Back to list

Results

2018 World Championships Cadets/Juniors
ITA Verona
April 1, 2018 - April 10, 2018

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 BOTELLO Natalia 2002 F MEX
3 KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
3 ANGLADE Alexis 2001 F USA
5 ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
6 TARICCO Benedetta 2001 F ITA
7 NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
8 MA Ho Chee 2001 F HKG
9 DROZD Dariya 2001 F RUS
10 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
11 JOHNSON Honor 2003 F USA
12 LIN Kesi 2001 F CHN
13 ERBIL Nisanur 2003 F TUR
14 SALGADO Melanie 2001 F MEX
15 CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
17 AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
18 LEE Jueun 2002 F KOR
19 BACK Gayoung 2001 F KOR
20 JEON Hayoung 2001 F KOR
21 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
22 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
23 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
24 MAN Ngai See Moriah 2001 F HKG
25 CLAPIER Faustine 2001 F FRA
26 DI CARLO Alessia 2001 F ITA
27 VILLA Dara 2001 F MEX
28 MORALES LINARES Jessica Yolima 2001 F COL
29 SPICHEVA Sofiya 2001 F KAZ
30 BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
31 CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
32 MA Caoqian 2004 F CHN Shanghai Qingpu Fencing (CHN)
33 JENKINS Ryan 2001 F USA
34 MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
35 MIKULEVICA Anna 2003 F LAT Salvo (LAT)
36 UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
37 PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
38 AHADOVA Aysel 2001 F AZE
39 PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
40 OZAKI Seri 2002 F JPN
41 RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
42 BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
43 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
45 LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
46 MONTOYA Paula 2001 F ESP
47 MOOLCHANDANEY Simran 2001 F CHI
48 PUTO Pimnares 2001 F THA
49 KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE ETHNIKOS G.S. (GRE)
50 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
51 DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
52 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
53 BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
54 PHUNG Thi Khanh Linh 2001 F VIE
55 CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
56 UMEKITA Mei 2001 F JPN
57 IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
59 RAMOS Crelia 2001 F VEN
59 TAN Kai Li Christine 2002 F SGP
59 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
62 ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
63 GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
63 LIU Bai Xun You 2001 F CAN
65 CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
66 KALOUTA Kalliopi 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
67 DE LA FUENTE LIO Valentina 2001 F ARG
68 LEUNG Lok Man Laren 2002 F HKG
69 ZHANG Ying 2003 F CHN
70 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
71 MAMDOUH Esraa 2001 F EGY
72 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
72 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
74 ALI Yassmin 2004 F EGY
75 WALERIANCZYK Weronika 2001 F POL KKSz Konin (POL)
76 LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
77 EL BAKRY Nour 2002 F EGY
78 ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
79 1st round VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
80 1st round PHOKAEW Tonkhaw 2002 F THA
81 1st round GASPERLIN Hana 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
82 1st round STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
83 1st round GROZEVA Ines 2003 F NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
84 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
85 1st round NAKHIPBEK Zhadyra 2001 F KAZ
86 1st round KORSAK Oleksandra 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
87 1st round ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
88 1st round KURODA Honoka 2001 F JPN
89 1st round ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
90 1st round BATYRBEKOVA Marzhan 2001 F KAZ
91 1st round MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG
92 1st round PERLOVSKA Ieva 2003 F LAT Salvo (LAT)
93 1st round BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
94 1st round KAUR Jasmine 2001 F IND
95 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
96 1st round HELY Alexandra 2001 F AUS
97 1st round TRUKSANE Arina 2003 F LAT Salvo (LAT)
97 1st round SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
97 1st round BEN AZIZI Nadia 2002 F TUN
100 1st round NIKABADZE Nini 2001 F GEO
101 1st round BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
101 1st round MOJAAT Mariem 2002 F TUN
101 1st round KASSAOUI Iman 2001 F MAR
104 1st round AMOKA NGUINE Josie. Laure 2001 F CMR