Back to list

Results

4. Riposta Cup
ROU Bucharest
November 23, 2019 - November 24, 2019

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BULGARIA       BUL
1 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
1 PAVLOV Pavel 2003 M BUL
1 VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
1 ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
2 ROMANIA       ROU
2 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
2 ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
2 SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
2 ENACHE Dacian 2006 M ROU
3 TURKEY       TUR
3 OZTURK Alkim 2005 M TUR
3 DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
3 ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
3 PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
4 UKRAINE       UKR
4 DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
4 HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
4 KUCHERENKO Rostislav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
4 TERZI Tymur 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
5 ITALY       ITA
5 STIGLIANO Marco 2005 M ITA
5 MIGLIACCIO Matteo 2004 M ITA
5 SIBILLO Alfredo 2004 M ITA
6 SPAIN       ESP
6 LUCAS Javier 2003 M ESP
6 AGUADO Mario 2003 M ESP
6 FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP CE-M (ESP)
6 DIAZ GAMO Guillermo 2004 M ESP
7 TURKEY 2       TUR
7 KOPMAZ Egemen 2003 M TUR
7 SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
7 EMIROGLU Burak Efe 2005 M TUR
7 CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
8 ROMANIA 2       ROU
8 IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 ISMANA Teodor 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 JAPAN       JPN
9 NOSHIMA Riku 2003 M JPN
9 SATO Harumasa 2004 M JPN
9 HIWATASHI Reo 2003 M JPN
9 SEKI Hiroyasu 2003 M JPN
10 GREECE       GRE
10 CHATZICHRISTOS Vasilis-Eric 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
10 MANESIOTIS Panagiotis 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
10 STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
11 ROMANIA 3       ROU
11 DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
11 GHEORGHE Rares 2005 M ROU
11 RADU Luca 2005 M ROU
11 COVALIU Vlad 2005 M ROU
12 UKRAINE 2       UKR
12 ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR
12 ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
12 MYRONOV Oleksii 2004 M UKR
13 SPAIN 2       ESP
13 LAGUNA Juan 2003 M ESP
13 BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
13 MUNOZ RODRIGUEZ Yaise 2003 M ESP CEMAJ-M (ESP)
14 BULGARIA 2       BUL
14 STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
14 VELIKOV Veselin 2004 M BUL
14 KIOVLIEV Valentin 2003 M BUL
14 FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
15 M TURKEY 3       TUR
15 M KUZEY Mehmet 2004 M TUR
15 M KUMUK Kuzey 2004 M TUR
15 M ASIROK Ensar Yigit 2004 M TUR
16 M SPAIN 3       ESP
16 M FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
16 M CALERO Jose 2003 M ESP
16 M OLANGUA Asier 2004 M ESP
16 M LLANAS Pere 2004 M ESP
17 TURKEY 4       TUR
17 KUPELI Adem Doruk 2005 M TUR
17 CILINGIR Demir 2006 M TUR
17 OZEROL Hakan Ege 2004 M TUR
18 ROMANIA 4       ROU
18 DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
18 POPA Andrei 2004 M ROU
18 BALC David 2004 M ROU
18 PIETROIU Andrei 2004 M ROU
19 BULGARIA 3       BUL
19 LEVIEV Daniel 2003 M BUL
19 HADJILAZOV Mihail 2004 M BUL
19 HRISTOV Hristo 2003 M BUL
20 ROMANIA 5       ROU
20 DOANA Cristian 2005 M ROU
20 DAN Adrian 2003 M ROU
20 COSTEA Andrei 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
21 ITALY 2       ITA
21 PETRUZZIELLO Michele 2005 M ITA
21 DI COSTANZO Francesco 2005 M ITA
21 SALZANO Antonio 2004 M ITA
22 SPAIN 4       ESP
22 RAZVAN MARACINE Ruben 2006 M ESP
22 FERNANDEZ NEGRON Gonzalo 2005 M ESP
22 BUGIALLI Paolo 2003 M ESP