Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 5, 2019 - January 6, 2019

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
2 N PETROVA Elena 2001 F RUS
3 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
3 N PAPPONE Arianna 1999 F ITA
5 N SEMENOVA Anastasia 1999 F RUS
6 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
7 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
8 N AMORE Giulia 2003 F ITA
9 N RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
10 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
11 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
12 N KARPACHEVA Anastasiya 1999 F RUS
13 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
14 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
15 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
16 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
17 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
18 N TSAI Xiao-Qing 1999 F TPE
19 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
20 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
21 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
22 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
23 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
24 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
25 N VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
26 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
27 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
28 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
29 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
30 N MANZOLI Martina 2000 F ITA
31 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
32 N GRIMALDI Lucrezia 1999 F ITA
33 N CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
34 N CANDIANI Vittoria 1999 F ITA
35 N WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
36 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
36 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
38 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
39 N FERRACUTI Elena 2000 F ITA
40 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
41 N WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
42 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
43 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
44 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
45 N CANTARINI Lucrezia 2001 F ITA
46 N SZANTAY Anna 1999 F HUN BHSE (HUN)
47 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
48 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
49 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
50 N VISSOTSKY Melanie 2001 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
51 N MEMOLI Giorgia 2000 F ITA
52 N BURICELLI Ilaria 1999 F ITA
53 N KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
54 N HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE (HUN)
54 N CRISTINO Anna 2001 F ITA
56 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
57 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
58 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
59 N BABAEVA Sevil 2000 F GBR
60 N NG Chloe Wanyi 2002 F SGP
61 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
62 N LUKINS Tianji 2001 F AUS
63 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
64 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
65 N ZACCHEO Flaminia 2002 F ITA
66 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
67 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
68 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
69 N EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
70 N GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
71 N MIRONIUK Dariia 2001 F UKR KIEW (UKR)
72 N KOZAEVA Polina 2001 F RUS
73 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
74 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
74 N JESSUP Krystal 2001 F AUS
76 N PUGLIA Serena 1999 F ITA
77 N BERTHIER Aarya 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
78 N CLARKE Freya 1999 F AUS
79 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
80 N HOME Amy 2001 F GBR
81 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
82 N SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
83 N SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)
84 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
85 N MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
86 N SALMAS Giorgia 2001 F AUS
87 N CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
88 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
89 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
90 N BORELLA Laura 2001 F ITA
91 N NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
92 N HULL Violet 2000 F AUS
93 N UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
94 N SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
95 N CRAIGHERO Elena 2000 F ITA
95 N KORLAT Nikoletta 2002 F UKR Uzhgorod (UKR)
95 N VER POORTEN Rose 2000 F FRA LYON SE (FRA)
98 N FAIRMAN Charlotte 1999 F GBR Club Escrime Winchester (GBR)
99 N EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
100 N BRONDUM Alexandra 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
101 N FABAC Lara 2004 F CRO MK Karlovac (CRO)
102 N GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
103 N HAUTALA Eva 2001 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
104 N KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FG Stockerau (AUT)
105 N ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC (HUN)
105 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
105 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
108 N 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
109 N 1st round DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
110 N 1st round ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
111 N 1st round KORNYA Sara 2002 F HUN BHSE (HUN)
112 N 1st round BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
113 N 1st round ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
114 N 1st round JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
115 N 1st round BOFINGER Erin 2000 F AUS
116 N 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
117 N 1st round KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
118 N 1st round GUEMMAR Chaima Nihal 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
119 N 1st round SCHMIDT Elsa 2001 F AUT StLFC Graz (AUT)
120 N 1st round ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
121 N 1st round HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
122 N 1st round NAGY Anasztazia 1999 F HUN UTE (HUN)
123 N 1st round WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
124 N 1st round MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
125 N 1st round SHI Jing Emily 2004 F AUS
126 N 1st round SMYTH Hannah 2001 F GBR Dragon Fencing Club (GBR)
127 N 1st round LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
128 N 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
129 N 1st round PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT FC Wels (AUT)
130 N 1st round CHERNENKO Dayana 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
131 N 1st round FELLAH Ines Jade 2003 F ALG GUEBWILLER (FRA)
132 N 1st round JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
133 N 1st round MEDELSKA Barbora 2000 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
133 N 1st round MAZLUMOGLU Zeynep Su 2001 F TUR
133 N 1st round EVERETT Imogen 2003 F NZL
136 N 1st round MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
137 N 1st round NAGY Timea 2002 F HUN UTE (HUN)
138 N 1st round HONKANEN Anniina 1999 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
139 N 1st round HOLLAND Naomi 2003 F NZL
140 F 1st round BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)