Back to list

Results

Grand Prix Bratislava
SVK Bratislava
February 3, 2018 - February 4, 2018

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 USA       USA
1 MANGANO Ariana 2001 F USA
1 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
1 VIERHELLER Giana 1998 F USA
1 CANDREVA Greta 2002 F USA
2 ITALY       ITA
2 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
2 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
2 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
3 RUSSIA       RUS
3 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
3 KESAEVA Marina 1999 F RUS
3 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
3 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
4 FRANCE       FRA
4 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
4 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
4 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
4 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
5 ISRAEL       ISR
5 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
5 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
5 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
5 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
6 UKRAINE       UKR
6 SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
6 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
6 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
6 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
7 HUNGARY       HUN
7 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
7 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
7 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
8 GREAT BRITAIN       GBR
8 LAWSON Danielle 1998 F GBR
8 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
8 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
8 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
9 ROMANIA       ROU
9 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
9 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
9 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 SWITZERLAND       SUI
10 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
10 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
10 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
10 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
11 POLAND       POL
11 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
11 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
11 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
11 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
12 ESTONIA       EST
12 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
12 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
12 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
12 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
13 CZECH REPUBLIC       CZE
13 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
13 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
13 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
13 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
14 GERMANY       GER
14 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
14 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 KAZAKHSTAN       KAZ
15 JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
15 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
15 NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
15 ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
16 CHILE       CHI
16 CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
16 PICART Scarlett 1999 F CHI
16 DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
17 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
17 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
17 SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
17 ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
17 CIKATRICISOVA Alzbeta 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)