Back to list

Results

2018 Nordic Championships
LTU Vilnius
October 20, 2018 - October 21, 2018

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
2 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
5 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
8 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N SOBALEU Maksim 2002 M BLR
10 N DANIELS Loginovs 2003 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
11 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
13 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
14 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N GERM Richard 2004 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 N TERAL Demis 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
17 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
18 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
19 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
20 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
21 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
23 N ZURBA Ilija 2001 M EST Tallinna Mook (EST)
24 N IHRE-THOMASON Axel 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 N SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
26 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
27 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
28 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
29 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
30 N MASIULIS Regimantas 2002 M LTU
31 N AALRUD Nicklas Ekhold 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
32 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
33 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
34 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
35 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
36 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
37 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
38 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
39 N MALINAUSKAS Daumantas 2002 M LTU Vilniaus FK (LTU)
40 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
41 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
42 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
43 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
44 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
45 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
46 N LOZENKO Makar 2003 M LTU
47 N FRANKOUSKI Ihnats 2003 M BLR
48 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
48 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
50 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
50 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
52 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
53 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
54 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
55 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
56 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
57 N STORMARK Christoffer 2002 M NOR Bergens FK (NOR)
58 N SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
59 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
60 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
61 N KLEŠTŠIN Ivan 2004 M EST Tartu Kalev (EST)
62 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
63 N SIAMASHKA Kiryl 2002 M BLR
64 N IVASHKOV Ilja 2004 M LTU Gintarine spaga (LTU)
65 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
66 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
67 N 1st round PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
68 N 1st round SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
69 N 1st round LOKASTOVS Daniils 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
70 N 1st round KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
71 N 1st round LONG Jimmi 1900 M LAT
72 N 1st round AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)
73 N 1st round MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
74 N 1st round MYKOLAITIS Ugnius 2002 M LTU
75 N 1st round MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
76 N 1st round VAIKSNORAS German 2003 M EST Tartu Kalev (EST)
77 N 1st round FILON Demjan 2003 M LTU
78 N 1st round SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
79 N 1st round ERMAK Yaraslau 2003 M BLR
80 N 1st round MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
81 N 1st round SUDZILOWSKI Tomas 2005 M LTU
82 N 1st round KASPER Tim 1900 M EST IREM (EST)
83 N 1st round STORM-GRAN Jens Joakim 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
84 N 1st round KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
84 N 1st round BOROVIK Artur 2004 M EST IREM (EST)
86 N 1st round AIT Daniel 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
87 N 1st round SHAPOVALOV Evgenij 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
88 N 1st round MALASHCHYTSKI Artsiom 2003 M BLR
89 N 1st round LASAS Martynas 1900 M LTU
90 N 1st round PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
91 N 1st round PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
92 N 1st round CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
93 N 1st round TAMOSIUNAS Aidas 2004 M LTU
94 N 1st round ZEGUROV Maksim 2004 M EST Tartu Kalev (EST)