Back to list

Results

2018 World Championships Cadets/Juniors
ITA Verona
April 1, 2018 - April 10, 2018

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 UENO Yuka 2001 F JPN
2 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
3 SCRUGGS Lauren 2003 F USA
3 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
5 BINDER Sylvie 1999 F USA
6 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
7 CAULFIELD Jane 2001 F CAN
8 SHI Yue 1999 F CHN
9 DEVORE Delphine 2001 F USA
10 KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE (HUN)
11 YUSOVA Victoria 1998 F RUS
11 PISTOIA Mariana 1998 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
14 CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
15 ROSSINI Serena 1999 F ITA
16 ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
17 MARTYANOVA Marta 1998 F RUS
18 FILBY Sarah 1998 F CAN
19 TIEU May 2001 F USA
20 ELSHARKAWY Yara 1999 F EGY
21 EBERT Leonie 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
23 RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
24 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
25 AZUMA Rio 1998 F JPN
26 AZUMA Sera 1999 F JPN
27 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
29 WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
30 KIM Hyiyeon 1998 F KOR
31 LIN Qiwen 1998 F CHN
32 MAGERAS Finnula 1998 F IRL
33 LU Mei 1999 F CHN
33 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
35 HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
36 MATYSIAK Katarzyna 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
37 POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
38 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 NEHAISI Hilit 1998 F ISR Hapoel Gilboa (ISR)
40 CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
41 MOINDROT-ZILLIOX Naomi 1998 F CAN
42 KIM Chaeyeon 1999 F KOR
43 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
45 KUAN Yu Ching 1999 F HKG
46 PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
47 CAO Ying 2001 F CAN
48 POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
49 PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
49 KOKAI Csilla 1998 F HUN MTK (HUN)
51 CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
52 BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
53 TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
54 LEE Anna 1998 F IRL
55 INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
56 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
57 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
58 BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
59 MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
60 BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
61 NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
62 N CLARKE Genevieve 2002 F IRL
63 KO Christelle Joy 2002 F HKG
64 WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
65 HULL Violet 2000 F AUS
66 TSUJI Sumire 1999 F JPN
67 MOHAMED Noura 1998 F EGY Police Club (EGY)
68 JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
69 CHEN Shiuan-An 2003 F TPE
70 HANY Noha 2001 F EGY
70 FONG Tyanne 1998 F MAS
72 BABAEVA Sevil 2000 F GBR
73 WU Jo-Chen 2003 F TPE
74 WANG Chaoqi 2000 F CHN
74 BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
76 JACOB Lena 2002 F NZL
77 CHOI Minseo 1999 F KOR
78 TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
78 SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
80 GUEMMAR Chaima Nihal 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
81 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
82 CHIES Milena 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
83 HERNANDEZ Susanne 2001 F VEN
84 CHANG Hsin 2002 F TPE
85 MATRASZEK Veronika Viktorie 1998 F CZE Serm Ostrava (CZE)
86 CHAN Pui Shan 2001 F HKG
87 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
88 KIM Nayeong 1998 F KOR
89 BALESTRIERI Arianna 2000 F GBR
90 WONG Nicole Mae Hui Shan 1998 F SGP Z Fencing (SGP)
91 ILYOSOVA Umida 1999 F UZB
92 ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
93 BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
94 MCGOFF Sofia 1999 F PUR
95 CERES Anastasia 1999 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
96 KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FG Stockerau (AUT)
97 WU Sophia 2002 F HKG
97 MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
99 AFI Sarra 2001 F TUN
100 HERMAN Miya 2000 F AUS
101 SETHOM Fatma 1998 F TUN
102 HAUTALA Eva 2001 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
103 LUKINS Tianji 2001 F AUS
104 BEATTIE Keziah 1998 F IRL
105 GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
105 KAUR Harpriyamaan 2000 F IND
107 MAY Chantelle 2004 F NZL
108 1st round BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
108 1st round AFONSO Helena 2000 F POR EDV (POR)
110 1st round AVELLEIRA Hillary 2001 F VEN
111 1st round CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
112 1st round NGUYEN Thi Thu Phuong 1998 F VIE
113 1st round ESCOBAR Geraldine 2003 F COL
114 1st round JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
115 1st round MATIENZO Maricar 2000 F PHI
116 1st round DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
117 1st round HADHRI Sarra 2001 F TUN
118 1st round BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
118 1st round DZHAMBAZKA Margarita 2000 F BUL Avitohol (BUL)
120 1st round JACOME PEREZ Julia Camila 1999 F ECU
121 1st round BARDAGUI Safia 2002 F MAR
122 1st round DAMKONDAWAR Harshada 2001 F IND
123 1st round HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
124 1st round TSUKHISHVILI Mariami 1999 F GEO
125 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
126 1st round DOUNGPATTRA Sasinpat 2001 F THA
127 1st round UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
128 1st round ORTIZ SANCHEZ Camila Alexandra 1998 F ECU
129 1st round HUANG Ching-Tzu 2004 F TPE
130 1st round GONZALEZ CIAVARELLA Athina 2000 F ARG
131 1st round CLARKE Freya 1999 F AUS
132 1st round CARMONA Arantza 2003 F MEX
133 1st round VANACORE PACALUK Antonella 2001 F URU
134 1st round MIHALEVA Viktoria 2001 F BUL Shumen (BUL)
135 1st round OLIVERA Valentina 2000 F URU
136 1st round KOLEVA Gabriela 2000 F BUL Shumen (BUL)
136 1st round CALERI Juliana 2002 F ARG
138 1st round SAIKHANOVA Sayana 2001 F KAZ
138 1st round TARLE Tejaswini Sopan 1999 F IND
140 1st round DZHAMBAZKA Maria 2000 F BUL Avitohol (BUL)
141 1st round LODHA Latika Hemant 2000 F IND