nora 1900 F HUN
45 CREECHAN Louise 1989 F GBR
46 NORBURY Emma 1990 F GBR
47 PUTZKE Sonja PUTZKE Sonja 1989 F GER
48 JASPER Claire 1900 F GBR
49 KEHOE Rachel 1900 F GBR
50 LUDWIG Anne LUDWIG Anne 1987 F GER FSG Dillingen
51 STILLEY Harriet 1990 F GBR
52 ZENT Maria ZENT Maria 1989 F GER
53 HUNTER Juliet 1900 F GBR
54 WILLIAMS Sophie 1991 F GBR
55 STANLEY Rebecca 2004 F GBR
56 ZOLKE Ilka 1990 F GER
57 LORBACH Andrea 1988 F GER
58 POUNDER Emily 1900 F GBR
59 CRESSWELL Elizabeth 1900 F GBR
60 LLOYD Sarah 1991 F GBR
60 BORHAU Carina-Isabel BORHAU Carina-Isabel 1990 F GER
62 MERZENICH Carina 1988 F GER
63 OCONNELL Grace 1991 F GBR

Nov 9, 2002 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 ZAMBO Veronika 1987 F HUN
2 SAUER Eve 1986 F GER
3 WECCARD Elena WECCARD Elena 1986 F GER
3 BLOCK Reija 1988 F GER
5 CSIZMADIA Nora 1986 F HUN
6 BIESINGER Tamara 1987 F GER
7 MICHALKE Friederike MICHALKE Friederike 1986 F GER
8 BUJDOSO Alexandra 1990 F GER SG Kaarst
9 HUTCHISON Joanna 1986 F GBR
9 TSCHOMAKOVA Margarita 1988 F BUL OFC Bonn
11 PASCU Bianca 1988 F ROU CS Dinamo Bucuresti
12 DONOSE Felicia 1987 F ROU
13 PREßMAR Julia 1988 F GER TSG Eislingen
14 JANZ Nicolette 1987 F GER
15 HERMANN Wiebke 1989 F GER
16 KLÖHN Gunilla 1988 F GER
17 COSAR Martha 1986 F GER
18 CHIPER Alexandra 1987 F ROU
19 WOSCHEK Janina 1989 F GER
20 MUNZ Lisa 1987 F GER
21 GOTTHARDT Mirjam 1988 F GER
22 KUCHCINSKI Paula 1990 F GER
23 WAGNER Nadine 1989 F GER CTG Koblenz
24 THELEN Gianna 1987 F GER
25 LORCH Nadine LORCH Nadine 1989 F GER
26 STANLEY Rebecca 2004 F GBR
27 SEUBERT Sina 1988 F GER
28 SCHÜLLER Jennifer SCHÜLLER Jennifer 1987 F GER
29 ELLIS Sarah 1987 F GBR
30 SEWELL Laureen 1988 F GBR
31 WATERMANN Jasmin WATERMANN Jasmin 1988 F GER
32 STEINSEIFER Sonja STEINSEIFER Sonja 1989 F GER
33 STENNER Robynne 1988 F GBR
34 KOROBTCHENKO Eugenia 1989 F GER
35 ASHWORTH Catherine 1987 F GBR
36 FORZANO Basilia FORZANO Basilia 1989 F GER
37 BORHAU Rebecca BORHAU Rebecca 1986 F GER
38 CREECHAN Louise 1989 F GBR
39 KELLNER Julia 1988 F GER
40 BUSINARO Aurelie 1987 F BEL CE Les 3 armes
41 KLEBER Laiska KLEBER Laiska 1988 F GER
42 GERHARDS Donata 1988 F GER
43 VAN DER ELST Arwen 1900 F GBR
44 ROSITSKE Saskia 1988 F GER
45 KEHOE Rachel 1900 F GBR
45 HUNTER Juliet 1900 F GBR
45 AGHAJAN Stephanie 1986 F GBR
48 LAUSTER Charmaine 1987 F GER
49 POUNDER Emily 1900 F GBR
50 GREATOREX Frederica 1900 F GBR
51 DANGELMAIER Judith 1986 F GER
52 GEBERT Marline GEBERT Marline 1988 F GER
53 MCMINN Claire 1900 F GBR
54 BRAUNMÜLLER Claudia 1987 F GER
55 BUBECK Cora 1988 F GER
56 SALERNO Monica 1900 F GBR
56 LUFT Annika 1988 F GER
58 BORHAU Carina-Isabel BORHAU Carina-Isabel 1990 F GER
59 BUCHHORN Jutta 1989 F GER
60 PUTZKE Varinia PUTZKE Varinia 1988 F GER
61 CRESSWELL Elizabeth 1900 F GBR
62 FISCHER Miriam 1986 F GER
63 HEINZMANN Gina 1988 F GER
64 MIGLIORI Angelique 1900 F BEL
64 FASZL Viktoria FASZL Viktoria 1989 F GER
66 VOGT Sophia VOGT Sophia 1988 F GER
67 WALZ Larissa WALZ Larissa 1988 F GER

Nov 3, 2001 - Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 ZERFASS Amélie 1985 F GER Fechtzentrum Berlin
2 HIRZMANN Davina 1985 F GER
3 BIESINGER Tamara 1987 F GER
3 CSIZMADIA Nora 1986 F HUN
5 JANZ Nicolette 1987 F GER
6 SCHIFFER Stefanie 1985 F GER TuRa Büderich
7 PALFFY Petra 1987 F ISR
8 KNAM Beatrice 1987 F GER
9 MICHALKE Friederike MICHALKE Friederike 1986 F GER
10 GERHARDS Anna-Elena 1985 F GER
11 KLÖHN Gunilla 1988 F GER
12 ZISSAKIS Sara 1985 F YUG
13 HELL Katherina 1985 F GER
13 BLOCK Reija 1988 F GER
15 KALLIS Marisa 1988 F GER
16 WECCARD Elena WECCARD Elena 1986 F GER
17 PAYOME VILLORIA Patricia 1985 F GER
18 HOFFMANN Vera 1985 F GER
19 COSAR Martha 1986 F GER
20 AMENT Amarilla 1986 F HUN
21 ELLIS Sarah 1987 F GBR
22 HUTCHISON Joanna 1986 F GBR
23 STEIL Marie-Christin 1987 F GER
24 HERMANN Wiebke 1989 F GER
25 SAUER Eve 1986 F GER
26 RÖDL Annika 1987 F GER
27 SCHÜLLER Jennifer SCHÜLLER Jennifer 1987 F GER
28 KARASSZON Agnes 1987 F HUN
29 SEWELL Laureen 1988 F GBR
30 GEBERT Marline GEBERT Marline 1988 F GER
31 DANGELMAIER Judith 1986 F GER
32 PREßMAR Julia 1988 F GER TSG Eislingen
33 GERHARDS Donata 1988 F GER
34 GOTTHARDT Mirjam 1988 F GER
35 MORA Anna 1986 F HUN
36 ASHWORTH Catherine 1987 F GBR
37 SCHMITZ Desiree SCHMITZ Desiree 1985 F GER
38 AGHAJAN Stephanie 1986 F GBR
39 LORCH Nadine LORCH Nadine 1989 F GER
40 BIRTLES Emma 1985 F GBR
41 BURGESS Rose 1985 F GBR
42 STENNER Robynne 1988 F GBR
43 ROSS Clara 1987 F GBR
44 THELEN Gianna 1987 F GER
44 TSCHOMAKOVA Margarita 1988 F BUL OFC Bonn
46 BUBECK Cora 1988 F GER
47 VOGT Clara 1985 F GER
48 KLEBER Laiska KLEBER Laiska 1988 F GER
49 WOSCHEK Janina 1989 F GER
50 WAULIGMANN Sandra WAULIGMANN Sandra 1987 F GER
51 GOFRON Pauline 1987 F GER
52 BUSINARO Aurelie 1987 F BEL CE Les 3 armes
53 CRESSWELL Elizabeth 1900 F GBR
53 MIGLIORI Angelique 1900 F BEL
55 JAHN Franziska 1989 F GER
56 FRANZ Annika 1989 F GER
56 TROMPIER Anne-Sophie 1989 F GER

Nov 5, 2000 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KLEMM Sibylle 1984 F GER
2 SCHIFFER Stefanie 1985 F GER TuRa Büderich
3 HIRZMANN Davina 1985 F GER
3 BYRNE Siobhan 1984 F IRL
5 CSIZMADIA Nora 1986 F HUN
6 ZERFASS Amélie 1985 F GER Fechtzentrum Berlin
7 GERHARDS Anna-Elena 1985 F GER
8 NICOLL Chrystall 1986 F GBR
9 GROE Manuela GROE Manuela 1984 F GER
10 DZIWOSZ Sarah 1984 F GER
11 ZAMBO Veronika 1987 F HUN
12 DITTER Kristin 1984 F GER
13 BIESINGER Tamara 1987 F GER
14 FRIEßEM Martina FRIEßEM Martina 1984 F GER
15 MATYASI Katalin 1900 F HUN
16 DÖPKE Nora DÖPKE Nora 1985 F GER
17 HEINRICH Janina 1984 F GER
18 JANZ Nicolette 1987 F GER
19 HELL Katherina 1985 F GER
20 SAUER Eve 1986 F GER
21 ENGLAND Lisa 1986 F GBR
22 KNAM Beatrice 1987 F GER
23 HOFFMANN Vera 1985 F GER
24 BORNEMISZA Zoe 1984 F GBR
25 KREIS Anna 1986 F GER
26 COSAR Martha 1986 F GER
27 WECCARD Elena WECCARD Elena 1986 F GER
28 MICHALKE Friederike MICHALKE Friederike 1986 F GER
29 ELLIS Sarah 1987 F GBR
30 WAULIGMANN Sandra WAULIGMANN Sandra 1987 F GER
31 ZISSAKIS Sara 1985 F YUG
32 HENRICHSEN Christine 1984 F DEN
33 PREßMAR Julia 1988 F GER TSG Eislingen
34 SCHMITZ Desiree SCHMITZ Desiree 1985 F GER
35 FARMER Naomi 1984 F GBR
36 WALLS Louise 1984 F GBR
37 SCHÜLLER Jennifer SCHÜLLER Jennifer 1987 F GER
38 WEINDL Catherine 1985 F GER
39 HUTCHISON Joanna 1986 F GBR
40 JANZ Olga 1988 F GER
41 KALLIS Marisa 1988 F GER
42 GOTTHARDT Mirjam 1988 F GER
43 DANGELMAIER Judith 1986 F GER
43 SCHLEGEL Christina 1987 F GER
45 VOGT Clara 1985 F GER
45 PAYOME VILLORIA Patricia 1985 F GER
47 PRENGEL Dominique 1986 F GER
47 POP Silvana 1985 F GER
49 THORNTON Katie 1985 F GBR
50 GOLLANEK Sarah 1984 F GER
51 BURGESS Rose 1985 F GBR
52 PITBLADO Sophie 1988 F GBR
53 BARNETT Catherine 1985 F GBR
53 KLÖHN Gunilla 1988 F GER
55 ZWENGER Nicola 1985 F GER
56 SEWELL Laureen 1988 F GBR
56 ROSS Clara 1987 F GBR
56 MILLER Cara MILLER Cara 1985 F GER Darmstädter FC
59 WEISS Josephiene 1987 F GER
60 BUBECK Cora 1988 F GER

Nov 6, 1999 - Willy Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BYRNE Siobhan 1984 F IRL
2 KLEMM Sibylle 1984 F GER
3 DANI Diana 1983 F HUN
3 VARGA Dora 1986 F HUN BVSC BUDAPEST
5 GERGACZ Veronika 1986 F HUN
6 SCHIFFER Stefanie 1985 F GER TuRa Büderich
7 ENGLAND Lisa 1986 F GBR
8 HIRZMANN Davina 1985 F GER
9 DITTER Kristin 1984 F GER
10 SETCHELL Naomi 1900 F GBR
11 KOVALSZKY Reka 1984 F HUN
12 ZEIS Juliane 1983 F GER
13 NICOLL Chrystall 1986 F GBR
14 ZERFASS Amélie 1985 F GER Fechtzentrum Berlin
15 DZIWOSZ Sarah 1984 F GER
16 PIECS Adrienn 1983 F HUN
17 PRENGEL Dominique 1986 F GER
18 VECSEI Anna 1984 F HUN
19 VARGA Borbala 1985 F HUN
20 MATYASI Katalin 1900 F HUN
21 HELL Katherina 1985 F GER
22 EZERNITSKAJA Jana 1985 F GER
23 GROE Manuela GROE Manuela 1984 F GER
24 GEMESI Kinga 1984 F HUN
25 KERECSENYI Georgina 1984 F HUN GEAC Gödöllö
26 KALMAN Tamara 1900 F HUN
27 HEINRICH Janina 1984 F GER
28 SCHMITZ Desiree SCHMITZ Desiree 1985 F GER
29 LANDER Sunita 1900 F GBR
30 WECCARD Elena WECCARD Elena 1986 F GER
31 JANZ Nicolette 1987 F GER
32 ZISSAKIS Sara 1985 F YUG
33 CSIZMADIA Nora 1986 F HUN
34 SAUER Eve 1986 F GER
35 GERHARDS Anna-Elena 1985 F GER
36 MICHALKE Friederike MICHALKE Friederike 1986 F GER
37 HOFFMANN Vera 1985 F GER
38 BERG-SCHLOSSER Maren 1984 F GER
39 TOMORI Tuende 1900 F HUN
39 YAKOUBI Nedia 1983 F GER
41 EBERT Julia 1985 F GER
42 GEHDT Daria 1987 F GER
43 DÖPKE Nora DÖPKE Nora 1985 F GER
44 CSOLLAN Annamaria 1900 F HUN
45 DANGELMAIER Judith 1986 F GER
46 STÖRMER Diana 1987 F GER
47 FELTEN Felicitas 1983 F GER
48 FRIEßEM Martina FRIEßEM Martina 1984 F GER
49 WEINDL Catherine 1985 F GER
49 BURGESS Rose 1985 F GBR