Back to list

Results

Cadet Circuit
ITA Roma
January 25, 2020 - January 26, 2020

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 N LI Brandon 2004 M USA
3 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
3 N ZHANG Daniel 2004 M USA
5 N CHUNG Andrew 2003 M USA
6 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
7 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
8 N GRIFFIN John 2003 M USA
9 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
10 N YU Vinni 2004 M USA
11 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
12 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
13 N LEVY Jacob 2004 M USA
14 N SPICHIGER Antoine 2005 M FRA LYON SE (FRA)
15 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
16 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA MEAUX CE (FRA)
17 N XIAO Ethan 2004 M USA
18 N KASI Sanjay 2004 M USA
19 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
20 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N UM Ethan 2005 M USA
21 N SHIH William 2003 M USA
23 N BAILLY Jules 2003 M FRA ST AIGNAN (FRA)
24 N TULYAG Fyze 2003 M USA
25 N XIAO Enoch 2004 M USA
26 N ZENG Lucas 2004 M USA
27 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
28 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
29 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
30 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
32 N PELLEGRINO Davide 2003 M ITA
33 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
34 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
35 N YU Eric 2003 M USA
36 N OURSLER Charles 2003 M USA
37 N PELLIS Marco 2003 M ITA CS Pordenone (ITA)
38 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
39 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
40 N PARK Luke 2004 M USA
41 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
42 N KIM Nicholas 2005 M USA
43 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
44 N PAGLIARO Lorenzo Maria 2004 M ITA
45 N BAS Liam 2006 M USA
46 N ANANE Anas 2004 M FRA
47 N PETRACCHI Filippo 2005 M ITA
48 N IACOMONI Matteo 2005 M ITA
49 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
50 N FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
51 N CORMIER Charles 2003 M FRA
52 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
53 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 N MILANO Alexander 2004 M ITA
55 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
56 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
57 N PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
58 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College FC (GBR)
59 N SANTARELLI Simone 2005 M ITA
60 N CHOY Lucas Brendan 2004 M HKG
61 N TRIGILI Sebastiano 2004 M ITA
62 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
63 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
64 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
65 N FORMICHINI BIGI Carlo Tommaso 2004 M ITA
66 N GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
67 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
68 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
69 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
70 N BRISSY Martin 2003 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
71 N GIARDINELLI Gabriel 2003 M ITA
72 N PERIDY Louka 2004 M FRA
73 N MASCIOLI Alberto 2003 M ITA ZFW Fencing Club (GBR)
73 N SARTINI Alfredo 2004 M ITA
75 N POMPILIO Matteo 2003 M ITA
76 N QUAGLIETTI Matteo 2003 M ITA
76 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
78 N MILLO Luca 2004 M ITA
79 N SPAMPINATO Francesco 2005 M ITA
80 N D'ANNA Alessandro 2004 M ITA
81 N FAORO Tommaso 2003 M ITA
82 N BONFANTI Filippo 2005 M ITA
83 N SIRMACI Kayhan 2005 M TUR
84 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
85 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
86 N GIRALDO Pablo 2004 M USA
87 N GRIDELLI Gianmarco 2004 M ITA
88 N CIANI Joel 2004 M ITA
89 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
90 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
91 N PRADEL Louis 2005 M FRA
92 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
93 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
94 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
95 N GREGANTI Federico 2005 M ITA
95 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
97 N BRAVO Sahel 2003 M ESP
98 N CORONATI Edoardo 2003 M ITA
98 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
100 N COLGAN Thomas 2005 M AUS
101 N VINCIGUERRA Valerio 2003 M ITA
102 N CERONI Joseph 2004 M ITA
103 N GADDA Gioele 2004 M ITA
104 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
105 N ANDREOTTOLA Vishweshwar 2004 M ITA
106 N GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
107 N GAI Antonio Roman 2003 M ITA
108 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
109 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
110 N SACHINIDIS Dimitrios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
111 N POLICANO Ludovico 2004 M ITA
112 N ANDRIAMASINARIVO Noah 2006 M FRA
113 N BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
114 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
115 N VAVOUIL Raphael 2003 M FRA
116 N GAMPER Luca 2003 M ITA
117 N PALERMO Marco 2005 M ITA
118 N ZANARDO Andrea 2005 M ITA
119 N BANDINI Francesco 2004 M ITA
120 N BALDELLI Gabriele 2004 M ITA
121 N BROUGHTON Wilf 2003 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
122 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
123 N RUIS Marceau 2004 M FRA
124 N JOSEPH Dominic 2005 M USA
125 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
126 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
127 N MARIOTTO Alberto 2003 M ITA Scherma Mogliano (ITA)
128 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
129 N CRUCITTI Pierfrancesco 2003 M ITA
130 N BARBOUR Rhys 2003 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
131 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
132 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
133 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
134 N MAGNANINI Giacomo 2003 M ITA
135 N BALDASSO Alberto 2005 M ITA
136 N BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
137 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
138 N RAGGI Lorenzo 2005 M ITA
139 N FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
140 N SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
141 N IOVINO Tommaso Claudio 2004 M ITA
142 N NAPOLITANO Isaia 2004 M ITA
143 N 1st round WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 N 1st round MARTINI Niccolo 2005 M ITA
145 N 1st round WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR Nottingham Cavaliers (GBR)
145 N 1st round KHAN Dawood 2003 M GBR Salle Boston (GBR)
147 N 1st round KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
148 N 1st round CIABATTI Francesco 2003 M ITA
149 N 1st round CONDORELLI Bruno 2004 M ITA
150 N 1st round COLONELLI Gabriele 2004 M ITA
151 N 1st round TSE Ka Yu 2005 M HKG
152 N 1st round MORO Giovanbattista 2004 M ITA
152 N 1st round TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
154 N 1st round MERONI Lorenzo 2004 M ITA
155 N 1st round RANZA Luigi 2004 M ITA
155 N 1st round TURKER Poyraz 2005 M TUR
155 N 1st round LIM Li Leo 2005 M SGP
158 N 1st round ANDREOLI Pietro 2004 M ITA
159 N 1st round TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
160 N 1st round VIEU Bruno 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
161 N 1st round DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
162 N 1st round PERFETTO Lorenzo 2004 M ITA
163 N 1st round PENMAN Callum 2006 M GBR Salle Holyrood (GBR)
164 N 1st round CONCETTI Leonardo 2003 M ITA
164 N 1st round ROCCA CHIOCCI Alessandro Tancredi 2004 M ITA
166 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
167 N 1st round MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
168 N 1st round CERCACI Francesco 2005 M ITA
168 N 1st round MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
170 N 1st round AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
171 N 1st round BOSNIC Hugo 2003 M AUS
172 N 1st round BALLESTER Oriol 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
172 N 1st round CARRASCO Carlos 2004 M VEN
174 N 1st round DAHAN Yali Eliyahu 2004 M ISR
175 N 1st round KHATTAB Marko 2007 M AUS
176 N 1st round KATIKARIDIS Angelos 2004 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
176 N 1st round MOLINERO Felipe 2004 M ESP
178 N 1st round MELKOS Panagiotis 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
179 N 1st round MOURMOURIS Andreas 2006 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
180 N 1st round NEDELKOS Georgios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
F 1st round SIDOTI Francesco 2004 M ITA TFS Johannesburg (RSA)
F 1st round GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)