Back to list

Results

2019 Nordic Youth Championships
NOR Sandefjord
October 19, 2019 - October 20, 2019

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
2 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
3 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
5 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
7 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
8 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
9 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
11 N PROSINA Sofija 1900 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
12 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
13 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
14 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
15 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
16 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
17 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
18 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
19 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
20 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
21 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
23 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
24 N FATULLAEVA Leila 2004 F NOR Njård Fekting (NOR)
25 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
26 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
27 N WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
28 N KLOSTER Chiara 2004 F NOR Bygdø FK (NOR)
29 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
30 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
32 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
33 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
34 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
35 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
36 N SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
37 N RAUKTYTE Egle 2004 F LTU
38 N VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
39 N KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
40 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
41 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
42 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
43 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
44 N ZARONSKYTE Liepa 2006 F LTU Gintarine spaga (LTU)
45 N HELLEBØ Elsa 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
46 N SEERO Jana 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
47 N 1st round KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
48 N 1st round IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
49 N 1st round INGEBRIGSTEN USTAD Nora 2005 F NOR Trondheim FK (NOR)
49 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
51 N 1st round STRUCK Henrike 2004 F NOR Trondheim FK (NOR)
52 N 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
53 N 1st round PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
54 N 1st round TALLIS Claribella 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
55 N 1st round HOLM Lärke 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
56 N 1st round MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
57 N 1st round EEK Michelle 2004 F EST
58 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
59 N 1st round SELINGER Mie 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)