Back to list

Results

Riposta Cup
ROU Bucharest
January 27, 2018 - January 28, 2018

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
2 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
3 ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
3 KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
5 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
7 MONSALVA Roberto 2001 M CHI
8 NABIYEV Zhanat 2001 M KAZ
9 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
10 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
11 MITROFANOV Nikita 2001 M KAZ
12 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
12 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
14 ALI Essa 2002 M KUW
15 VAGANOV Matvey 2002 M RUS
16 ABEJON Gael 2002 M ESP CE-M (ESP)
17 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
18 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
18 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
20 LEPADATESCU Liviu 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
21 CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
22 YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
23 CHOI Hyun Seok 2004 M KOR
24 PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
25 ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
26 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
27 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
28 SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
29 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
30 STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
31 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
32 JOMAH Abdulaziz 2001 M KUW ARA (KUW)
33 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
34 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
35 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
36 COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
37 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
38 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
39 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
40 AYDINOZU Alperen 2001 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
41 KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
42 KATAR Osman Arda 2001 M TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
43 LAYOUNI Selim Mourad 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
44 TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
45 ZANE Andrei 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
46 SAKHAMURI Surya 2004 M USA
47 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
47 SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
49 ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
50 LEPADATESCU Daniel 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
50 ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO FC Tbilisi (GEO)
52 ISMANA Teodor 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
53 DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
54 FLOREZ Carlos 2001 M ESP
55 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
56 PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
57 AGAVRILOAIE Cosmin 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
58 COCIS Tudor 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
59 KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
60 BABIN Alexandr 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
61 MIHNEA Andrei 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
62 BARRA Emiliano 2002 M CHI
63 BOTEA Razvan 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
64 ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
65 LOMINADZE Luka 2003 M GEO
66 TAHLA Abdallah 2002 M JOR
67 JIMENEZ David 2001 M CHI
68 SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
69 BAJAN Maximilian 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
70 FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP CE-M (ESP)
71 SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
72 LONGO Leonardo Lorenzo 2001 M ITA
73 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
74 GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
75 ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
76 MAGHAYREH Aws 2004 M JOR
77 VERZEA Filip 2002 M ITA CS Dinamo Bucuresti (ROU)
78 LOPEZ TERRON Alejandro 2002 M ESP CE-M (ESP)
79 PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
80 NAUMENKO Daniil 2002 M UKR KIEW (UKR)
81 IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
82 RISTEA Sebastian 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
83 MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
84 DAVID Mihnea 2002 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
85 ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
86 ZANE Gabriel 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
87 CHACON URDININEA Carlos Fernando 2001 M BOL
88 QIU Le 2001 M CHN
89 DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
90 FONSECA Goncalo 2002 M POR
91 LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
92 CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
93 STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
94 MUNTEANU Matei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
95 DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
96 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
97 TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
98 MITAGVARIA Tornike 2002 M GEO
99 ANTONESCU Ian 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
100 IVANOV Petar 2001 M BUL Korsar (BUL)
101 1st round ALADJOV Georgi 2002 M BUL Korsar (BUL)
102 1st round IRIMIA Dorin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
103 1st round ANTONESCU Dominic 2003 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
104 1st round PAUNICA Albert 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
105 1st round CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
106 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
107 1st round CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
108 1st round CHUCHUKOV Vasil 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
109 1st round LUPU Nicolas Luca 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
110 1st round SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
111 1st round JIMENEZ Andres 2001 M CHI
112 1st round HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
113 1st round CRUTU Mihaita 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
114 1st round VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
115 1st round EVA Alexandru 2006 M ROU
116 1st round BRIOT Victor 2003 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
117 1st round NASTASE Toma 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
118 1st round STOCHIRLEA Marius 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
119 1st round ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
119 1st round MACOVEI Razvan 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
121 1st round MIHAI Rares 2005 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
122 1st round PISLARU Filip 2005 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
122 1st round COSTEA Andrei 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
124 1st round ENACHE Dacian 2006 M ROU
125 1st round PAVLOV Viktor 2002 M BUL Levski (BUL)
125 1st round COSTEA Rares 2006 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)