Back to list

Results

Challenge Licciardi
FRA Aix-en-Provence
January 19, 2019 - January 20, 2019

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
1 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
1 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 N FRANCE       FRA
2 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
2 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
2 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
2 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N USA       USA
3 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
3 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
3 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
3 N BRAVO Kenji 2001 M USA
4 N POLAND       POL
4 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
4 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
4 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
4 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
5 N ITALY       ITA
5 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
5 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
5 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
5 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
6 N HUNGARY       HUN
6 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
6 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
6 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
6 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
7 N JAPAN       JPN
7 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
7 N UENO Yuto 1999 M JPN
7 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
7 N GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
8 N GREAT BRITAIN       GBR
8 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
8 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
8 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
8 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
9 N CHILE       CHI
9 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
9 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
9 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
10 N DENMARK       DEN
10 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N GERMANY       GER
11 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
11 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
12 N BELGIUM       BEL
12 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
12 N FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
12 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
13 N NETHERLANDS       NED
13 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
13 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
13 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
13 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
14 N SINGAPORE       SGP
14 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
14 N LOCK Kieren 2001 M SGP
14 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
14 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
15 N SWEDEN       SWE
15 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
15 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
16 N CHINESE TAIPEI       TPE
16 N KUO Chun-You 2001 M TPE
16 N YUEH Che-Hao 2002 M TPE
16 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
17 N AUSTRALIA       AUS
17 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
17 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
17 N FONTAINE Yves 2000 M AUS
17 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
18 N TURKEY       TUR
18 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
18 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
18 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
18 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
19 N AUSTRIA       AUT
19 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
19 N KAIN Martin 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
19 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
19 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
20 N ISRAEL       ISR
20 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
20 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
20 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)