Back to list

Results

Star Cup
SRB Šabac
February 3, 2018 - February 4, 2018

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
1 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
1 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
1 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 HUNGARY       HUN
2 DEBNAR Gergely 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 POLAND       POL
3 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
3 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
3 KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
3 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
4 FRANCE       FRA
4 NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
4 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
4 MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
4 PRECY Thomas 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
5 RUSSIA       RUS
5 GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
5 KOROVIN Igor 2000 M RUS
5 LIMAREV Ivan 1998 M RUS
5 ANDRIYASHKIN Pavel 1998 M RUS
6 USA       USA
6 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
6 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
6 FRANK Timothy 2000 M USA
6 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
7 GERMANY       GER
7 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
7 GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
7 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
8 ESTONIA       EST
8 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
8 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
8 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
9 SWITZERLAND       SUI
9 HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
9 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
9 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
10 BRAZIL       BRA
10 LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
11 SPAIN       ESP
11 FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
11 GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
11 ALAMO Raul 1998 M ESP
11 ALEGRE Rodrigo 1998 M ESP SAES-BU (ESP)
12 SAUDI ARABIA       KSA
12 ABED Faisal 1998 M KSA
12 ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
12 ALASMAKH Hassan 2000 M KSA
12 ALOMIRI Sultan 2001 M KSA
13 NORWAY       NOR
13 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
13 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
13 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
13 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
14 KAZAKHSTAN       KAZ
14 FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
14 ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
14 SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
14 SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
15 ROMANIA       ROU
15 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
15 SZEP Marton 1998 M ROU CS Satu Mare (ROU)
15 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
15 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
16 CANADA       CAN
16 FAFARD Fynn 2000 M CAN
16 JI Victor Cheng 2001 M CAN
16 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
16 VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
17 BELGIUM       BEL
17 PONCIN Nicolas 1998 M BEL
17 CLERCX Robin 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 BLOMMAERT Felix 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 LOYOLA Neisser 1998 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
18 GREAT BRITAIN       GBR
18 COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
18 MORRIS George 1999 M GBR
18 BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
19 AUSTRALIA       AUS
19 ENGLISH Alexander 2000 M AUS
19 CROOK Lachlan 1998 M AUS
19 YATES Domenic 1999 M AUS
19 HAYES Isaac 1998 M AUS
20 UKRAINE       UKR
20 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
20 GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
20 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
20 LYMANSKYI Pavlo 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
21 FINLAND       FIN
21 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
21 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
22 UZBEKISTAN       UZB
22 MUMINOV Nodirbek 2000 M UZB
22 SOBIROV Sanjarbek 1999 M UZB
22 ALIMOV Sanjar 1999 M UZB
22 ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
23 GREECE       GRE
23 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
23 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
23 FILIPPOUSIS Ioannis 1998 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
23 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)