Back to list

Results

Körmöczi Gedächtnisturnier
GER Weißenthurm bei Koblenz
January 12, 2019 - January 13, 2019

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 N HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 A WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
7 N BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
8 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
9 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
10 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
12 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 N KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 N DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
15 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
16 N SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
17 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 N CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
19 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 N ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
21 N SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
25 N SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
26 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
27 N JOOMRATUN Nooman 1998 M FRA
28 N WRASE Hartmut 1966 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
30 N RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
31 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 N SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 N KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
35 N BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
36 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
37 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 N SILANTYEV Nikita 1989 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
39 N MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
40 N HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
42 N BURKHARDT Helmar 1984 M GER ETV Hamburg (GER)
43 N BUHR Sören 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
44 N DEMEESTER--BERNAMONT Nathan 1999 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
45 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 N KOBYAKOV Andrey 1962 M GER OFC Bonn (GER)
48 N BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
49 N 1st round MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
50 N 1st round HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER Königsbacher SC (GER)
51 N 1st round HAHN Lukas 1994 M GER MTV Mainz (GER)
52 N 1st round MÖSELER Matthias 1969 M GER OFC Bonn (GER)