Back to list

Results

48. Löwe von Bonn 2019
GER Bonn
November 8, 2019 - November 10, 2019

Foil Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
1 N ITKIN Nick 1999 M USA
1 N IMBODEN Race 1993 M USA
1 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
2 N KOREA       KOR
2 N SON Young Ki 1985 M KOR
2 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
2 N KWON Youngho 1985 M KOR
2 N HEO Jun 1988 M KOR
3 N RUSSIA       RUS
3 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 N SAFIN Timur 1992 M RUS
3 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
3 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
4 N ITALY       ITA
4 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
4 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
4 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
4 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
5 N FRANCE       FRA
5 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
5 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
5 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
5 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
6 N HONG KONG, CHINA       HKG
6 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
6 N YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
6 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
6 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
7 N JAPAN       JPN
7 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
7 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
7 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
7 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
8 N GERMANY       GER
8 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
8 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
8 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
9 N GREAT BRITAIN       GBR
9 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
9 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
9 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
9 N KRUSE Richard 1983 M GBR
10 N CHINA       CHN
10 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
10 N WU Bin 1998 M CHN
10 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
10 N MA Jianfei 1984 M CHN
11 N POLAND       POL
11 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
11 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
11 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
11 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
12 N DENMARK       DEN
12 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N BRAZIL       BRA
13 N SOUZA Pierre 1990 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 A EGYPT       EGY
14 A ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
14 A ESSAM Mohamed 1994 M EGY
14 A HAMZA Mohamed 2000 M EGY
14 A SANAA Youssef 2000 M EGY
15 N UKRAINE       UKR
15 N STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
15 N CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
15 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
15 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
16 N BELGIUM       BEL
16 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
16 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
16 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
16 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
17 N CANADA       CAN
17 N CAI Alex 2000 M CAN
17 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
17 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
17 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
18 N HUNGARY       HUN
18 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
18 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
18 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
18 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
19 N CHINESE TAIPEI       TPE
19 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
19 N OU Feng Ming 1987 M TPE
19 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
19 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
20 N SPAIN       ESP
20 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
20 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
20 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
20 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
21 N SINGAPORE       SGP
21 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
21 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
21 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
22 N NETHERLANDS       NED
22 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
22 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
22 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
22 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
23 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
23 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
23 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
23 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
24 N AUSTRIA       AUT
24 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
24 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
25 N SWEDEN       SWE
25 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
25 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
26 N GEORGIA       GEO
26 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
26 N GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
26 N UGULAVA Archil 1993 M GEO FC Tbilisi (GEO)