Back to list

Results

Fredi Grasnek Gedächtnisturnier
AUT Mödling
February 16, 2019 - February 17, 2019

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BINDER Sylvie 1999 F USA
2 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
3 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
3 N DESCHNER Stefani 1999 F USA
5 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
6 N TAN Helen 2002 F USA
7 N MAK Tinney 2003 F CAN
8 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
9 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
10 N WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
11 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
12 N WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
13 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
14 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
15 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
16 N KANO Arisa 2000 F JPN
17 N TIEU May 2001 F USA
18 N DEVORE Delphine 2001 F USA
18 N TSAI Xiao-Qing 1999 F TPE
20 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
21 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
22 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
23 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
24 N RHODES Zander 2003 F USA
25 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
26 N LIU Cynthia 2000 F CAN
27 N PUGLIA Serena 1999 F ITA
28 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
29 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
30 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
31 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
32 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
33 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
34 N CAO Ying 2001 F CAN
35 N LEE Morgan 2001 F USA
36 N SZANTAY Anna 1999 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
37 N PETROVA Elena 2001 F RUS
38 N FANG Sabrina 2005 F CAN
39 N SAKAI Mako 1999 F JPN
40 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
41 N STAMOS Maria 2002 F USA
42 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
43 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
45 N BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
47 N MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
48 N ZHOU Emme 2000 F USA
49 N NAGANO Natsuko 2000 F JPN
50 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
51 N TAKEZAWA Shiori 2002 F JPN
52 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
53 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
54 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
55 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
56 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
57 N TOSA Yukino 2001 F JPN
58 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
59 N AMORE Giulia 2003 F ITA
60 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
61 N IIMURA Ayano 2005 F JPN
62 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
63 N LIDZBARSKA Julia 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
64 N KALOCSAI Virag 2001 F HUN Torekves (HUN)
65 N SEMENOVA Anastasia 1999 F RUS
65 N CHAN Pui Shan 2001 F HKG
67 N TAKAHASHI Sayaka 2002 F JPN
68 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
69 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
70 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
71 N WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
72 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
73 N KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
74 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
75 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
76 N BABAEVA Sevil 2000 F GBR
77 N LIN Annie 2002 F CAN
78 N HOSONO Rei 2002 F JPN
79 N KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
80 N GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
81 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
82 N LI Grace 2003 F USA
83 N ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
84 N TSUDA Manami 2003 F JPN
85 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
86 N DATE Miyako 2000 F JPN
86 N CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
88 N TAKAHARA Mao 1999 F JPN
89 N 1st round CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
90 N 1st round GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
91 N 1st round KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
92 N 1st round PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
93 N 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
94 N 1st round NOGUCHI Julia 2000 F JPN
95 N 1st round ALONSO Ana Laura 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
96 N 1st round KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
97 N 1st round VICENTE Natalia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
98 N 1st round FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
99 N 1st round RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
100 N 1st round OSENDE Carmen 2004 F ESP
101 N 1st round PRUSOVA Kristyna 1999 F CZE USK Praha (CZE)
102 N 1st round TESTA BARBATO Wendy 2004 F COL
103 N 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
103 N 1st round EISTERT Julia 2002 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
105 N 1st round ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
106 N 1st round FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
107 N 1st round SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
108 N 1st round MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
109 N 1st round OZUCAGLI Asli 1999 F TUR
110 N 1st round MURAWSKA Karolina 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
111 N 1st round ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
112 N 1st round SOMMER Johanna 2001 F AUT FGS Stockerau (AUT)
112 N 1st round CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
114 N 1st round ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
115 N 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
A 1st round UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
A 1st round BÖGLE Vivien 2001 F AUT FUM Mödling (AUT)
A 1st round HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
A 1st round KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
A 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)