Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
January 26, 2019 - January 27, 2019

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
2 N HEATHCOCK Colin 2005 M USA TSG Eislingen (GER)
3 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
3 N SCHMITT Trenton 2002 M USA
5 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
6 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
8 N BUENZA Ciro 2002 M ITA
9 N CANTINI Edoardo 2004 M ITA
9 N TORRE Pietro 2002 M ITA
11 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
12 N COLAUTTI Christian 2002 M ITA
13 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
14 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
15 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
16 N TOCCI Leonardo 2003 M ITA
17 N MASTRULLO Marco 2003 M ITA
18 N GLANC Sebastian 2002 M POL
19 N ROUSSIER FUSCO Giovanni 2003 M ITA
20 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
21 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
22 N KIM Stephen 2002 M USA
22 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
24 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
25 N PUCCI Riccardo 2002 M ITA
26 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
27 N MOON Sean 2002 M USA
28 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
29 N DI GIANVITO Pietro 2002 M ITA
30 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
31 N BACON Elias 2002 M USA
32 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
33 N ABATE Marco 2002 M ITA
34 N BERNE Gabin 2003 M FRA PESSAC SE (FRA)
35 N MORAN Yago 2003 M ESP
36 N GAGLIARDI Riccardo 2003 M ITA
37 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
38 N SARCINELLA Francesco 2004 M ITA
39 N GAUDIN Henri 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
40 N PRIGENT Basile 2003 M FRA
41 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 N MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
43 N HU William 2002 M USA
44 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
45 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
46 N ZIELINSKI Nicholaus 2002 M USA
47 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
48 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
49 N NADILE Henry 2002 M USA
50 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
51 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
52 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
53 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
54 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
55 N PORTMANN Stein 2004 M USA
56 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
57 N IOVENITTI Leonardo 2003 M ITA
58 N HEIDKAMP Neil 2002 M GER TG Herford (GER)
59 N ISLIER Ugur 2002 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
60 N DODRILL Grant 2004 M USA
60 N HAMMER Peter 2003 M USA
62 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
63 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
64 N LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
65 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
66 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
67 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
68 N GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
69 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
70 N CONVERSI Alessandro 2003 M ITA
71 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
72 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
73 N PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
74 N GUILLEY Lucas 2005 M FRA CHARLEVILLE (FRA)
75 N LIN John 2004 M USA
75 N TSIARESHCHANKA Aliaksei 2004 M BLR
77 N JEFFORDS Alexander 2004 M USA
78 N ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
79 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
80 N DUBOW Bartosz 2002 M POL Akademia Integracji (POL)
81 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER TV Wetzlar (GER)
82 N FRABOULET Evan 2003 M FRA
82 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
84 N DENNER Lysander 2004 M USA
85 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
86 N BARRA Emiliano 2002 M CHI
87 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
88 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
88 N ALI Essa 2002 M KUW
90 N RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
91 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
91 N GITTON Robin 2003 M FRA ANNECY (FRA)
93 N FAISAL Husain 2004 M KUW
94 N KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
95 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
96 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL
97 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
98 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
99 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
100 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
101 N KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
101 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
103 N KRISTJANSSON Einar Steinn 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
104 N BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
104 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
106 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
107 N HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
107 N KUSAK Filip 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
109 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
109 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
111 N CUCCIOLETTA Federico 2004 M ITA
112 N LOMINADZE Luka 2003 M GEO
113 N PADABED Mikita 2003 M BLR Minsk Trade Unions (BLR)
114 N MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
115 N 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
116 N 1st round MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
117 N 1st round NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
118 N 1st round SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
119 N 1st round ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO FC Tbilisi (GEO)
120 N 1st round ERACHSHAW Taras 2003 M USA
121 N 1st round LOPEZ Ricardo 2003 M CHI
121 N 1st round MANDZHIEV Aldar 2002 M AUT UW Wien (AUT)
123 N 1st round URAN Yann 2002 M SUI SEVM Vevey (SUI)
124 N 1st round KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
125 N 1st round JEDWABNY Gracjan 2002 M POL
125 N 1st round BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
127 N 1st round SCARPATO Ezequiel 2003 M VEN
128 N 1st round LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
129 N 1st round SZYBALSKI Oskar 2004 M POL Akademia Integracji (POL)
129 N 1st round WAASDORP Ryan 2004 M NED s.v. Beau Geste (NED)
131 N 1st round JAREK Gabriel 2003 M POL
132 N 1st round HADJ BACHIR Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
133 N 1st round LINKA Vavrinec 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
134 N 1st round ALVAREZ PEREZ Iñaki 2004 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
135 N 1st round MEIXNER Mathias 2005 M AUT FUM Mödling (AUT)
136 N 1st round KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
137 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
137 N 1st round RILLE Fabian 2003 M AUT FUE Eisenstadt (AUT)
139 N 1st round DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL
139 N 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
139 N 1st round THOMAS Björn 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
142 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
143 N 1st round KALOUTAS Filippos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
143 N 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
145 N 1st round POGLEDNIK Gal 2004 M SLO SAB Kamnik (SLO)
146 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
146 N 1st round KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
148 N 1st round VIDAR Alexander 2005 M ISL FC Reykjavik (ISL)
149 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
150 N 1st round ROSLON Bartosz 2004 M POL
151 N 1st round PLANCKH Mathias 2005 M AUT FUM Mödling (AUT)
F 1st round BERTOLA Pietro 2002 M ITA
F 1st round HEATHCOCK Antonio 2002 M USA TSG Eislingen (GER)
F 1st round KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)