Back to list

Results

12. European Championships 2019
BUL Plovdiv
May 29, 2019 - June 2, 2019

Sabre Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
2 N DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
3 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
3 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 N MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
7 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
9 N KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
10 N SEMIN Ilya 1996 M RUS
11 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
12 N PETROVSKIY Oleg 1997 M RUS
13 N CARANTI Gherardo 1997 M ITA
14 N URSACHI Paul 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
15 N OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
16 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
17 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
18 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
19 N KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
20 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 N KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
22 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
23 N DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
24 N KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
25 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
26 N ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
27 N SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
28 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
29 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
30 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
31 N COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
32 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
33 N GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
34 N FARRE Oriol 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
35 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
36 N MANDOV Ivan 1998 M BUL
37 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
38 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
39 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
39 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
41 N 1st round RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
42 N 1st round KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
43 N 1st round KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
44 N 1st round GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
45 N 1st round YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
46 N 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
47 N 1st round BUBKO Danil 1997 M SLO SAB Kamnik (SLO)
48 N 1st round EFIMOV Hristo 2001 M BUL
49 N 1st round HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
50 N 1st round DE ROBBIO Federico 1998 M CRO
51 N 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
52 N 1st round SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
53 N 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL