Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
October 31, 2015 - November 1, 2015

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
2 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
3 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
3 ROMA Lorenzo 2000 M ITA
5 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
6 AOKI Takamasa 1999 M JPN
7 OYA Santa 2000 M JPN
8 DOURTHE Thomas 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
9 MORICZ Hunter 1999 M CAN
10 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 CHIARA Angelo 2000 M CAN
13 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
14 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
16 CEDERLE Matteo 1999 M ITA
17 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
18 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
19 CAUCHON Francois 2000 M CAN
20 TOTH Benedek 2000 M HUN Vasas (HUN)
21 BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
22 VASAS Eric 1999 M CAN
23 EDWARDS James 2000 M GBR
24 KANEV Atanas 1999 M BUL Trakiya (BUL)
25 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
26 DE POUMEYROL Oscar 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
27 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 NARITA Takenori 2000 M JPN
29 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
30 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
31 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
32 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
33 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
34 JOLLEY William 2000 M GBR
35 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
36 DEMEESTER--BERNAMONT Nathan 1999 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
37 DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
38 PASTUREL Francois 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
39 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
40 PARR Harry 2000 M GBR
41 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
42 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
43 NAKASHIMA Takuto 1999 M JPN
44 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden FC (GBR)
45 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
46 SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
47 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
48 GAVIETA Matthew 2000 M USA
49 DOWSE Kieran 1999 M GBR
50 KHOVANOV Artem 2000 M GBR
51 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
52 NAPOLI Vittorio 1999 M ITA
53 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
54 LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
55 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
56 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
57 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
58 HIRATA Yoshiki 1999 M JPN
59 MCLELLAN Sam 2000 M GBR
60 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
61 KOKUBO Haruto 2000 M JPN
62 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
63 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
64 MAGNAN Zacharie 2000 M CAN
65 KIMURA Tomoya 2001 M JPN
66 LEUPRECHT Matthias 1999 M CAN
67 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
68 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
69 LU Berwyn 2000 M USA
70 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
71 KHIM Cody Dae Han 2000 M USA
72 CARTER Toby 2000 M GBR
73 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
74 WOODLAND Thomas 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
75 WHELAN Dayne 1999 M CAN
76 KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
77 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
78 HIRANO Kodai 1999 M JPN
79 BENNETT Tolland 2000 M GBR
80 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
80 DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
82 PRESTON-COWELL Jack 2001 M GBR Camden FC (GBR)
83 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
84 GUY Bryn 1999 M GBR Leicester FC (GBR)
85 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
86 DOBEL-OBER Marius 1999 M GBR
87 MANCY William 2000 M ITA
88 1st round VERT Loïc 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
89 1st round TOTH Marton 2001 M HUN Vasas (HUN)
90 1st round VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
91 1st round EL BOUJDAINI Amine 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
92 1st round WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
93 1st round VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden FC (GBR)
94 1st round EDWARDES Oliver 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
95 1st round WHATLEY Stephen 1999 M GBR Millfield School (GBR)
95 1st round VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
97 1st round CRABTREE Felix 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
98 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
99 1st round MARTIN James 1999 M GBR
99 1st round PULJIC Asim 1999 M GBR
101 1st round BOORNE Samuel 2001 M GBR
102 1st round OMOBORIOWO Mark 2000 M GBR Camden FC (GBR)
103 1st round TWINE Daniel 2000 M GBR Club Activ 8 (GBR)
104 1st round RAMSAY Phineas 2000 M GBR Camden FC (GBR)
105 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
106 1st round ZAKY Oska 2000 M GBR Millfield School (GBR)
107 1st round GRACA Alexandre 2001 M POR
107 1st round DERDE Auguste 2000 M BEL Confrerie Gent (BEL)
109 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)