Back to list

Results

Trofeu International Sabadell
ESP Sabadell (Barcelona)
February 25, 2018 - February 25, 2018

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
2 MOURRAIN Aymeric 1991 M FRA PARIS TA (FRA)
3 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
3 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
5 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 LACASTA Sergio 1995 M ESP SAMA-M (ESP)
7 TAKEDA Rikuto 1997 M JPN
8 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
9 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
10 BROWN Stephen 1996 M IRL
11 KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
12 ERMAN Vincenzo 1992 M ITA
13 SERRI Cedrik 1991 M SVK
14 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
15 GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
16 GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
17 SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
18 LEON Victor 1995 M VEN
18 GARROUSTE Alban 1994 M FRA PARIS TA (FRA)
20 GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
21 SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy (GBR)
22 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
23 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
24 BERTOLAZZI Alessandro 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
25 BEKKAT Thibault 1995 M FRA PARIS TA (FRA)
26 DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP CCC-M (ESP)
27 MOROSINI Carlo 1994 M ITA
28 GAGGIOTTI Cesare 1997 M ITA
28 KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK ZSM (CRO)
30 HERNANDO SANZ Jorge 1994 M ESP SAMA-M (ESP)
31 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
32 LUCCHETTI Santiago 1995 M ARG CCC-M (ESP)
33 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
34 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
35 DELPRATO Luca 2002 M ARG
36 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
37 FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
37 SYKES Lachlan 1985 M IRL
39 PACHON Santiago 1990 M COL
40 PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
41 LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
42 DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
43 LLENAS Albert 1971 M ESP GLL-B (ESP)
43 NUNEZ ARANDA Rafael 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
45 OTERO Pedro 1997 M ESP CEO-PO (ESP)
46 TASADA Ramiro 1992 M ARG
47 SENENT Pedro 1988 M ESP CCC-M (ESP)
48 DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy (GBR)
49 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
49 GONZALEZ ANDRE Gabriel 2001 M ESP SAMA-M (ESP)
51 MORENO Javier 1998 M ESP CE-M (ESP)
52 MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
52 FIGAL Nicolas 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
54 SOUSA Rodrigo 2001 M ESP CE-M (ESP)
55 ESMENDIA Xavier 1998 M ESP CESJV-B (ESP)
56 GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
57 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
58 MANUCU Robert Mihai 1996 M ROU CE SAM de Barcelona (ESP)
58 DE PEDRO Daniel 1997 M ESP CCC-M (ESP)
60 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
61 MILESI Eric 1994 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
62 GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
63 PEREZ DIAZ Sergio 1997 M ESP CEB-M (ESP)
63 FAYOS Adrian 1994 M ESP CEB-M (ESP)
65 CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
66 CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
67 SOBIROV Abror 1997 M UZB
68 1st round ROBINSON Stuart 2001 M CAN
69 1st round ALCAZAR Dimas Manuel 1983 M ESP
70 1st round SHIKHMAN Robert 2004 M USA
71 ANDREU Oriol 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
72 1st round TEDESCO Francesco 2002 M ESP
73 SCHIRONE Stefano 1985 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
74 LOPEZ GOMEZ Jose Miguel 1999 M ESP CEH-H (ESP)
75 HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)