Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
2 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
3 N GUROV Kirill 2002 M RUS
3 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
5 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
6 N TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
7 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA (HUN)
8 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
9 N LAWSON Nicholas 2002 M USA
10 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
11 N ELSAYAD Mohamed 2002 M EGY
12 N BESTER Christiaan 2002 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
13 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
14 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
15 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
16 N ZHANG Xinkun 2002 M CHN
17 N ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
18 N MATSUMOTO Ryu 2002 M JPN
19 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
20 N HERBST Isaac 2002 M USA
21 N AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
22 N HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
23 N TULEGENOV Yelnur 2002 M KAZ
24 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
25 N ABDELBAKY. A Amr 2002 M EGY
26 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
26 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
28 N TAVOR Itamar 2002 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
29 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
30 N SITO Jian Tong 2003 M SGP
31 N WU Hsiang-Ching 2002 M TPE
32 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
33 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
34 N JUNG Seungho 2002 M KOR
35 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
36 N GORNOVSKY David 2003 M CAN
37 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
38 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
39 N XU Tingwei 2002 M CHN
40 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
41 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
42 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
43 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
44 N VINEIS Sven 2003 M SUI
45 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
46 N CHOO Hyunjin 2002 M KOR
47 N ASAMI Seiya 2002 M JPN
48 N DANIELS Loginovs 2003 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
49 N LEE Mingu 2005 M KOR
50 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
51 N PITEUX Simon 2002 M FRA BRUAY USO (FRA)
52 N ROJAS Rafael Gerardo 2002 M MEX
53 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
54 N LAU Yee Hang 2002 M HKG
55 N VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
56 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
57 N DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
58 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
58 N MCKERR Isaac 2002 M GBR
60 N ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
61 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
62 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
63 N NG Ting Hin 2003 M HKG
64 N BASTON-HALL Harry 2002 M GBR DINAN EA (FRA)
65 N FORTIN Paul 2002 M FRA AMIENS CE (FRA)
66 N SOBALEU Maksim 2002 M BLR
67 N ALFADHLI Ali 2002 M KUW
68 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
69 N FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
70 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
71 N KO Benedek 2003 M HUN
72 N TINNIKOV Georgiy 2005 M KAZ
72 N GONG Xiaofeng 2002 M CHN
74 N FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
75 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
76 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
76 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
78 N ZAKI Adem Feris 2003 M QAT
79 N RIBEIRO Gustavo 2003 M POR
80 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
81 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
82 N ZHANAL Petr 2002 M CZE
83 N PUENGKUNTOD Jadsadaporn 2002 M THA
84 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
84 N OYA Kensuke 2002 M JPN
86 N DIANE Alban 2002 M FRA BRON (FRA)
87 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
87 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
89 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
89 N LIMA Sebastiao 2002 M POR CAE (POR)
89 N DIMITROPOULOS Lampros 2002 M GRE IRIDA (GRE)
92 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
92 N NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
94 N HASSAN Sultan 2004 M KUW
95 N CHIU Chun-Yang 2003 M TPE
96 N SJOSTEDT Jacob 2002 M AUS
97 N SANTIBANEZ Felipe 2003 M CHI
98 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
99 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
100 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
101 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
102 N GARCÍA MUÑOZ Guillermo Andres 2003 M BOL
103 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
104 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
105 N AL MAAZMI Mohamed 2002 M UAE Al Sharjah SCC (UAE)
106 N PEREZ ONDARTS Lucio 2002 M ARG
107 N 1st round WONG Chun Hin 2002 M HKG
107 N 1st round PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
109 N 1st round CORVERS Mathis 2003 M BEL
110 N 1st round AVAGYAN Narek 2003 M ARM
111 N 1st round SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
112 N 1st round MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
113 N 1st round YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
114 N 1st round FILON Demjan 2003 M LTU
115 N 1st round FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
116 N 1st round BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
117 N 1st round RUSJAN Jan 2002 M SLO
118 N 1st round LOZENKO Makar 2003 M LTU
119 N 1st round LIN Zhong-Wei 2002 M TPE
120 N 1st round PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
121 N 1st round DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
122 N 1st round JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
123 N 1st round NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
124 N 1st round PATCHEN Jonathan 2003 M AUS
125 N 1st round BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
125 N 1st round AHMED Saif 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
127 N 1st round EGUILUZ Inigo 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
128 N 1st round CHAVEZ Ismael 2004 M MEX
129 N 1st round ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
130 N 1st round IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
130 N 1st round KHALIKDATOV Alijon 2003 M TJK
132 N 1st round FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
133 N 1st round CHEBBI Adem 2004 M TUN
134 N 1st round SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
135 N 1st round ALEKSANDROVSKI Matej 2002 M MKD
136 N 1st round WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
137 N 1st round ALFAHAD Abdullah 2004 M KUW
138 N 1st round MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM
139 N 1st round INSERRA Vitor 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
140 N 1st round PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
141 N 1st round VAN ROOIJ Kevin 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
142 N 1st round QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
143 N 1st round STRYDOM Connor 2002 M NAM Windhoek FC (NAM)
A 1st round KRAIRIA Mohamed Cherif 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)