Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
2 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
3 N CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
3 N OKUTINA Angelina 2003 F RUS
5 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
6 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR KIEW (UKR)
7 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
8 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
9 N MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
10 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
12 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
13 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
14 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC (HUN)
15 N IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
16 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
17 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
18 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
19 N ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
20 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
21 N KORSAK Oleksandra 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
22 N BATHORY Kata 2002 F HUN Vasas (HUN)
23 N CHEN Lisa 2003 F FRA
24 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
24 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
26 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
27 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
28 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
29 N MAVRIKAKI Athinais 2002 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
30 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
31 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
31 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
33 N AYDOGAN Delfin Su 2003 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
34 N MIKULEVICA Anna 2003 F LAT Salvo (LAT)
35 N DEL SAL Lucrezia 2003 F ITA
36 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
37 N NIKOLOVA Mihaela 2005 F BUL Korsar (BUL)
38 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
39 N BRIERLEY Bethany 2005 F GBR
40 N CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
41 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
42 N LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
43 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
44 N 1st round TRIANTAFYLLI Eleftheria Ilianna 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
45 N 1st round CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
46 N 1st round KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
47 N 1st round BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
48 N 1st round MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
49 N 1st round LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
50 N 1st round CORCORAN Erin 2002 F GBR
51 N 1st round KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
52 N 1st round ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
53 N 1st round ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
54 N 1st round CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
55 N 1st round LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
56 N 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
57 N 1st round ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)