Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
3 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
3 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
5 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
6 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
7 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
9 N EVANS Cameron 2002 M GBR
10 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
11 N KORABLIN Anton 2002 M RUS
12 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
13 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
14 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
15 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
16 N GRAY Harry 2002 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
17 N NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
18 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
19 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
20 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
21 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
22 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
23 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
24 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
25 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
26 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
27 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
28 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
28 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
30 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
31 N KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
32 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
33 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
34 N HORVATH Soma 2003 M HUN
35 N SECER Neset 2002 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
36 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
37 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
38 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
39 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
40 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
41 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
42 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
43 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
44 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
45 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
46 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
47 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
48 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
49 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
50 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
51 N KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
52 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
53 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
54 N GOMEZ Eloy 2002 M ESP
55 N LEVIN Michael 2004 M BLR
56 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
57 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
58 N KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
59 N POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
59 N CALEJO Tiago 2003 M POR
61 N SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
62 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
63 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
64 N VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
65 N 1st round ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
66 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
67 N 1st round ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
68 N 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
69 N 1st round AKSAMIT Mikalai 2002 M BLR
70 N 1st round ESTACA Joao 2002 M POR
71 N 1st round WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
72 N 1st round YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
72 N 1st round TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE
74 N 1st round MKHOYAN HAMLET 2002 M ARM
75 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
76 N 1st round CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
77 N 1st round HROMADKA Petr 2003 M CZE
78 N 1st round MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
79 N 1st round STAMATOPOULOS Konstantinos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
80 N 1st round JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
81 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
82 N 1st round GERIS Vojtech 2004 M CZE
82 N 1st round ALBEANU Justin 2002 M ROU
82 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
85 N 1st round MALTEZAKIS Panagiotis 2003 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
86 N 1st round CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
87 N 1st round THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)