Back to list

Results

30. Summer Universiade
ITA Napoli
July 4, 2019 - July 9, 2019

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOREA       KOR
1 N JANG Hyomin 1996 M KOR
1 N SEO Jungmin 1997 M KOR
1 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
1 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
2 N RUSSIA       RUS
2 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
2 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
2 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
2 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
3 N ITALY       ITA
3 N VISMARA Federico 1997 M ITA
3 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
3 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
4 N POLAND       POL
4 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
4 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
4 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
4 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
5 N FRANCE       FRA
5 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
5 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
5 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
6 N KAZAKHSTAN       KAZ
6 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
6 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
6 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
7 N CZECH REPUBLIC       CZE
7 N D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
7 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
7 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
8 N UKRAINE       UKR
8 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
8 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
8 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
9 N NETHERLANDS       NED
9 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
9 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
9 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
10 N JAPAN       JPN
10 N NAKAMURA Tetsuya 1998 M JPN
10 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
10 N YASU Masato 1998 M JPN
11 N SWITZERLAND       SUI
11 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
11 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
11 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
12 N USA       USA
12 N JOHNSON Wesley 1997 M USA
12 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
12 N KOCH Samuel 1996 M USA
13 N SWEDEN       SWE
13 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
13 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N HUNGARY       HUN
14 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
14 N MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 N CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
14 N BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
15 N CHINA       CHN
15 N SUN Jiajun 1998 M CHN
15 N SHI Xufeng 1998 M CHN
15 N GONG Xinmiao 1998 M CHN
16 N AZERBAIJAN       AZE
16 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
16 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
16 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
17 N SAUDI ARABIA       KSA
17 N ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
17 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
17 N ABED Faisal 1998 M KSA
18 N PORTUGAL       POR
18 N COSTA Rui Artur 1996 M POR
18 N ALVES Goncalo 1998 M POR
18 N CRUZ Joao Rodrigo 1998 M POR CAE (POR)
19 N CANADA       CAN
19 N HAREL Jason 1994 M CAN
19 N NORMAN Riley 1999 M CAN
19 N OUIMET Francois 1994 M CAN
19 N HAY Gavin 2000 M CAN
20 N DENMARK       DEN
20 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
21 N INDIA       IND
21 N MANOHARAN SAJITHA Akshay 1995 M IND
21 N SINGH Udaivir 1995 M IND
21 N PRASHAR Rajan 1999 M IND