Back to list

Results

Cairo Sabre Grand Prix
EGY Cairo
February 22, 2019 - February 24, 2019

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OH Sanguk 1996 M KOR
2 N SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
3 N KIM Junho 1994 M KOR
5 N DERSHWITZ Eli 1995 M USA
6 N HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
8 N ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
9 N BERRE' Enrico 1992 M ITA
10 N APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
11 N RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
12 N MONTANO Aldo 1978 M ITA
13 N KIM Kyehwan 1986 M KOR
14 N PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
15 N REPETTI Giovanni 1988 M ITA
16 N YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
17 N GU Bongil 1989 M KOR
18 N IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
19 N SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
20 N SAMELE Luigi 1987 M ITA
21 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
22 N ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
23 N KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 N TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
25 N LEE Jonghyun 1995 M KOR
26 N BONSANTO Francesco 1995 M ITA
27 N JUNG Jaeseung 1995 M KOR
28 N MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
29 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
30 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
31 N TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
32 N MOTORIN Ilya 1991 M RUS
33 N CURATOLI Luca 1994 M ITA
34 N FERJANI Fares 1997 M TUN
35 N HOMER Daryl 1990 M USA
36 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 N GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
38 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA
39 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 N RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
41 N XU Yingming 1992 M CHN
42 N BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
43 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
44 N LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
45 N HA Hansol 1993 M KOR
46 N LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
46 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
48 N LOSS Geoffrey 1994 M USA
49 N DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
50 N DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
51 N SKEETE Kamar 2001 M USA
52 N BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
53 N SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
54 N ELSISSY Ziad 1994 M EGY
55 N DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
56 N WANG Shi 1997 M CHN
57 N THOMPSON Khalil 1997 M USA
58 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
59 N HONEYBONE James 1991 M GBR
60 N SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
61 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
62 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
63 N SO Jeong Hoon 1992 M KOR
64 N ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
65 N FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
65 N SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
67 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
68 N SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
69 N KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
69 N SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
71 N SHAINBERG Jonah 1996 M USA
72 N TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
73 N NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
74 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
75 N AMER Mohamed 1997 M EGY
76 N DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
77 N SAMER Mohab 1995 M EGY
78 N DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
79 N LU Yang 1997 M CHN
80 N IMAI Yasutomo 1991 M JPN
81 N BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
82 N ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
82 N BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
82 N SOUDERS Peter 1990 M USA
85 N STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
86 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
87 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
88 N WELLER Teddy 1990 M ISV
89 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
90 N BUBENCHIKOV Daniil 1995 M RUS
91 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
92 N ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
93 N LIANG Jianhao 1996 M CHN
94 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
95 N SPEAR Jeff 1988 M USA
96 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
97 N PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
98 N WILLIAMS Grant 1996 M USA
99 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
100 N WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
101 N TROCHEZ Pablo 1998 M COL
102 N AGAMY Yassin 1998 M EGY
103 N SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
104 N ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
105 N ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
106 N 1st round ISMAIL Ahmed 2001 M EGY
106 N 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
108 N 1st round STREETS Kaito 1994 M JPN
109 N 1st round BERKAY Deniz 1995 M TUR
110 N 1st round AMR Ahmed 1992 M EGY
111 N 1st round ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
112 N 1st round GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
113 N 1st round YAN Yinghui 1998 M CHN
114 N 1st round AYMAN Mostafa 1998 M EGY
114 N 1st round MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
116 N 1st round FLORENCIA Hector 1996 M MEX
117 N 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
118 N 1st round GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
119 N 1st round COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
120 N 1st round DAI Rui 2000 M CHN
121 N 1st round ABDELMOATY Tamer 1986 M EGY
122 N 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
122 N 1st round MAROUF Eyad 2003 M EGY
124 N 1st round MOATAZ Mostafa 1995 M EGY
124 N 1st round MADY Yassin 2003 M EGY
124 N 1st round DICK Jadryn 1995 M AUS
124 N 1st round BAHER Ahmed 2001 M EGY
128 N 1st round HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
129 N 1st round ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
130 N 1st round MAMBETBAYEV Sunkar 1992 M KAZ
131 N 1st round MAFTOUH Ali 1998 M MAR
132 N 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
133 N 1st round ASHOUR Omar 2001 M EGY
134 N 1st round TALAAT Mohamed 1983 M EGY
134 N 1st round ALMUTAIRI Rashed 2002 M KSA
136 N 1st round FAYED Omar 2005 M EGY
137 N 1st round BAYOUMI Ammar 1996 M EGY
137 N 1st round ELKAFOURFY Abdelrahman 2004 M EGY
137 N 1st round MOUSSA Youssef 2003 M EGY
140 N 1st round S.FOUAD Seifeldin 2003 M EGY
141 N 1st round ALMUTIRI Mohsen Majed 2004 M KSA
F 1st round METRYKA Karol 1997 M USA