Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
December 7, 2013 - December 8, 2013

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SOKOLOV Nikita 1997 M RUS
2 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
3 CHUEV Alexey 1997 M RUS
3 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
5 HAGLUND George 1997 M USA
6 BRANMAN Matthew 1997 M USA
7 MOELIS Samuel 1998 M USA
8 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
9 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
10 KERUZORE Thomas 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
11 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
12 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
13 SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
14 ITO Takuma 1998 M JPN
15 AHN Aaron 1997 M USA
16 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
17 THIVEL Quentin 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
18 SREBDOLSKIY Dmitriy 1997 M RUS
19 HOWARD Brian 1997 M USA
20 GOU Jarred 1997 M USA
21 TRAVESSET Damien 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
22 ZHANG Albert 1997 M USA
23 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
24 LEMMI Damiano 1997 M ITA CS Navacchio ASD (ITA)
25 MASOOD Umar 1997 M USA
26 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
27 VASSAS Ulysse 1997 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
28 CHARREU Jose 1998 M POR
29 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
30 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
31 MOURIOUX Robin 1997 M FRA
32 DELECOLLE Nathan 1998 M FRA ARCACHON AST (FRA)
33 KNODT Julian 1998 M USA
34 VETROV Nikita 1998 M RUS
35 UPBIN William 1997 M USA
36 LAFORGE Alessandro 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
37 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
38 FEASTER John 1997 M GBR Malvern (GBR)
39 BAIRA Mateo 1998 M FRA VAL D ORGE (FRA)
39 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
41 D'ANGELO Ettore 1997 M ITA
42 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
43 GRIFFITH Jordan 1997 M USA
44 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
45 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
46 LANDRAGIN Lothaire 1997 M FRA ANGOULEME (FRA)
47 KANG Justin 1998 M USA
48 OBRECHT Alexis 1997 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
49 ANSALDO Gabriele 1999 M ITA
50 AHN Aiden 1998 M USA
51 SCRUGGS Nolen 1997 M USA
52 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
52 MANNAN Zohaib 1999 M USA
54 MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
55 ABDYUSHEV Mansour 1997 M RUS
56 HOUILLIERE Robin 1997 M FRA ROUEN CE (FRA)
57 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
58 SANGUINO Rodrigo 1997 M POR
59 SIROU Hugo 1997 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
60 TIROUVANZIAM Vijay antoine 1997 M FRA NANTES CEN (FRA)
61 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
62 VALORI VENTURA Alessandro 1998 M ITA
63 VINOGRADOV Aleksandr 1997 M RUS
64 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
65 ITO Hiroki 1997 M JPN
66 KARNAUKHOV Andrey 1998 M RUS
67 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
68 DROBINSKY Solal 1997 M FRA SURESNES CE (FRA)
69 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
70 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
71 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
72 LEBRETON Emilien 1997 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
73 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
74 OKHAPKIN Denis 1998 M RUS
75 POLKANOV Nikolay 1997 M RUS
76 MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
77 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
78 LOMTEV Evgeniy 1997 M RUS
79 AMICE Alexandre 1998 M USA
79 MASSOL Arthur 1997 M FRA BOURG VALEN (FRA)
81 NAGANO Yudai 1998 M JPN
82 OSTATNIGROSH Andrey 1998 M USA
83 CHAPLY Loic 1997 M FRA CLERMONT OIS (FRA)
83 PISTORIO Federico 2000 M ITA
85 VANNUCCI Marco 1999 M ITA
85 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
87 FIGUERAS Josep 1998 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
88 DRONSART Aubin 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
89 TULEN Rafael 1997 M NED
90 CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
91 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
92 MATSUMURA Yuma 1998 M JPN
93 ECHEVARD Thomas 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
94 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
95 MATHEY Cesar 1997 M FRA LE PECQ US (FRA)
96 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
97 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
98 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
99 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
100 LOZOVIK Alan 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
101 BARON Richard 1997 M FRA LE PECQ US (FRA)
102 DORNY Adrien 1998 M FRA PARIS TA (FRA)
103 PHILIPPENKO Maksim 1997 M RUS
103 SAVIN Thibault 1997 M FRA CANNES CE (FRA)
105 DI MARTINO Andrea 1998 M ITA
106 DOHERTY Nathan 1997 M GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
107 LAVALLETTE Donovann 1997 M FRA PARIS CEP (FRA)
108 CAROUBALOS Hugo 1997 M FRA BESANCON UC (FRA)
109 GARNIER Tom 1998 M FRA YERRES (FRA)
110 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
111 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
112 CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade (SGP)
113 MABIKA Maxence 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
114 PRAT Dorian 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
115 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
116 YASU Masato 1998 M JPN
117 BISQUAY Emile 1997 M FRA NANTES NEC (FRA)
118 VEGETO Stefano 1997 M ITA
118 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
120 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
121 GRENIER Clement 1998 M FRA VESOUL US (FRA)
122 CIUCCI Alessandro 1999 M ITA
123 CIPOLLONE Carlo 1997 M ITA
124 HEITBRINK Martijn 1998 M NED Holland Schermen (NED)
125 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
126 O'HARA Oscar 1997 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
127 THEVENET Nathan 1998 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
128 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
129 BEGAT Jeremy 1997 M FRA REIMS CE (FRA)
130 AGOSTINHO Leonardo 1998 M POR
131 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
132 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
133 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
133 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
135 FOURNIER Paul 1998 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
135 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
135 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
138 LEHMICKE Christian 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
139 DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
140 EVAIN Felix 1997 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
141 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER FC Sulzbach-Rosenberg (GER)
142 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
143 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
144 CONTI Vivien 1997 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
145 SOBIROV Abror 1997 M UZB
146 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
147 GALLY Maxime 1999 M FRA
148 LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
149 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
150 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
151 ABE Yugo 1997 M JPN
152 GURTLER Antoine 1997 M FRA LA BREDE (FRA)
153 LACHERAY William 1997 M FRA SOCHAUX MONT (FRA)
153 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
155 CARNIANI Samuele 1998 M ITA
156 FARRE Quentin 1997 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
157 LIM Ariel Qing En 1997 M SGP Z Fencing (SGP)
157 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
159 1st round LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
160 1st round QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
161 1st round HUN Jean Luc Cheng Kang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
162 1st round CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA
163 1st round ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
164 1st round PRIESTLEY Ben 1997 M GBR Team Melia Fencing Cymru (GBR)
165 1st round ROSSI Marco 2000 M ITA
166 1st round SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
167 1st round PIANTINI Niccolo 1997 M ITA
168 1st round RIOU Maxime 1997 M FRA ROUEN CE (FRA)
169 1st round CLOSSET Elliott 1998 M FRA ROUEN CE (FRA)
170 1st round MADI Youcef 1998 M ALG
171 1st round NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
172 1st round SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
173 1st round BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
174 1st round VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
175 1st round ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
176 1st round DENNINGER Luca 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
177 1st round ZVIAGINTSEV Daniil 1997 M RUS
178 1st round NAVARRO Sebastien 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
179 1st round WILMONT JEINER Benjamin 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
180 1st round MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
181 1st round BAYER Adrien 1998 M FRA ANGERS EAG (FRA)
182 1st round RUIZ Diego 1997 M FRA PARIS SUFFRE (FRA)
182 1st round BRINKMAN Jan-Douwe 1998 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
184 1st round ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
185 1st round CHEONG Brian Sze Kai 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
185 1st round PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
187 1st round EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
187 1st round SOLIVELLAS Guillaume 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
187 1st round PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
190 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
191 1st round GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
192 1st round CHICIUC Nicolai 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
193 1st round MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
194 1st round GAUDE Amaury 1997 M FRA ST PAUL COCE (FRA)
195 1st round YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
196 1st round URRUTIA Joan 1998 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
197 1st round LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
198 1st round ZANETTE Daniel 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
198 1st round HEROUI Salim 1999 M ALG
200 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
201 1st round KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
202 1st round FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
203 1st round DOUGLAS Jack 1997 M GBR Wallace Academy (GBR)
204 1st round ZELLER Markus 1999 M GER TG Tuttlingen (GER)
205 1st round BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
205 1st round ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
207 1st round ECKSTEIN Fabian 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
207 1st round OTERO Pedro 1997 M ESP CEO-PO (ESP)
209 1st round BOYCHAEV Sirojjon 1997 M UZB
210 1st round MENDEZ Borja 1998 M ESP CEO-PO (ESP)
210 1st round ESCOLAR Victor Manuel 1999 M ESP SAES-BU (ESP)
210 1st round GYLLENSPETZ MUNRO William 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
210 1st round HAUSERER Morrits 1999 M NED s.v. ArgOss (NED)
214 1st round KVERNES Johannes 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
215 1st round WEIßE Ferdinand 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
216 1st round NUGUMANOV Doniyor 1997 M UZB
217 BABADJONOV Elyorbek 1997 M UZB
217 SCONZO Owen 1997 M USA