Back to list

Results

Fleuret de St. Petersbourg
RUS St. Petersburg
May 3, 2019 - May 5, 2019

Foil Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
1 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
1 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
1 N IMBODEN Race 1993 M USA
2 N HONG KONG, CHINA       HKG
2 N YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
2 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
2 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
2 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N KOREA       KOR
3 N SON Young Ki 1985 M KOR
3 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
3 N KIM Dongsu 1992 M KOR
3 N HEO Jun 1988 M KOR
4 N FRANCE       FRA
4 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
4 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
4 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
4 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
5 N ITALY       ITA
5 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
5 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
5 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
5 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
6 N GREAT BRITAIN       GBR
6 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
6 N KRUSE Richard 1983 M GBR
6 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
6 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
7 N RUSSIA       RUS
7 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
7 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
7 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
7 N SAFIN Timur 1992 M RUS
8 A EGYPT       EGY
8 A ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
8 A SANAA Youssef 2000 M EGY
8 A HAMZA Mohamed 2000 M EGY
9 N GERMANY       GER
9 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
9 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
9 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N HUNGARY       HUN
10 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
10 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
10 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
10 N MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
11 N CHINA       CHN
11 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
11 N MA Jianfei 1984 M CHN
11 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
11 N WU Bin 1998 M CHN
12 N BRAZIL       BRA
12 N BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N POLAND       POL
13 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
13 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
13 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
13 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
14 N UKRAINE       UKR
14 N HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
14 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
14 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
14 N DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
15 N JAPAN       JPN
15 N ITO Takuma 1998 M JPN
15 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
15 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
15 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
16 N CANADA       CAN
16 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
16 N CAI Alex 2000 M CAN
16 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
16 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
17 N DENMARK       DEN
17 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
17 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
17 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
17 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
18 N BELGIUM       BEL
18 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
18 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
18 N DE GREEF Stef 1998 M BEL
19 N CHINESE TAIPEI       TPE
19 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
19 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
19 N OU Feng Ming 1987 M TPE
20 N COLOMBIA       COL
20 N SCONZO Daniel 1995 M COL
20 N PINTO Daniel 1992 M ESP
20 N CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
20 N PACHON Santiago 1990 M COL
21 N BELARUS       BLR
21 N BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
21 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
21 N LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
21 N PROKHARAU Pavel 1995 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
22 N CHILE       CHI
22 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
22 N ALVEAR Felipe 1985 M CHI
22 N ALARCON Juvenal 1997 M CHI
22 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
23 N AUSTRIA       AUT
23 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
23 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
23 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
23 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N THAILAND       THA
24 N SRISAWAT Phatthanapong 1985 M THA
24 N DEEJING Ratchanavi 2000 M THA
24 N MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
24 N SRITANG-ORN Suppakorn 1984 M THA
25 N INDIA       IND
25 N THOKCHOM Bicky 1994 M IND
25 N KHAN Mohd Ismile 1996 M IND
25 N VELAUTHAM Vinoth Kumar 1991 M IND
26 N UZBEKISTAN       UZB
26 N KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
26 N SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
26 N SOLIKHOJIEV Akhmadillokhon 2001 M UZB
26 N SOBIROV Abror 1997 M UZB
27 N ISRAEL       ISR
27 N PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
27 N CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
27 N HATOEL Maor 1985 M ISR
28 N SPAIN       ESP
28 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
28 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
28 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
28 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)