Back to list

Results

Trofeo INALPI
ITA Torino
February 8, 2019 - February 10, 2019

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N IMBODEN Race 1993 M USA
2 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
3 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
5 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
6 N SAFIN Timur 1992 M RUS
7 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
8 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
9 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
10 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
11 N ITKIN Nick 1999 M USA
12 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
13 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
14 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
15 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
16 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
17 N KRUSE Richard 1983 M GBR
18 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
19 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
20 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
21 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
22 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
22 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
24 N XU Hongbin 2002 M CHN
25 N KIM Hyogon 1990 M KOR
25 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
27 N KIM Dongsu 1992 M KOR
28 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
29 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
30 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
31 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
32 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
33 N HEO Jun 1988 M KOR
34 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
36 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
37 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
37 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
39 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
40 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
41 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
42 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
43 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
44 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
45 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
45 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
47 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
48 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
49 N RIGIN Dmitry 1985 M RUS
50 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
51 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
52 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
53 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
54 N JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
55 N TRANI Francesco 1991 M ITA
56 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
57 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
58 N KWON Youngho 1985 M KOR
58 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
60 N ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
61 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
62 N MATHIEU Adam 1994 M USA
63 N OISHI Riki 1994 M JPN
64 N LI Chen 1992 M CHN
65 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
66 N MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
67 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
68 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
69 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
70 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
71 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
72 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
72 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
74 N KIM Minkyu 1990 M KOR
75 N SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
76 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
77 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
78 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
79 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
79 N SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
82 N ITO Takuma 1998 M JPN
83 N DE GREEF Stef 1998 M BEL
84 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
85 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
86 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
87 N AWAJI Suguru 1989 M JPN
88 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
89 N BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
90 N CHOI Hyunsoo 1996 M KOR
91 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
92 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
93 N PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
94 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
95 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
96 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
97 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
98 N CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
99 N DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
100 N PADUA Carlos M. 1998 M PUR
101 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
102 N CAO Bo 2000 M CHN
103 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
104 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
105 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
106 N SON Young Ki 1985 M KOR
107 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
108 N ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
109 N MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
110 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
111 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
112 N MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
113 N LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
114 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
115 N GASSNER Ethan 2001 M USA
116 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
117 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
118 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
119 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
120 N MOORE Robert 1993 M POR
120 N ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
122 N HATOEL Maor 1985 M ISR
122 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
124 N PAROLI Alessandro 1989 M ITA
125 N TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
126 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
127 N MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
127 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
129 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
130 N SHIN Philip 1996 M USA
130 N FUNARO Andrea 1998 M ITA
132 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
133 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
133 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
135 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
135 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
137 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
138 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
139 N SHEN Weiping 2000 M CHN
140 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
141 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
142 N ALVEAR Felipe 1985 M CHI
143 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
144 N MACI Alessandro 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
145 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
146 N QIANG Lumin 2001 M CHN
147 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
148 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
148 N BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
150 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
151 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
152 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
152 N METOUI Mohamed Aziz 1998 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
154 N ARIZAGA Raul 1989 M MEX
155 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
156 N BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
157 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
158 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
159 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
160 N 1st round ABE Yoshiki 1996 M JPN
161 N 1st round CHEN Yining 2002 M CHN
162 N 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
163 N 1st round CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
163 N 1st round FITZGERALD Edward 1997 M AUS
165 N 1st round CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
166 N 1st round GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
167 N 1st round CRNJAK Tom 1998 M BEL
168 N 1st round MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
168 N 1st round PACHON Santiago 1990 M COL
170 N 1st round ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
171 N 1st round OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
172 N 1st round PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
173 N 1st round CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
174 N 1st round NAGANO Yudai 1998 M JPN
175 N 1st round ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
175 N 1st round BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
177 N 1st round SCONZO Daniel 1995 M COL
178 N 1st round MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
179 N 1st round PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
180 N 1st round RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
180 N 1st round SYKES Lachlan 1985 M IRL
182 N 1st round ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
183 N 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
184 N 1st round BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
185 N 1st round RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
185 N 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
185 N 1st round KANESHIGE Brian 1993 M USA
188 N 1st round DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
188 N 1st round VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
190 N 1st round GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
191 N 1st round POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
192 N 1st round ALARCON Juvenal 1997 M CHI
193 N 1st round VELASCO Daniel 1994 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
194 N 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
194 N 1st round SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
196 N 1st round JELEZOV Alexandru 1984 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
196 N 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT
198 N 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
199 N 1st round COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
200 N 1st round WU Di 2002 M CHN
201 N 1st round BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
202 N 1st round KAISER Hans 1993 M USA
202 N 1st round UGULAVA Archil 1993 M GEO FC Tbilisi (GEO)
204 N 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
205 N 1st round RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
206 N 1st round HOOSHI Dylan 2005 M USA
206 N 1st round CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
208 N 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
208 N 1st round VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN (MDA)
210 N 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
210 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
210 N 1st round RESTIFO PECORELLA Marco 1998 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
213 N 1st round ALSHATTI Yaqoub Y. H. Kh. M. 1992 M KUW
214 N 1st round HULL James 1998 M AUS
215 N 1st round EL RHRAIR Hamid 1972 M MAR
215 N 1st round RISCO Martin 1997 M PER
217 N 1st round HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
217 N 1st round HUYBRECHT Gijs 1995 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
219 N 1st round MIAWOTOE Komlan Efanam 1990 M TOG