Back to list

Results

Challenge Wratislavia
POL Wroclaw
March 21, 2018 - March 25, 2018

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
2 BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
3 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 PROZOROV Aleksandr 2004 M RUS
6 MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
7 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
8 BOYKOV Andrey 2003 M RUS
9 FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
10 LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
11 ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
12 WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
13 ALOIAN Temur 2003 M RUS
14 MACH Oskar 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
15 STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
16 HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
17 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
18 OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
19 KANIA Dominik 2004 M POL Wroclawianie (POL)
20 MACHEK Vince 2003 M HUN
21 GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
22 NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
23 BRINCKLOW Alexander 2003 M GBR
24 BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros (HUN)
25 LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
26 RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
27 DONAGHUE Joe 2003 M GBR
28 YANKOVYCH Mykyta 2003 M UKR KIEW (UKR)
29 LOPATNIUK Krzysztof 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
30 CHTIOUI Adam 2003 M POL Budowlani Torun (POL)
31 DÖRFER Laurenz 2004 M GER FSC Jena (GER)
32 FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
33 SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
34 TAKACS Kornel 2004 M HUN
35 LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
36 FIRCH Pawel 2003 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
37 WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
38 KOLAS Shalang 2004 M GBR
39 VASILEV Daniil 2003 M RUS
40 KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
41 SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
42 PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
43 GAFAROV Maksim 2003 M RUS
44 KULINYCH Vladislav 2004 M RUS
45 DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
46 MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan (POL)
47 ZSOLNAI Botond 2003 M HUN
48 TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
49 SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
50 NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
51 SAMOILOV Roman 2004 M UKR
52 EBERT Ferdinand 2003 M GER TV Markkleeberg (GER)
53 KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
54 WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
55 PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
55 KISELEV Egor 2004 M RUS
57 DESPALATOVIC Toni 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
58 BARBOUR Rhys 2003 M GBR
59 HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
59 SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
61 CULKIN Alexander 2004 M GBR
62 TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
63 THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
64 BAR NEFY Elly 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
65 REUREKAS Gijs 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
66 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
66 BOHDAN Bartosz 2003 M POL
68 JARVIE Lachlan 2003 M GBR
69 CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
69 BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
71 FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
72 STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR
73 TKACHENKA Heorhi 2004 M BLR
73 HROMADKA Petr 2003 M CZE
75 SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
76 SIBAJEVS Aleksejs 2003 M LAT Florete (LAT)
77 BROBERG Marcus 2003 M SGP
78 PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
79 GUBA Zeteny 2004 M HUN
80 NIELSEN Max Persson 2004 M DEN Trekanten Viborg (DEN)
80 MASCIOLI Alberto 2003 M ITA ZFW Fencing Club (GBR)
82 OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno (POL)
83 ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
84 KLOSS James 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
85 SELUYANOV Sergey 2003 M RUS
86 DABIC Juraj 2003 M CRO
87 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
88 MOLNAR Endre 2003 M HUN
89 TOTH Bertalan 2004 M HUN
90 PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
91 SMOTZIN Grigoriy 2003 M RUS
92 SWIERZYNSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
93 FRACEK Maciej 2003 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
94 BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
95 MAJEWSKI Blazej 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
96 GUMEN Pavlo 2003 M UKR
96 WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR
98 ZAZO Ethan 2004 M GBR
99 KHAN Dawood 2003 M GBR
100 STOE Ionut 2004 M ROU
101 DOWNAR Wiktor 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
102 KOZAK Pavel 2003 M CZE
102 TAPPE Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
102 WOHLMACHER Simon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
102 WOLF Patrick 2003 M GER Dresdener FC (GER)
106 BENYUS Attila 2003 M HUN
107 FOURNIER Jean Marcel 2003 M FRA ECULLY (FRA)
108 FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
109 KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
110 SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
111 RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz (GER)
112 TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
112 GAJDA Arkadiusz 2003 M POL IKS Leszno (POL)
114 SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
115 KORZENIEWSKI Stanisław 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
116 BARBIER Arthur 2003 M FRA ECULLY (FRA)
117 BAUMANN Noah 2003 M GER Darmstädter FC (GER)
118 GRUFIK Michal 2003 M CZE
119 HOWARTH Oliver 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
120 SLOBODIANYK Danylo 2004 M UKR
120 ALKIS Can 2003 M TUR
122 LOKAJ Jedrzej 2004 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
123 BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR
124 SIMMONDS Benjamin 2003 M GBR Swindon Fencing Club (GBR)
124 BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
126 MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
126 IVANCSICS Ambrus 2003 M HUN Torekves (HUN)
128 LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
129 EDGECLIFFE-JOHNSON Frederick 2004 M GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
130 GERIS Vojtech 2004 M CZE
131 PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
132 MARIN Stefan 2004 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
133 MAJEWSKI Filip 2003 M POL NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI (POL)
134 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
135 BEM Antoni 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
136 RAKONCZAI Csaba 2004 M HUN BHSE (HUN)
137 TAGGART Alexander 2003 M GBR
138 CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
139 LANGA Emil 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
139 SLOMINSKI Kacper 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
141 NIZIO Bartlomiej 2003 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
142 KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
143 WIECZOREK Michal 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
144 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin (GER)
145 PROSOLI Lovoro 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
146 KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
147 CSIRKE David 2004 M HUN
148 FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
149 DUBRA Kristians 2003 M LAT Florete (LAT)
150 DURIC Mario 2003 M LUX
150 STEER Ethan 2003 M GBR
150 HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
153 KUBA Vencel 2003 M HUN
153 LYMARENKO Nikita 2004 M UKR
155 PENICKA Ladislav 2003 M CZE
156 KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
157 KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
158 1st round SHCHERBANOV Vladislav 2004 M RUS
159 1st round LEVIN Michael 2004 M BLR
160 1st round REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
161 1st round ROBBINS Charlie 2004 M GBR
161 1st round WILKE Oskar 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
163 1st round WASCINSKI Tobiasz 2004 M POL IKS Leszno (POL)
164 1st round BEAMISH Eddie 2004 M GBR WFFC (GBR)
164 1st round DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
164 1st round SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
167 1st round KULSKI Karol 2003 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
168 1st round MURNIEKS Janis 2004 M LAT
169 1st round PISKUN Yevhen 2003 M UKR
170 1st round PISKUN Viacheslav 2004 M UKR
170 1st round FROIDEFAND Heid 2003 M GBR Escrime Academy (GBR)
170 1st round ANTONIUK Aleksander 2004 M POL
173 1st round LIJEWSKI Wiktor 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
173 1st round PANDER Tymoteusz 2003 M POL Wroclawianie (POL)
175 1st round PORTER Kyran 2004 M GBR Fencers Club London (GBR)
176 1st round GJALDBÆK Mikkel 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
177 1st round SZESZULA Przemyslaw 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
178 1st round KORÁB Štěpán 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
178 1st round KOBZEV Andrey 2003 M RUS
180 1st round WIKTOR Jan 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
181 1st round HOFEREITER Heinrich 2004 M GER FSC Nordhausen (GER)
182 1st round NOAK Jan 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
183 1st round MACKINTOSH Toby 2003 M GBR
184 1st round PELSZYK Szymon 2003 M POL IKS Leszno (POL)
185 1st round GOSLING Louis 2003 M GBR
185 1st round CAUNII Paul Andrei 2004 M ROU
187 1st round SANVITO Matteo 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
188 1st round HANAWA Anthony 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
189 1st round BASKI Balint 2004 M HUN
190 1st round ZELTISEVS Matvejs 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
191 1st round BERNSTEIN Nepomuk 2004 M GER FSC Jena (GER)
192 1st round PARADI Marton 2003 M HUN
193 1st round EL-SAIE Zayd 2004 M GBR Sussex House FC (GBR)
193 1st round AUTUKHOVICH Leanid 2003 M BLR
195 1st round WIESNER Hugo 2004 M CZE Bohemians Praha (CZE)
195 1st round LIS Igor 2004 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
195 1st round ROGACKI Piotr 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
195 1st round LESZYNSKI Karol 2004 M POL
199 1st round ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
200 1st round RUGE Arthus 2003 M GER FSC Jena (GER)
200 1st round KONICZEK Kacper 2004 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
202 1st round FINFANDO Wiktor 2004 M POL
202 1st round MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
202 1st round WEBER Bryan 2004 M GER Darmstädter FC (GER)
205 1st round STRUIF Silas 2004 M GER Darmstädter FC (GER)
206 1st round DOYSCHER Vincent 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
206 1st round SKEEN Oliver 2003 M GBR
206 1st round BULFONI Federico 2004 M HUN City Fencing Club (GBR)
206 1st round LOTYCZ Jan 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
206 1st round KOLAR Vladimir 2003 M CZE
211 1st round MAUKSCH Paul 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
212 1st round SKIRLO Kostja 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
213 1st round ROCHET Louis 2004 M FRA ECULLY (FRA)
214 1st round KORSELT Tomas 2004 M CZE Serm Liberec (CZE)
214 1st round KRAKÓWKA Antoni 2004 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
214 1st round BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)
217 1st round BASTIAAN Floris 2004 M NED Holland Schermen (NED)
217 1st round HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
217 1st round KEMPE Kristof 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
220 1st round CHUYKO Egor 2004 M RUS
220 1st round KORTE Thore 2004 M GER FSC Nordhausen (GER)
220 1st round KULIKOV Fedor 2004 M HUN
220 1st round SKOCZYNSKI Jakub 2004 M POL