Back to list

Results

32. European Championships 2019
GER Düsseldorf
June 17, 2019 - June 22, 2019

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
2 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
3 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
5 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
6 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
7 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
8 N UDREA Maria 1990 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA
10 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
11 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
12 N JARECKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
13 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
14 N FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
15 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
16 N FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
17 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
18 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
19 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
20 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
21 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
22 N BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch (NED)
23 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
24 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
25 N EMBRICH Irina 1980 F EST
26 N POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
27 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
28 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
29 N KUUSK Kristina 1985 F EST
30 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
31 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
32 N PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
33 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
35 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
36 N SZABO Reka 1995 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
37 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
38 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
39 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
40 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
41 N SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU MK Musketiri (CRO)
42 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
43 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
44 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
45 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
46 N DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
47 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
48 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
49 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
50 N SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
51 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
52 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
53 N DENINSKA Ventsislava 1994 F BUL Sofia (BUL)
54 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
55 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
56 N DAVIDZON Ekaterina 1991 F ISR
57 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
58 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
59 N MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES (GRE)
60 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
61 N KOCK Michaela 1992 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
61 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
63 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
64 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
65 N 1st round LAWSON Danielle 1998 F GBR
66 N 1st round MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
67 N 1st round SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
68 N 1st round THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
69 N 1st round ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
70 N 1st round MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
71 N 1st round BAJORUNAITE Paulina 1993 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
72 N 1st round VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
73 N 1st round ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
74 N 1st round DE PESTEL Amber 1988 F BEL
75 N 1st round MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
76 N 1st round JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
77 N 1st round BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
77 N 1st round VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
79 N 1st round GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
80 N 1st round CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
81 N 1st round PEREIRA Ines 1989 F POR
82 N 1st round LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
83 N 1st round STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
84 N 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
85 N 1st round CHATZISARANTOU Nikoletta 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
85 N 1st round RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
87 N 1st round BONITO Fabiana 1994 F POR
88 N 1st round HERMINIO Ines 1991 F POR