Back to list

Results

2013 European Championships
CRO Zagreb
June 16, 2013 - June 21, 2013

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
2 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
3 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
5 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
6 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
7 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
8 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
9 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
10 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
11 SALM Juri 1984 M EST
12 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
13 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
14 IMRE Geza 1974 M HUN
15 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
16 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
17 CHARTOVICH Artsiom 1988 M BLR SCAF RB (BLR)
18 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
19 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
20 JARVE Sven 1980 M EST
21 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
22 PIZZO Paolo 1983 M ITA
23 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
24 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
25 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
26 AVDEEV Anton 1986 M RUS
27 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
28 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
29 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
30 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
31 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
32 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
33 VIDEIRA Joaquim 1984 M POR
34 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
36 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
37 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
38 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
39 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
40 STRAZDAS Dalius 1969 M LTU
41 GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
42 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
42 HEREY Anatolii 1989 M UKR
42 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
45 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
46 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
47 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
48 CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
49 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
50 KRASIKOVAS Tomas 1984 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
51 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
52 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
53 CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
54 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
55 TCHALDIN Nikolay 1975 M LTU
56 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
57 SOBOCAN Rok 1971 M SLO
58 SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
59 MORATILLA Miguel 1991 M ESP
60 CASADO Elias 1991 M ESP
61 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
62 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
63 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
64 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
65 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
66 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
67 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
68 HUDSON Jack 1994 M GBR Aberdeen City FC (GBR)
69 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
69 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
71 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
72 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
73 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
74 DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
75 1st round TOURCHINE Igor 1982 M RUS
76 1st round DOBREV Deyan 1975 M BUL
77 1st round LAUNER Steffen 1986 M GER FC Leipzig (GER)
78 1st round SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
79 1st round NIKOLIC Luka 1990 M SRB MK Silni (SRB)
80 1st round KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
81 1st round ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
82 1st round SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
83 1st round MATIC Luka 1995 M CRO MK VMD (CRO)
84 1st round STOJANOVIC Filip 1992 M SRB MK Silni (SRB)
85 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
86 1st round MARKOVS Arturs 1988 M LAT
86 1st round SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
88 1st round MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
89 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
90 1st round PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
90 1st round KARADENIZ Okan 1993 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
92 1st round TOSHKOV Peter 1973 M BUL
93 1st round MARINOV Kiril 1988 M BUL
94 1st round KARAKOLIS Kosmas 1992 M GRE L.X.THESSALONIKIS (GRE)
95 1st round SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
96 1st round BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
97 1st round GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
98 1st round BONDE David 1974 M DEN Hellerup FK (DEN)
99 1st round ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
100 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
101 1st round MILIC Milos 1994 M SRB MK Silni (SRB)