Back to list

Results

Espoo Fencing Challenge
FIN Espoo (Helsinki)
January 25, 2020 - January 26, 2020

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JAPAN       JPN
1 N TAKAHASHI Miraku 2003 M JPN
1 N YUMINAGA TAKAYUKI 2005 M JPN
1 N KARASAWA Hayato 2003 M JPN
1 N SAKATO HIDEMASA 2003 M JPN
2 N FRANCE       FRA
2 N HEURLIN-VAZQUEZ Lino 2003 M FRA
2 N DENAUX Mael 2003 M FRA ST DENIS CS (FRA)
2 N GORNELLI Ianis 2003 M FRA
2 N KIEFFER Tom 2003 M FRA HYERES (FRA)
3 N NORWAY       NOR
3 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
3 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
3 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
3 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
4 N AUSTRIA       AUT
4 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
4 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
4 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
4 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
5 N ESTONIA       EST
5 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
5 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
5 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
5 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N PERKINS David 2005 M GBR
6 N VALENTE Pierfrancesco 2003 M ITA
6 N SERPE Luca Edoardo 2003 M ITA
7 N HONG KONG, CHINA       HKG
7 N LAI Tze Lun Marcus 2005 M HKG
7 N CHAN Sze Yuen Hayden 2004 M HKG
7 N NG Ting Hin 2003 M HKG
7 N CHAN Yee Him Caleb 2004 M HKG
8 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N KAMSTRA Leo 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
8 N PLUNKETT Robert 2004 M GBR
9 N FINLAND       FIN
9 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 N LATVIA       LAT
10 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
10 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT
10 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
10 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
11 N SWEDEN       SWE
11 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
12 N FINLAND 2       FIN
12 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
12 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 N DENMARK       DEN
13 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
13 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
13 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N DENMARK 2       DEN
14 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 N TURKEY       TUR
15 N AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
15 N YETER Yalgin 2005 M TUR
15 N SECIK Ali Mustafa 2005 M TUR
16 F NORWAY 2       NOR
16 F IRGENS-JENSEN Eirik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 F HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 F SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 F HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
17 N RUSSIA       RUS
17 N KRUGLIK Anton 2004 M RUS
17 N SERIAKOV Ilia 2004 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
17 N SKRYABIN Daniil 2003 M RUS
18 N RUSSIA 2       RUS
18 N OGORODNIKOV Ivan 2003 M RUS
18 N NEZHEVENKO Mikhail 2006 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
18 N AGEEV Artem 2005 M RUS
18 N ANISOV Vladimir 2003 M RUS
19 N ESTONIA 2       EST
19 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
19 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
20 N DENMARK 3       DEN
20 N CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
20 N PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
21 N FRANCE 2       FRA
21 N GREGORCIC Matteo 2003 M FRA BRUAY USO (FRA)
21 N MATHIEU Corentin 2003 M FRA DIJON ASPTT (FRA)
21 N MACAREZ Vincent 2003 M FRA VALENCIENNES (FRA)
21 N SENOCQ Tom 2003 M FRA
22 N NORWAY 3       NOR
22 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
22 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
22 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
22 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
23 N FINLAND 3       FIN
23 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
23 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
24 N ESTONIA 3       EST
24 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
24 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
24 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
25 N HONG KONG, CHINA 2       HKG
25 N LI Zheng Zhi 2005 M HKG
25 N CHEUNG Aiden Bryant 2003 M HKG
25 N CHEUNG Ashton Beau 2004 M HKG
26 N ESTONIA 4       EST
26 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
26 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
26 N MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
27 N ESTONIA 5       EST
27 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
27 N FANUKOV Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
27 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
28 N TERRY Alexander 2004 M GBR
28 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
28 N NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
28 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
29 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
29 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 N GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
29 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 N BOSSO Sebastiano 2005 M ITA
30 N COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
F WIK Hugo 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
F BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)