Back to list

Results

Jockey Club Argentino
ARG Buenos Aires
May 24, 2013 - May 26, 2013

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
2 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
3 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
3 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
6 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
7 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
8 HUDSON Jack 1994 M GBR Aberdeen City FC (GBR)
9 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
10 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 AVDEEV Anton 1986 M RUS
12 SONG Jae Ho 1990 M KOR
13 BINO Gabriele 1991 M ITA
14 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
15 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
16 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
17 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
18 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
19 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
20 PIZZO Paolo 1983 M ITA
21 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
22 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
23 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
24 KHODOS Sergey 1986 M RUS
25 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
26 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
27 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
28 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
29 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
29 GLEBKO Anton 1989 M RUS
31 FREIMAN Samuel 1995 M USA
32 INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
33 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
34 THOMPSON Soren 1981 M USA
35 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
36 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
37 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
38 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
39 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
39 KIM Sangmin 1986 M KOR
41 LAUNER Steffen 1986 M GER FC Leipzig (GER)
42 HEREY Anatolii 1989 M UKR
43 KWEON Youngjun 1987 M KOR
44 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
45 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
46 YERGLER Jonathan 1991 M USA
47 PRYOR Jason 1987 M USA
48 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
49 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
50 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
51 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
52 TRAGER Matthew 1988 M ITA
53 WATSON Adam 1990 M USA
54 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
54 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
56 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
57 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
58 JIMENEZ ORTIZ Aaron Jose 1993 M VEN
59 OROZCO David 1983 M VEN [i] Maison de l Escrime (EUR)
60 SIDOROV Denis 1985 M RUS
61 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
62 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
63 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
64 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
65 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
66 IMRE Geza 1974 M HUN
67 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
68 TONG Chun Kit Jonathan 1982 M HKG
69 LEE Jungham 1991 M KOR
70 DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
71 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
72 PATHI Narayan 1990 M USA
73 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
74 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
75 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
76 NA Jongkwan 1992 M KOR
76 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
78 CHOE Shinyeong 1991 M KOR
79 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
80 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
81 TSINIS Alexander 1980 M USA
82 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
83 MEJIAS Wolfgang 1983 M VEN
84 AN Sung Ho 1985 M KOR
85 COVANI Carlos Enrique 1967 M ARG
86 NICKEL Rolf 1991 M CHI Avulso (BRA)
87 SUAREZ Javier 1981 M COL
88 TOMOCHE Geiser 1982 M VEN
89 BAUMGARTNER Ivan 1987 M BRA
90 DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
91 ESCOBAR P. Jose P. 1982 M VEN
92 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
93 CEDENO Osvier 1992 M VEN
93 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
95 ALITISZ Valentin Andres 1969 M ARG
96 BLANCO Ruben 1987 M VEN
97 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
98 BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
99 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
100 WU Siu Cheung 1981 M HKG
101 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
102 GASPAR Laszlo Gedeon 1989 M ARG
103 MIRANDA Nicolas 1983 M CHI
104 TRUJILLO Erick 1994 M MEX
105 SERENELLI Ivo 1992 M ARG
106 NICKEL Heinz 1995 M CHI Avulso (BRA)
107 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
108 FINELLI Benjamin 1992 M ARG
109 VOMERO Nicholas 1990 M USA
110 AUSTEN Ross 1978 M AUS
111 ROSTAL Scott 1978 M USA
112 YAU Shun Him Himson 1994 M HKG
113 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
114 GASPAR Zsolt Gabriel 1986 M ARG
114 LEPE ALARCON Carlos Sebastian 1988 M CHI
116 KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FU Linz (AUT)
117 MELARAGNO Guilherme 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
117 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
119 MENDEZ Marcelo Javier 1985 M ARG
120 1st round MORAN AHUMADA Jose Luis 1981 M PAN
121 1st round HARTRIDGE Agustin 1992 M ARG
122 1st round LANDAVERE Alex 1991 M PER
123 1st round GARCIA Alejandro 1977 M ARG
124 1st round MACZIK Adam 1981 M USA
125 1st round GONZALEZ Sebastian 1994 M CHI
126 1st round CORTES John 1981 M COL
127 1st round PINILLA Arthur 1995 M COL
128 1st round RUSSO Joao 1993 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
129 1st round HERNANDEZ Dimas Ernesto 1983 M MEX
130 1st round ANZIANO Santiago 1988 M ARG
131 1st round ALBARAN Diego Yesid 1979 M COL
132 1st round BAY COLOMBANO Emmanuel 1985 M ARG
133 1st round ZEVALLOS Alejandro 1997 M PER
134 1st round NUNEZ Pablo 1993 M CHI
135 1st round PASTOR Martin 1973 M PER
136 1st round ACCUNZO Fabio 1974 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
137 1st round BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
138 1st round CARRILLO Omar 1989 M MEX
138 1st round HERNANDEZ Eduar 1992 M VEN
140 1st round REYES Sebastian 1991 M COL
141 1st round BECCAR VARELA Francisco Javier 1996 M ARG
142 1st round MARQUEZ Tiago 1985 M BRA
143 1st round LOMBARDO Emiliano Ernesto 1994 M ARG
143 1st round ORTOLANI Enrico 1983 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
145 1st round REYEZ Manuel 1992 M COL
146 1st round GARCIA Eduardo 1998 M PER
147 1st round PEREZ LLORET Gaston Alberto 1971 M ARG
148 1st round REYES Camilo Andres 1986 M COL
149 1st round PARADELA Evandro 1986 M BRA