Back to list

Results

World Cup by Ooredoo
ALG Alger
November 16, 2018 - November 18, 2018

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HA Hansol 1993 M KOR
2 N SAMELE Luigi 1987 M ITA
3 N BERRE' Enrico 1992 M ITA
3 N OH Sanguk 1996 M KOR
5 N APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
6 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
7 N DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
8 N LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
9 N ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
10 N FERJANI Fares 1997 M TUN
11 N WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA
14 N DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
15 N MONTANO Aldo 1978 M ITA
16 N NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
17 N DERSHWITZ Eli 1995 M USA
18 N SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
19 N IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
20 N CURATOLI Luca 1994 M ITA
21 N HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
23 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
24 N XU Yingming 1992 M CHN
25 N HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
27 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
28 N SPEAR Jeff 1988 M USA
29 N BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
30 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
31 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
32 N TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
33 N GU Bongil 1989 M KOR
34 N SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
35 N KIM Junho 1994 M KOR
36 N HOMER Daryl 1990 M USA
37 N LIANG Jianhao 1996 M CHN
38 N JUNG Jaeseung 1995 M KOR
39 N BAHER ARESBARAN Farzad 1993 M IRI
40 N MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
41 N LEE Jonghyun 1995 M KOR
42 N ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
43 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
44 N PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
45 N ZAHEDI Nima 1998 M IRI
46 N BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
47 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
48 N PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
49 N NERI Matteo 1999 M ITA
50 N YAN Yinghui 1998 M CHN
51 N EFIMOV Kirill 1996 M RUS
51 N KIM Kyehwan 1986 M KOR
53 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
54 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
55 N HONEYBONE James 1991 M GBR
56 N LU Yang 1997 M CHN
57 N FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
58 N YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
58 N STREETS Kaito 1994 M JPN
60 N LIN Xiao 2000 M CHN
61 N WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
62 N HUANG Xianfei 1996 M CHN
63 N SOUDERS Peter 1990 M USA
64 N THOMPSON Khalil 1997 M USA
65 N DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
65 N SO Jeong Hoon 1992 M KOR
67 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
68 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
69 N SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
70 N WANG Shi 1997 M CHN
71 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
72 N GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
72 N MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
74 N RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
75 N WANG Guangzhao 1996 M CHN
76 N LOSS Geoffrey 1994 M USA
76 N SARON Mitchell 2000 M USA
78 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
79 N DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
80 N HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER Future Fencing Werbach (GER)
81 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
82 N KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
82 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
84 N SHAINBERG Jonah 1996 M USA
85 N RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
86 N HUANG Lulu 1996 M CHN
87 N MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
88 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
89 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
90 N TROCHEZ Pablo 1998 M COL
91 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
92 N ELSISSY Ziad 1994 M EGY
93 N STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
94 N PUY Sebestyen 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
95 N CUELLAR Sebastian 1996 M COL
96 N DAI Rui 2000 M CHN
97 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
98 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
99 N KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
100 N MOTORIN Ilya 1991 M RUS
101 N SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
102 N ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
103 N DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
104 N BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
105 N AMER Mohamed 1997 M EGY
106 N GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
107 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
108 N SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
109 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
110 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
111 N MONSALVA Roberto 2001 M CHI
112 N TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
113 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
113 N SAMER Mohab 1995 M EGY
115 N SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
116 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 N WILLIAMS Grant 1996 M USA
118 N BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
119 N VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
120 N SCEPI Stefano 1992 M ITA
121 N MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
122 N WALKER Christopher 2001 M USA
123 N EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
124 N SIADI YABUYA Yane 1997 M COD
125 N COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
125 N SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
127 N DICK Jadryn 1995 M AUS
128 N BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
129 N 1st round OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
130 N 1st round URSACHI Razvan 1998 M ROU
131 N 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
132 N 1st round SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
133 N 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
134 N 1st round KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
135 N 1st round SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
136 N 1st round LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
136 N 1st round RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
138 N 1st round DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
139 N 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
140 N 1st round KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
141 N 1st round COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
142 N 1st round IMAI Yasutomo 1991 M JPN
143 N 1st round CORREA VILA Luis 1996 M COL
144 N 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
145 N 1st round SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
146 N 1st round CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
147 N 1st round ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
148 N 1st round STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
149 N 1st round BARRA Emiliano 2002 M CHI
149 N 1st round DIAGNE Moustapha 1989 M SEN
151 N 1st round KASDI Hamza Adel 1996 M ALG
152 N 1st round KONTE Ibrahima 1991 M SEN
153 N 1st round KEITA Babacar Sadikh 1998 M SEN
153 N 1st round NTONTO Djodjo 1991 M COD
155 N 1st round IZEM Adem Abdelhacib 2001 M ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
155 N 1st round MAFTOUH Ali 1998 M MAR
157 N 1st round BINGOTO MAKANYA Glodie 1997 M COD
157 N 1st round BOUDENE Mohamed Lamine 2000 M ALG Club Sportif Amateur Hammamet (ALG)
159 N 1st round BENMAROUF Lokman 2001 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
160 N 1st round BELKHIR Akram 2000 M ALG Club Sportif Amateur Hammamet (ALG)
0 F 1st round KAFAR KANE Abdoul 1997 M MLI