Back to list

Results

Szabla Wolodyjowski
POL Warszawa
February 23, 2018 - February 25, 2018

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GU Bongil 1989 M KOR
2 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
5 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
8 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
9 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
10 OH Sanguk 1996 M KOR
11 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
12 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
14 HA Hansol 1993 M KOR
15 YU Gyutae 1992 M KOR
16 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
17 CURATOLI Luca 1994 M ITA
18 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
19 BERRE' Enrico 1992 M ITA
20 SAMELE Luigi 1987 M ITA
21 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
22 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
22 YAN Yinghui 1998 M CHN
24 MONTANO Aldo 1978 M ITA
25 HONEYBONE James 1991 M GBR
26 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
27 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
28 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
29 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
30 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
31 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
32 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
33 KIM Junghwan 1983 M KOR
34 HOMER Daryl 1990 M USA
35 KIM Junho 1994 M KOR
35 KIM Giwon 1996 M KOR
37 LAURENCE Tristan 1992 M FRA GISORS 3A (FRA)
38 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 FERJANI Fares 1997 M TUN
40 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
41 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
42 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
43 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
44 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
45 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
46 EDWARDS James 2000 M GBR
46 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
48 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
49 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
50 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
52 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
54 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
55 XU Yingming 1992 M CHN
56 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
57 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
58 VU Thanh An 1992 M VIE
59 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
60 BAHER ARESBARAN Farzad 1993 M IRI
61 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
62 HWANG Byungyul 1983 M KOR
63 WANG Guangzhao 1996 M CHN
64 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
65 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
66 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
67 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
68 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
69 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
70 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
71 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
72 SCEPI Stefano 1992 M ITA
73 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
74 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
76 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
77 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
79 LIANG Jianhao 1996 M CHN
80 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
80 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
82 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
83 NATANZON Benjamin 1997 M USA
84 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
85 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
86 LAM Hin Chung 1986 M HKG
87 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
88 ARFA Fares 1994 M CAN
89 THOMPSON Khalil 1997 M USA
90 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
91 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
92 GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
93 WELLER Teddy 1990 M ISV
94 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
95 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
96 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
97 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
98 LOSS Geoffrey 1994 M USA
99 HUANG Xianfei 1996 M CHN
100 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
101 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
102 TO Duc Anh 1996 M VIE
103 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
104 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
105 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
106 VALKAI Ferenc 1992 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
107 CORREA VILA Luis 1996 M COL
108 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
109 NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
110 SOUDERS Peter 1990 M USA
111 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
112 LOW Ho Tin 1992 M HKG
113 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
114 DAI Rui 2000 M CHN
115 VU Van Hung 1996 M VIE
115 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
117 WÜST Carsten 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
118 IMAI Yasutomo 1991 M JPN
119 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
120 SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
121 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
122 ZHAO Raymond 2001 M USA
123 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
123 PUY Sebestyen 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
123 HOSHINO Kento 1998 M JPN
126 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
127 MATIAS Nicolas 1997 M POR
128 METRYKA Karol 1997 M USA
129 POLOSSIFAKIS Joseph 1990 M CAN
130 ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
131 SBRAGIA Stefano 1990 M ITA
132 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
133 WILLIAMS Grant 1996 M USA
134 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
135 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
136 LU Yang 1997 M CHN
137 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
138 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
139 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
140 CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
141 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
142 SHAGAEV Bobur 1999 M UZB
142 STREETS Kaito 1994 M JPN
144 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
145 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
146 KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
147 GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
148 REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
149 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
150 1st round TROCHEZ Pablo 1998 M COL
151 1st round CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
152 1st round BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
153 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
154 1st round GELINAS Marc 1996 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
155 1st round PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
156 1st round MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
157 1st round KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
158 1st round GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
159 1st round VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
160 1st round CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
161 1st round DE ROBBIO Federico 1998 M CRO
162 1st round BOUTET Cedric 1993 M CAN
163 1st round HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
163 1st round NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
165 1st round KONIUSZ Bartosz 1991 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
166 1st round IBRAGIMOV Damir 1992 M KAZ
167 1st round BOUKAS Evangelos 1993 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
168 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
169 1st round GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
170 1st round GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
171 1st round ANISKOV Sergey 1994 M KAZ
172 1st round MOORE Steven 1994 M CAN
173 1st round GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
173 1st round ALIMOV Samandar 1996 M UZB
175 1st round GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
175 1st round HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
177 1st round ROHRLACK Charles 1987 M USA
178 1st round ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
179 1st round KONOVALOV Evgeniy 1989 M UZB
180 1st round RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
181 1st round LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
182 1st round AZOLAS Sebastian 1989 M CHI Avulso (BRA)
183 1st round REIMER Maximilian 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
184 1st round MACKAY Cameron 1996 M CAN
185 1st round KOCHAN Michal 1993 M POL TMS Sosnowiec (POL)
186 1st round KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
186 1st round KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
186 1st round POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
189 1st round ZHANG Shuai 1996 M CHN
189 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
191 1st round PITURA Philip 1996 M CAN
192 1st round KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
192 1st round DICK Jadryn 1995 M AUS
194 1st round KENNEDY Falan 1997 M CAN
194 1st round ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
196 1st round DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
196 1st round RAMIREZ Daniel 1995 M CHI
198 1st round PALACIOS MURILLO Mario Alberto 1995 M COL
199 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE MTV Mainz (GER)
199 1st round KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
201 1st round GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden FC (GBR)
202 1st round LORA GRUNWALDT Martin Exequiel 1989 M ARG